Uudistekoguja

Lühike väljasõit: kuidas sisustada pool päeva Aegviidus

9 tundi 2 minutit ago
Lühike väljasõit: kuidas sisustada pool päeva Aegviidus wher2go 19.01.2020 16:59

Kui on aega pool päeva ja ei ole viitsimist pikalt metsa matkama minna või tahad laste/välismaalastega kiirelt ühe põike linnast välja teha, siis siin on üks võimalus - veeta pool päeva Aegviidus ilma autota.

Selleks alusta Tallinnast Aegviidu suunal ja istu mõnesse elektrirongi - neid käib nädalavahetustel ja ka nädala sees Aegviitu päris tihti. Praegu võib alustada juba ka pealelõunal - ilmad lähevad jaanuari lõpus valgemaks ning rongi pealt maha tulles on just paras aeg enne pimedat üks paarikilomeetrine metsamatk ette võtta, et pärast jaamas lõuna- või õhtusöök teha.

wher2go

Reisid troopikasse? Kuus asja, mida kindlasti kaasa pakkida

14 tundi ago
On siililegi selge, et Eestimaa kliimat ja ilmaolusid ei saa mitte kuidagi võrrelda sellega, mis toimub jupp maad lõuna pool. Troopilises või sellega sarnanevas ekvatoriaalses kliimavöötmes reisides tasub arvestada, et kuigi kohvrisse või seljakotti ei pea mahutama niivõrd palju sooje jalavarje või jopesid, tuleb kaasa haarata esemeid, mida Euroopas reisides ilmtingimata tarvis ei lähe.
Madle Timm

Piirivaidlused

15 tundi 52 minutit ago

"Tõde ja õigus" filmi treilerist.

Aastavahetusel, kui Tõe ja õiguse film teleekraanile jõudis, siis hakkas mulle kõige enam silma pidev vaidlemine. Mitte raske töö ja koha loomine ja elu mõtte otsimine, vaid just see tõe ja õiguse tagaajamine. Igavene vaidlus piiride üle, kes kelle maal on. Olgu ükskõik kui väike see maatükk, mille peal elatakse.

Kas 100 aastat hiljem on midagi muutunud? Kui linnainimene ostab maale maakodu ja sõidab oma autoga uude paika kohale nagu Andres ja Krõõt, siis kas miskit on tänapäeval teisiti?

Looduskalender

VIDEO: möödunud nädal aiamaal ja looduses

1 päev 13 tundi ago

Võtsin tõnisepäeval porgandid ja naerid ülesse. Möödunud aasta  juulikuine (põuaaegne) külv

Õitsejaid leiab alates uuest aastast nii aia-, kui metsalillede hulgas. Mullapinnast on ninad välja pistnud mitte ainult taimed peenardel, vaid ka õuemurus. Sarapuud tolmlevad ja päikesepoolsematel vahtratel jookseb mahl.

Lehtkapsas

Looduskalender

Järva huntide jälgedel

1 päev 14 tundi ago

Lumevaene talv ei lase huntidest palju aimu saada, vaid harvadel kordadel on võimalust veidi pikemalt nende tegemistele pilku heita. Novembri lõpus korraks maha tulnud lumi näitas keset Järva ohjamisala nelja hundi liikumist. Juttu on olnud kaheksasest karjast.

Aasta Loom

Eesti on Põhjamaade suurimal turismimessil MATKA partnermaa ning üle aastate suurima esindatusega

2 päeva 11 tundi ago
Eesti on Põhjamaade suurimal turismimessil MATKA partnermaa ning üle aastate suurima esindatusega wher2go 17.01.2020 14:32

Eile avasid EASi turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli ja Soome riikliku turismiturundusorganisatsiooni Visit Finland direktor Paavo Virkkunen Helsingi messikeskuses Põhjamaade suurima turismimessi MATKA, mille partnermaaks on seekord Eesti.

Messil võistleb Soome reisihuviliste tähelepanu eest sel aastal 91 riiki, Eesti valimine selleaastaseks messi partnermaaks tähendab fookust siinsetele turismipakkumistele nii messialal kui lavaprogrammis, samuti messi uudiskirjades ja sotsiaalmeediakanalites.

wher2go

12 asja, mida lennuteenindajad soovivad, et reisijad teeksid

2 päeva 14 tundi ago
Lennureisid võivad tekitada palju stressi. Muremõtetega tegeledes võib ümbritsev täiesti teisejärguliseks muutuda ja isegi elementaarsed viisakusreeglid ununeda. Jah, lennuteenindajad on selleks, et tagada reisija turvalisus ja heaolu terve lennureisi vältel, kuid selleks, et seda lihtsam teha oleks, on lennuteenindajad kirja pannud mõned soovitused, mis aitavad kaasa hea reisikogemuse saamisele.

Vaatame Eesti loodusrekordeid - XXII osa

2 päeva 15 tundi ago

Rekord nr.78. Suurima vooluhulgaga jõgi – Narva jõgi.

Veerohkuselt Eesti veerohkeim jõgi. Narva jõe keskmine vooluhulk on ca. 4000 kuupmeetrit sekundis, mis suurvee ajal kasvab kuni viis korda. Jõgikonna pindala on 56200 ruutkilomeetrit ja ta on veerohkuselt Neeva jõe järel teine Soome lahte suubuv jõgi. 

Looduskalender

Tartumaa looduslaboratoorium

2 päeva 16 tundi ago

Rahvaliikumine Koosloodus loob Tartumaale esimese looduslaboratooriumi

Annetajate toetusel praktiliste loodushoiu tegevustega tegelev rahvaliikumine Koosloodus loob sel kevadel Tartumaale Ilmatsallu oma esimese eraalgatusliku metsa looduslaboratooriumi, mille jaoks sai hiljuti hangitud oma 3,3-hektariline metsamaa kinnistu. 

Looduskalender

Täna algas MATKA | Eesti esindatus Põhjamaade suurimal turismimessil on üle aastate suurim

3 päeva 9 tundi ago
Täna avasid EASi turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli ja Soome riikliku turismiturundusorganisatsiooni Visit Finland direktor Paavo Virkkunen Helsingi messikeskuses Põhjamaade suurima turismimessi MATKA. Messil võistleb Soome reisihuviliste tähelepanu eest sel aastal 91 riiki, Eesti on messi partnermaa, mis tähendab fookust meie turismipakkumistele messialal ja lavaprogrammis, samuti messi uudiskirjades ja sotsiaalmeedias.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.