Reisijuht.ee uudised

Näitus, mida tasub külastada: ukrainlased viivad Eesti maailma ja toovad maailma Eestisse

13 tundi 57 minutit ago
Pärnu maanteel asuv Disaini- ja Arhitektuurigalerii püüab kinni iga mööduja pilgu oma seest paistva intensiivse värvikusega. Väikese galerii kunstitöödest õhkub nii palju sära ja ilu, et kohale jõudnud Eesti hallis sügises lihtsalt tuleb sealt haarata endale killuke helgust ja soojust. Kunstnikud on ka ise kohal ja saate jagada nendega oma muljeid või tutvuda Tallinnaga teise nurga alt.
Thea Karin

Kaheksa Eesti filmi, mis aitavad reisinälga kustutada (või tekitavad seda hoopis juurde)

1 päev 16 tundi ago
Ajal, mil paljud ootavad jätkuvalt lennufirmade järel, et tühistatud piletite eest kompensatsiooni saada, on kindlam reisida ekraani vahendusel. Õnneks on ka Eesti filmitegijad kas omakeskis või koostöös teiste riikidega oma teoseid purki püüdnud ka võõrastel maadel. Nii saab aimu välisriikide eluolust ja inimestest. Järgnevalt väike inspireeriv assortii sügisõhtute sisustamiseks.
Madle Timm

ÄPARDUNUD REISILOOD | Värisen üle kogu keha. Mis oleks saanud siis, kui oleksin sellisel kiirusel teise sõitjaga laupkokkupõrkesse läinud?

3 päeva 9 tundi ago
Rene Satsi on reisikirjanik, kes on oma rännakutel üle maailma kogenud palju eredaid elamusi. Kuid on ette tulnud ka olukordi, mis on natukene rappa läinud. Neile viimastele Reisijuhi uus sari just keskendubki. Tänast lugu võib võtta kui sissejuhatust Rene uude raamatusse “Laos — aeg antud elada, aeg antud süüa”, mis ilmub sel talvel.
Rene Satsi

REISIIDEE | Väikelinnade totaalne muutumine. Kaheksa väljakuekskursiooniga ümber Eesti

3 päeva 15 tundi ago
Viimastel aastatel on paljud Eesti väikelinnade südamed läbi teinud totaalse muutumise. EV100 raames käivitunud arhitektuuriprogrammi "Hea Avalik Ruum" mõte oli kahanevate väikelinnade elanike jaoks nende kodulinn nii atraktiivseks muuta, et nad lahkuda ei tahaks. Ning et ka juba lahkunud inimesed hakkaks tagasi kibelema pisikesse, vaiksesse ning nüüd ka väga ilusasse väikelinna.
Silvia Pärmann

TASUB TEADA | Mida teha, kui oled metsa eksinud?

3 päeva 17 tundi ago
Mõistad, et oled eksinud. Süda taob. Kõrvus kohiseb. Pilk eksleb ühelt puutüvelt teisele. Kuhu edasi? Tagasi? Kuhu?!? Hõiked sumbuvad taamal paistvasse padrikusse. Kusagilt meenub, et tuleb vaadata, kus pool puutüve sammal kasvab. Väga õige! Vaata sammalt — sambla vaatamine rahustab.
Tekst: Vambola Lembit; Fotod: Easy Outdoors

Minu vahetussemester Roomas: välisõppesse minek nõuab julgust, avatust ja mugavustsoonist välja astumist

4 päeva 15 tundi ago
Olen Taltechi Avaliku halduse ja riigiteaduste kolmanda kursuse tudeng ning 2019. aasta sügissemestri veetsin Erasmusega igaveses linnas Roomas. Võin julgelt väita, et Erasmusega välisõppesse minek on kõige lahedam otsus, mida ma kunagi teinud olen. Itaalia, riik, mis on mulle alati huvi pakkunud, leidis selle ajaga tee minu südamesse ning rajas sinna üheskoos teiste kaasteelistega oma pesakese. Aga, kuidas kõik alguse sai?
Christin Liis Krass

Arutlus konflikti tagamaadest | Äkki ongi nii, nagu ütles üks aserbaidžaanlane „Häbi neile, kes on teinud meist, vendadest, vaenlased"

4 päeva 17 tundi ago
Seoses praeguste sündmustega Mägi-Karabahhis on hea võtta natuke aega, et mõista sealseid paradokse natuke sõbralikumas võtmes. Avaldame peatüki Brigitta Davidjantsi raamatust "Minu Armeenia", mis ilmus 2016. aastal. Davidjants on õppinud ja elanud nii Armeenias kui ka Türgis ning uurinud oma teadustöös Lõuna-Kaukaasia rahvuslike identiteetide loomet.

Kogemus õpetab: enne välisriiki kolimist tuleb kindlasti end koroonanõuetega kurssi viia

5 päeva 17 tundi ago
Mari Lemet on Eesti Kunstiakadeemia 3. kursuse moedisaini eriala tudeng, kes otsustas Erasmus+ programmiga minna välismaale õppima. Ta elab ning õpib Milanos ja jagab oma kogemusi metropolis. Koroonameetmed Itaalias on oluliselt rangemad, kuid ei midagi ületamatut. Mari pani kirja ka soovitused korteriotsinguteks välismaal ning esimesed olulised punktid, mida teha enne Itaaliasse kolimist.

Ebameeldiv kogemus Milanos: kodu otsides ei tohi leppida esimese ettejuhtuvaga

6 päeva 16 tundi ago
Mari Lemet on Eesti Kunstiakadeemia 3. kursuse moedisaini eriala tudeng, kes otsustas Erasmus+ programmiga minna välismaale õppima. Ta alustas õpinguid ühes tuntuimas moepealinnas, Milanos. Oma töödest-tegemistest ja elust rohkete võimalustega metropolis kirjutab Mari ka Erasmuse blogisse. Alustuseks kirjeldab ta oma seiklusrohkeid esimesi päevi, kus tuli endale Milanosse kodu leida.
Checked
28.10.2020 03:56
Reisijuht.ee uudised
Asu Reisijuht.ee uudised voog teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.