Cairo hotellid - broneerimine ja Cairo autorent - broneering otse Internetist.
Cairo on üks suurimaid islamimaailma linnu, mis laiub Niiluse deltast püramiidideni. Kaks suurimat ja maailmakuulsat turistilõksu on cairos Giza püramiidid (turistide A&O) ning Mohhammed Ali moshee - oluline eelkõige just egiptlaste jaoks, sest tema lõi kaasaegse Egiptuse. Elanikke ligi 18 miljonit, on Cairo endiselt üks suurimaid Aafrika linnu. Roheline ala praktiliselt puudub, kolmandik elanikest ei saa nautida veevärki ja mitu miljonit elanikku on skvattinud vanu surnuaedu, kus nad nüüd elavad.
Linna poolitab Niilus, mille n.ö Cairo pool asub idakaldal, Giza aga vastaskaldal. kaua ei saa Cairos viibida, kuna õhk on saastatud, kliima kuum ja elanike tihedus ülisuur.
Saabumine
Lennujaama vana terminaal (Terminal 1) asub uuest Terminal 2-st 3 km kaugusel, seega on vaja transporti kahe terminaali vahel liikumiseks. Taksoga linna sõites peab arvestama sama sünroomiga mis Venemaal - turistile on kõik kallim kui kohalikule. Hinda saab tingida kuni poole odavamaks esialgsest n.ö "turistihinnast". Ja ei maksa end lasta eksitada taksojuhi hirmulugudest soovitava hotelli aadressil, sest tavaliselt on eesmärgiks viia klient "oma" hotelli, kes maksab toodud turisti eest taksojuhile kopsaka komisjonitasu.
Terminal 1 juurest saab linna ka nr 400 bussiga, mis on tunduvalt odavam ja pole ohtu ka nahk üle kõrvade tõmmatud saada, kuna hind on fikseeritud. terminal2-st saab linna kahe ööpäevaringse bussiga - nr 949 (Tahrir) ja nr 948.
Kui saabud Cairosse mõnest muust Egiptuse osast (näiteks mõnest turismipiirkonnast), siis tõenäoliselt maandud Turgomani bussijaamas. Sealt on keslinna jõudmine keerulisem, kuid 2-3 egiptuse naela eest saab taksoga kohale.
Rongid saabuvad Ramsese jaama, kust edasi saab takso, metroo või bussiga. Metroo maksab maksimaalselt 1,2 egiptuse naela. Bussidest võib valida sini-valged konditsioneeriga n.ö luksbussid, mis on küll kallimad, kuid milles saab reisida ilma suurema tunglemiseta ja istudes. Luksbussid ühendavad peamisi turismiobjekte.
Orienteerumine linnas pole just kergete killast, sest vaid kesklinnas on tänavanimed ladina tähestikus, igal pool mujal, kui üldse, siis vaid araabia tähestikus. Kaarti linnarahvas eriti ei tunne.
Cairost võib leida ka trammid ja jõetaksod. Trammid sõidavad vaid vanemas põhjapoolses linna osas, jõetaksod aga Niilusel pool kilomeetrit antiigimuuseumist põhja suunas. Jõetaksod ühendavad Gizat vanalinnaga ja maksavad veerand egiptuse naela.
Söök-jook
Egiptuses võib leida igasuguseid rahvuslike köökidega restorane, kuid põnevaimad on kindlasti ujuvrestoranid. Lõuna algab 45 egiptuse naelast. Tänavatoit on kindlasti rohkem kui poole odavam, aga ohtlik on sealt saada mõni kõhutõbi endale kaela.
Mida teha, kuhu vaadata?
Cairo antiigimuuseum on üks vägevamaid maailmas. Cairo turud on ka külastamist ja rahakulutamist väärt. Osta tasub juveele, käsitööna tehtud muusikariistu ja vürtse muidugi ka.
Paljud eestlased on käinud iidsete felucca laevukestega Niiluse kruusil, proovi ise ka; tellida saab nii privaatse kui kaasreisijatega kruiisi.
Nagu enne mainitud, elavad sajad tuhanded egiptlased cairo kalmistutel. See omapärane vaatepilt tähendab, et keset kalmistuarhitektuuri võib leida eluasemeid, poode ja isegi koole.
Seiklushuvilised peaksid sammud seadma kõrbesse, kus korraldatakse hobuste ja kaamlitega matku. Kogeda saab rändrahvaste elu ja maitsta lõkkel küpsetatud toitu.
Ühepäevasteks reisideks sobivad veel kõrbekloostrite retked, Niiluse kruiis, püramiidid.
Püramiidid, jah, on see põhiline sihtmärk valdavale enamusele külastajatest. Käiakse ära Giza püramiidides ja Saqqarra nekropolises, viimast külastatakse tavaliselt koos Memphise varemete ekskursiooniga. Tunduvalt vähem turiste jõuab Dashuri püramiidiväljale.