Leedu

Hotellibroneering Leedus. Leedu jääb küll kauguselt Läti taha, aga Leedu ilustesse düünidesse ja rannakuurortitesse minekut see ju ei sega.


Downtown Forest - mõnus hipsteripesa Vilniuse kesklinna lähedal

Kuna Reisijutud pole Vilniuses veel sel sajandil käinud, oli igati värskendav võtta Leedu pealinnas ööbimiseks üks stiilne koht suhteliselt kesklinna lähedal - raekoja platsilt on Downtown Forestisse (Paupio tänav 31a) jalutada täpselt 1 km. See on nagu Vilniuse Kalamaja - vanalinn on kohe käeulatuses, kuid kohalik ümbrus kohati kergelt väsinud, samas põnevate ja eksootiliste hoovidega.

Leedu kutsub

Leedu turismiametist langes Reisijututoa toimetuse postkasti info selle kohta, miks peaks Eesti turist sinna lõunanaabrite juurde sattuma.

„Leedu on atraktiivne turismisihtkoht igal aastaajal ja seda ka eestlaste seas. Leedu riikliku turismiameti andmetel külastas  2011. aastal Leedut 72 000 Eesti turisti, mis on 8 protsenti enam kui 2010. aastal,“ kommenteeris Leedu riikliku turismiameti peaspetsialist Dalius Kontrimavčius. „Eestlaste meelispaigad Leedus on suviti kindlasti Palanga ja Nida, kuid heameelega kutsume eestlasi avastama ka teisi Leedus väga väärtuslikke ja huvitavaid sihtkohti ning üritusi,“ lisas Kontrimavčius.

Maratonile, reisimaratonile!

15. juunist 1. novembrini toimub Eestit, Lätit ja Leedut ühendav Balti Reisimaraton. Reisijad saavad passid, kuhu koguvad kuni 36 templit ja siis jääb üle vaid auhinnaloosimist oodata, et uuesti reisile pääseda.

Järgneb pressiteate kokkuvõte.

Balti Reisimaratoni idee sündis 2006. a sügisel pärast sarnase enam kui 30 000 osalejaga projekti teostamist Lätis.

Leedu korvpallivõit USA vastu tõi Vilniuses rahva tänavatele

Paraad Vilniuse tänavatel 1Kasutades ära pikka nädalavahetust eestis 20 kuni 22 august, sõitsime töökaaslastega Leedu reisile. Meil õnnestus olla tunnistajateks rahvapeole mida ei anna võrrelda sellega mis toimus kui Eesti eurovisiooni võitis. Nimelt just laupäeval toimus olümpiamängude raames mäng Leedu ja USA vahel, mis lõppes Leedu võiduga 94:90.

Esiteks kandsid antud korvpallimängu üle peaaegu kõik kesklinna baarid, kes suuremal kes väiksemal ekraanil. Rahvast jagus kõigile. Inimesed elasid tohutult mängule kaasa röökides, nuttes, skaneerides "Lietuva", kasutusel oli spetsiifiline terminoloogia, millest meie kajuks mitte keeleoskajatena aru ei saanud. Täielikult vilekoori osaliseks said kõige põnevamatele momentidele sokutatud reklaamipausid televisioonis.

Asu Leedu teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.