Looduskalender

VIDEOD: seirekaamera objektiivi pesi vihm puhtaks

16 tundi 44 minutit ago

Võib vaid oletada, et keegi randtiirudest on täpsuslaskmises saavutanud meisterlikkuse ehk nii juhtus aprilli viimasel päeval.

Ega muud polnud teha, kui oodata korralikku vihmasadu ida kaarest, mis veebikaamera objektiivi puhtaks peseks enne, kui roe jõuab tuule ja päiksega plastiku külge paakuda.

Tänaseks pilt puhtam, kui enne. Rohukosklad ja hülged kaamera ees:

Looduskalender

Linnulauluraadio päeva lind - kanepilind

19 tundi 47 minutit ago

 

Kanepilind        Carduelis cannabina

 

Kultuurmaastike väikesed pruunikashallid laululinnud. Isaslindude laup ja rindmik on kevadel vähem märgatavate punakate sulgedega, aga suletippude kuludes paistab suvel punane rind rohkem silma Emaslinnu rindmik tumedatriibuline.

Looduskalender

Suur-konnakotkaste pesal tegutsetakse

21 tundi 49 minutit ago

Konnakotkaste paar pesal

28.aprillil külastas endist suur-konnakotkaste pesa kotkapaar ja toimetab igapäevaselt pesal hommikuti ja õhtuti. Pesasse on toodud rohelisi oksi ja linnud on ka paaritunud.

Kes need konnakotkad on? Aeg peaks arutust andma, aga jälgijatel teema mille üle arutleda.

Pesa omaks tunnistamist tähistab kindlasti muna pesas.

Vaata LK foorumis liikmete tänaseid vaatluseid: LINK

Looduskalender

Osale fotokonkursil "Kliimaklõps"

1 päev 16 tundi ago

Täna, 4. mail kuulutati välja fotokonkurss “Kliimaklõps”, mille raames kutsutakse inimesi jagama fotosid kliimasõbralikest paikadest, rajatistest, nähtustest kui ka tegevustest Eestis. Samuti on oodatud pildid näidetest, mida soovitakse tulevikus näha vähem.

Looduskalender

Kliimamuutus sunnib liike uutesse riikidesse

1 päev 21 tundi ago

Kliimamuutus põhjustab nii elurikkuse kadu kui ka liikide levilate nihkumist. Kuigi riigipiirid on paika pandud inimeste omavaheliste kokkulepetega, ei jäta need puutumata ka loomade elu – müüri või taraga kaitstud piirid võivad olla otseseks levikutõkkeks, kuid ka riigiti erinev seadusandlus võib eluslooduse käekäigule mõju avaldada. Suurbritannia teadlased uurisid mudelite abil, kuidas mõjutab kliimamuutus lindude ja imetajate liigirikkust eri riikides ning kuidas liikide levik riigiti muutub.

Looduskalender

17. NÄDAL 26.4.2021.- 2.5.2021. Jõgeval ja selle ümbruses

1 päev 22 tundi ago

Varsakabjad ja tarnamättad

Nädal kujunes jahedaks, eriti esimesel poolel.

Kui pikaaegsete keskmiste järgi on tõusnud aprilli viimastel ja mai esimestel päevadel ööpäeva keskmine õhutemperatuur siin kandis 7…8 kraadini, siis sel nädalal ületas keskmine õhutemperatuur Jõgeval viie kraadi piiri ainult reedel (5,8 °C). Kõige jahedam oli ilm esmaspäeval, kui maksimaalne termomeetrinäit küündis ainult 4,1 kraadini ja ööpäeva keskmiseks jäi 2,7 °C.

Looduskalender

Uus pesakast rändelt saabuvatele must-kärbsenäppidele

2 päeva 20 tundi ago

Vaatamata mitte väga soojale kevade algusele on esimesed must-kärbsenäpid Aafrikas asuvatelt talvitusaladelt Eestisse jõudnud ning asunud otsima pesitsuskohta. Must-kärbsenäpp pesitseb nii metsas, pargis kui ka koduaias, tehes pesa kas puuõõnde, kuid meelsasti ka pesakasti. 

Looduskalender

Eesti Ornitoloogiaühing 100 - Õnnitlused!

3 päeva 14 tundi ago

Eesti vanim ja suurim lindude uurimisele, kaitsmisele ja tutvustamisele pühendunud organisatsioon Eesti Ornitoloogiaühing tähistab täna sajandat aastapäeva. Oma juubelit tähistab ornitoloogiaühing koos linnuhuvilistega üle Eesti toimuvatel retkedel linde vaadeldes. Aastapäeva puhul näeb peagi trükivalgust ka Juhani Pütsepa koostatud raamat, milles jutustatakse sada lugu lindudest, ornitoloogiaühingu ajaloost, liikmetest ja sündmustest.

Looduskalender

Linnuvaatleja määramisvõistluse 3. vooru tulemused

3 päeva 16 tundi ago

Linnuvaatleja 2021. aasta määramisvõistluse 3. vooru tulemused on selgunud. Osalejaid oli selle aasta kolmandas voorus kokku 197, kellest algajate küsimustele vastasid 169 ja edasijõudnute omadele 28. Algajate raskusastmes vastas kõigile viiele küsimusele õigesti 38 ja edasijõudnutest 8 osalejat. Kolmanda vooru vastuseid koos selgitustega saab vaadata küsimuste juurest: 

algajad: LINK

Looduskalender

Virtuaalne kevadseente näitus

4 päeva 18 tundi ago

Eesti Loodusmuuseumi kodulehel olev virtuaalne kevadseente näitus pakub vajalikke teadmisi nii juba kogenud kui alles alustavatele seenelistele. Virtuaalnäituselt leiab Eestis enimlevinud kevadseente liigid 360 kraadi pööratavate fotode ning peamiste eristamistunnuste ja omaduste kirjeldustega.  

Looduskalender

Loodusturismi üle-euroopaline veebiseminar

4 päeva 20 tundi ago

7. mail kell 14.00-15.30 (Eesti aja järgi) toimub üle-euroopaline veebiseminar loodusturismi teemal „Miks ja kuidas muuta loodus ligipääsetavamaks?“

Kaitsealad, väärtuslikud maastikud ja üksikobjektid on meie rahvuslikud väärtused, mis on olulised keskkonnahariduse ja loodusturismi sihtkohad ning mis aitavad kaasa meie elukvaliteedi parandamisele. Kuid kas need on kõigile kättesaadavad?

Looduskalender

VIDEOD: rästikud liiguvad

4 päeva 22 tundi ago

 

Rästik ehk harilik rästik      Vipera berus

 

Meie looduse ainus mürgine, aga samas kaitsealune roomaja tekitab kahetist suhtumist ja neid kohtame soojemate ilmadega looduses liikumas.

Looduskalender
Checked
06.05.2021 06:35
Asu Looduskalender voog teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.