Uudistekoguja

Loodusajakiri 2020-07-16

5 tundi 10 minutit ago
Ajakirja Eesti Loodus juulinumbrist saab lugeda ülevaadet Eesti herilastest. Saates on külas artikli autor, kiletiivaliste asjatundja Villu Soon, kellega räägime ühiseluliste herilaselaadsete haplodiploidsest soo määramise mehhanismist ning ämblikke jahtivatest liivaherilastest.
admin

KUULA SAADET | Huvitavad paigad Võrumaal ootavad avastamist

5 tundi 15 minutit ago
Võrumaa uhked kuppelmaastikud ei ole millegi teise vastu vahetatavad. Pea igal talul on oma tiik või järvesilm ja järgmise künka taga jätkub lummav vaade. Ka on paikkond rikas maastikukaitsealade poolest ning pea viimased säilinud metsad on nähtavad siit, rääkimata kaunitest järvedest, mis lausa kutsuvad ujuma.

28. NÄDAL 6.7.2020.- 12.7.2020. Jõgeval ja selle ümbruses

1 päev 20 tundi ago

Näärelehise kibuvitsa tõrsikust puhkevad uued õied

Nädal kujunes jahedaks ja tuuliseks.

Maksimaalne õhutemperatuur ei tõusnud ühelgi päeval üle 20 kraadi ja jäi jahedamatel päevadel (reedel ja laupäeval) 17 kraadile lähedaseks.

Öösiti langes minimaalne õhutemperatuur neljal ööl alla 10 kraadi, kõige külmemal ööl (reedel) 5,5 °C.

Torm räsis parki

Looduskalender

Muusik Ruslan Trochynskyi naudib suvel reisimist Eestis, eriti Peipsimaa piirkonnas — loe, miks just seal

1 päev 22 tundi ago
Armastatud muusiku Ruslan Trochynskyi jaoks on parim puhkus ikka seotud loodusega — polegi niivõrd tähtis, kus riigis või kas mere, järve või jõe ääres. Oluline on olla puhtas looduses koos lähedaste inimestega — pere või sõprade-bändikaaslastega. Muusiku jaoks on kindlasti oluline aktiivne puhkus, et saaks liikuda, matkata ja avastada midagi uut.

Kahlajaränne Põõsaspeal

1 päev 23 tundi ago

Kahlajad

Kahlajad liikvel – 13.7.2020

Täna registreeriti Põõsaspeal erakordselt head kahlajarännet.

Mitmel liigil rändesumma oli kõigi aegade parimate killast: soorüdi Calidris alpina 5974 r, väikekoovitaja Numenius phaeopus 206 r ja punajalg-tilder Tringa totanus 40 r. Juulikuuks oli hea ka väikekajaka Hydrocoloeus minutus liikumine: 477 r. Tõmmuvaera Melanitta fusca päevasumma, üle 500 isendi, oli samuti märkimisväärne – liiki hakatakse kohtama rändel sadades tavaliselt alles juuli lõpus.

Looduskalender

10 põhjust, miks reisida Jūrmalasse

2 päeva 1 tund ago
Lielupe on osa Jūrmala kuurordist. See asub kuulsa Jomase jalakäijate tänava lähedal, kuid on samas rahulik ja värske. See on koht, kus saate korrastada oma mõtteid, jalutades männimetsas või vaadates päikeseloojanguid, mis on ilmselt Euroopa kauneimad.

Aed-põõsalind valib magamisasendi vastavalt võimalustele

2 päeva 1 tund ago

Iga-aastased ränded on kurnavad ja ohtlikud ning nendega seotud riskide minimeerimine on lindude jaoks eluliselt tähtis. Kuigi enamik värvulisi on päevase eluviisiga, eelistavad nad rännata öösel, mil kisklusrisk on väiksem ja toitumisvõimalused piiratud. Teekond Euroopa pesitsusalade ja Aafrikas asuvate talvitusalade vahel on pikk ning väikesed linnud ei suuda seda ühe korraga läbida, vaid peavad tegema peatusi, et süüa ja magada.

Looduskalender

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.