Uudistekoguja

On viimane aeg teha puhtaks oma aia kuldnoka pesakastid

2 tundi 53 minutit ago

Kuigi viimastel päevadel on rohkem olnud juttu kuldnokkadest, kes on veetnud talve Eestis, on üle Eesti ka esimesi saabujaid vaadeldud. Seega on just praegu viimane aeg üle vaadata koduaia kuldnoka pesakastid: need puhastada, parandada või asendada katkised osad ning vajadusel ka mõni pesakast asendada või lisaks kuldnokkadele juurde panna.

Looduskalender

Alustab 2021. aasta suvine aialinnupäevik

22 tundi 49 minutit ago

Taas on saabunud märts ning algab suvise aialinnupäeviku hooaeg. Aias kohatud liike saab päevikusse märkida kuni 3. oktoobrini 2021. Veebipäeviku täitmine käib tuttaval viisil ja ikka sama mugavalt. Sel aastal saab päevikut mugavamalt täita ka nutitelefonist.  

Looduskalender

Koduaedade õitsejad

1 päev 2 tundi ago

 

Must lumeroos      Helleborus niger  

 

Must lumeroos võis koduaedades õitseda juba sügisel, aga samuti võivad õied avaneda lumekatte all ja välja sulada avanenud õitega, aga sellise taime õied võivad ka viga saada.

Looduskalender

Linnuvaatleja määramisvõistluse 1. voorus oli rekordiliselt osalejaid

1 päev 21 tundi ago

Sooräts

Linnuvaatleja 2021. aasta määramisvõistluse 1. vooru tulemused on selgunud. Osalejaid oli selle aasta esimeses voorus seni toimunud määramisvõistluste peale kõige rohkem – kokku 231 osalejat, kellest algajate küsimustele vastasid 198 ja edasijõudnute omadele 33. Algajate raskusastmes vastas kõigile viiele küsimusele õigesti 69 ja edasijõudnutest 8 osalejat. Esimese vooru vastuseid koos selgitustega saab vaadata küsimuste juurest: 

algajad: LINK

Looduskalender

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.