Reisijutud.com uudised

Üle-eestilise turismi turundusteo konkursi võitis Ida-Virumaa küllakutsekampaania

1 päev 10 tundi ago
Üle-eestilise turismi turundusteo konkursi võitis Ida-Virumaa küllakutsekampaania wher2go 29.09.2020 23:28

Täna toimunud EASi turismiarenduskeskuse üle-eestilisel turismikonverentsil, mis tõi virtuaalselt kokku turismiprofessionaalid üle Eesti, anti üle turismi turundusteo auhind. Parimaks turundusteoks tunnistas konverentsipublik Ida-Virumaa küllakutsekampaania.

„Turismisektorile on see lähiajaloo kõige raskem aasta, kuid konkursile esitati üle Eesti koguni 30 projekti, mis pakkusid uuele olukorrale vastuseks nutikaid lahendusi,“ ütles EASi turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik.

wher2go

Valitsus leevendas täna oluliselt lennupiiranguid Euroopasse

1 päev 21 tundi ago
Valitsus leevendas täna oluliselt lennupiiranguid Euroopasse wher2go 29.09.2020 12:21

Täna tuli Stenbocki majast oluline uudis lennureisijatele – valitsus toetas kabinetinõupidamisel lennuliikluse piirangute leevendamist ning lendude lubamist riikidest, mille koroonaviirusesse haigestumise määr jääb alla Euroopa Liidu kahekordse keskmise.

Euroopa Liidu kahekordne keskmine nakatumise kordaja 14 päeva kohta on praegu natuke alla 100

wher2go

Eestit külastanud välismaalaste arv langes suvel 54 protsenti

1 nädal ago
Eestit külastanud välismaalaste arv langes suvel 54 protsenti wher2go 23.09.2020 21:04

Kõigile on selge, et sel aastal oli turism üsna varjusurmas nii sisse kui välja liikunud puhkajate osas. Kui suur oli kukkumine, seda näitab mobiilioperaatorite rändlusteenuste statistika. Elisa rändlusteenuste andmete põhjal teenindas nende võrk tänavu suvel välismaalasi poole vähem kui mullu, välisriikidesse rändas eestlasi suvel aga 34 protsenti vähem.

wher2go

Tallink korraldab septembri lõpus kaldakruiisi

1 nädal 2 päeva ago
Tallink korraldab septembri lõpus kaldakruiisi wher2go 21.09.2020 13:25

Nii nagu lennufirmad müüvad praegu lennureise eikuskile, on võimalik ka Tallinna sadamas seisvale Silja Europa laevale "kruiisile" minna, ilma et laev sadamast väljuks.

Tallinki kruiisilaevaga Silja Europa on paigalseilamine 25.-27. septembril ka oluliselt odavam, kui merereisil, sest laevale pääseb tasuta ning ostu- ja meelelahutuskeskuse teenuste hinnad on ka kohati poole odavamad.

wher2go

Viking Line tühistab Gabriella väljumised Tallinna-Helsingi liinil 6. oktoobrini

1 nädal 2 päeva ago
Viking Line tühistab Gabriella väljumised Tallinna-Helsingi liinil 6. oktoobrini wher2go 21.09.2020 12:52

Viking Line’i Turu-Stockholmi liinil sõitev laev Amorella puutus pühapäeval, 20. septembril Ahvenamaa saarestikus Julgrundi juures merepõhja. Amorella on hetkel kinni Järsö saare lähedal Föglös. Olukord on stabiilne, inimesed ei ole saanud vigastada. Laeval oli umbes 200 reisijat ja 80 meeskonnaliiget, reisijad transporditi pühapäeva pärastlõunal Mariehamni.

wher2go

Kruiisihooaeg jätkub: Viking Line viib erireisidega jõulueelsele Ahvenamaale

2 nädalat 2 päeva ago
Kruiisihooaeg jätkub: Viking Line viib erireisidega jõulueelsele Ahvenamaale wher2go 14.09.2020 23:12

Ehkki kruiisilaevad maailmas seisavad enamuses reidil ja hoopis nende juurde korraldatakse huvilistele laevareise, on Soome lahel siiski laevareisid jätkunud väiksemas mahus ning nüüd on võimalik ka enne jõulusid mõned puhkusereisid ette võtta.

Viking Gabriella teeb novembri lõpus ja detsembri alguses erikruiisid Tallinnast Mariehamni. Mõlemal nädalavahetusel toimub Ahvenamaal jõuluturg.

wher2go

Suvine EAS-i siseturismikampaania mõjutas Eesti inimeste kodumaist reisihuvi

3 nädalat 1 päev ago
Suvine EAS-i siseturismikampaania mõjutas Eesti inimeste kodumaist reisihuvi wher2go 08.09.2020 12:24

Äsja selgunud turismistatistika järgi kasvas Eestis majutusettevõtetes ööbinud siseturistide arv eelmise aasta juuliga võrreldes 8% ja nende ööbimiste arv 7%. Kasvu mõjutas muu hulgas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EASi) turismiarenduskeskuse edukas siseturismi kampaania.

wher2go

Reis Berliini, kui maailm on lukku minemas

3 nädalat 4 päeva ago
Reis Berliini, kui maailm on lukku minemas Kaido Einama 05.09.2020 16:41

Ehkki Välisministeerium soovitab praegu mitte välisriikidesse reisida, võib arvata või vähemalt loota, et ükskord avaneb maailm jälle ning saab liikuma. Kuid see maailm pole enam turisti jaoks endine. Mis meid ees võib oodata, kui reisida näiteks Berliini?

Praegu on Saksamaa nakatumiskordaja (nakatunuid 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta) 17,9. Vahepeal liikus see näitaja juba 21-ni, kuid on nüüd taanduma hakanud. Eestis on sama näitaja täna 17,1. Kuid piirangud on kahes riigis väga erinevad.

Kaido Einama
Checked
01.10.2020 09:02
Asu Reisijutud.com uudised voog teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.