Uudistekoguja

Nastikute sügisest

11 tundi 19 minutit ago

Pildil olev „nastikulaps“ peab tugevasti toituma enne talvitumise algust

 

Harilik nastik        Natrix natrix

 

Kliimamuutusega on meie sügised muutunud soojemaks ja veninud pikemaks ning ussimaarjapäeval (8. septembril) ei oodata enam usside urgu pugemist. Ussimaarjapäeval oli muiste metsa minek keelatud ja teadaolevalt tähistati seda juba 16. sajandil. 

Looduskalender

VIDEO: põtradele algas jaht

1 päev 10 tundi ago

 

Põder        Alces alces

 

Teadupärast kestab põtradel pulmaaeg veel oktoobrikuul, aga alanud on põdrajahi hooaeg ja metsades võime kohata suuri ajujahi seltskondi. Põdrajaht kestab poole detsembrini.

Looduskalender

Loodusajakiri 2021-09-24

2 päeva 9 tundi ago
Ajakirja Horisont septembri-oktoobri numbrist saab lugeda nii mitokondritest kui tumeainest ja ürgsetest aukudest; sigade kaitsjast Pühast Antoniusest ning Partia riigist; sõna „banaan“ tulekust eesti keelde ning toiduhankimisest aastail 1991-1992; samuti intervjuud TÜ Eesti mereinstituudi direktori Markus Vetemaaga. Ajakirja tutvustab Horisondi peatoimetaja Ulvar Käärt. Saadet juhib Tiiu Rööp.
admin

Metsvindid rändavad

2 päeva 13 tundi ago

 

Metsvint       Fringilla coelebs

 

Metsades võime kohata sõbralikult toimetavate metsvintide salku. Linnuseltsingutes ei märka me nende tegutsedes mingit omavahelisi „nagistamisi“ nagu paljudes teistes värvuliste seltsingus.

Looduskalender

VIDEO | Reisijuht Rhodosel: vaata, kui uljalt avastavad seda kaunist Kreeka saart kolm Eesti turisti

3 päeva 9 tundi ago
Reisijuht kohtus imelisel Rhodose saarel mitmete kaasmaalastega. Laevasõidul väikeselt Symi saarelt Rhodosele köitis tähelepanu üks ütlemata rõõmsameelne kamp eestlasi, kellest osa õnnestus ka kaamera ette meelitada. Kuula, millised muljed neil sellelt päikeseliselt Kreeka saarelt juba kogutud on ja mida on neil plaanis siin edasi teha.
Kairi Prints

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.