Nokia hakkas eestikeeli juhendama

Nokia hakkas eestikeeli juhendama Trillian 08.09.2008 23:12

Nokia tõi turule eestikeelse hääljuhendi, ütleb toimetusele saabunud pressiteade.

Heakene küll. Eesti keeles juhendavad juba paljud telefonid, aga kuna Nokia on ikkagi väga populaarne eestlaste hulgas, siis oli ka aeg. Väga hea. Esimest korda tutvustatakse seda kohe-kohe algaval IKT foorumil "Visioonist lahenduseni".

Eesti keeles juhendab Nokia E- ja N-seeria telefonides olev tarkvara Nokia Maps, mis sobib nii autonavigaatoriks kui matka-GPSiks. Kunagi proovisin seda ja polnud viga, ehkki näiteks Garmin XT on endiselt parem ja mugavam (ja juba ammu eestikeelne).

 

Niisiis, laseme edasi rääkida pressiteatel:

Kaardirakendus Nokia Maps 2.0 kasutab firmade Navteq ja TeleAtlas vektorkaarte, sealt leiab üle 200 riigi kaardid, millest rohkem kui 70 on täna juba navigeeritavad. Kaarte saab mobiiliühenduse abil valitud seadmetesse otse alla laadida, allalaadimiseks võib kasutada ka personaalarvutirakendust Nokia Map Loader. Nokia Maps 2.0 ja Map Loader on tasuta allalaetav kõikidele softi toetavatele telefonidele.

 

Selle tasutaga on üks väike aga. Ei ole päris tasuta, ehkki juriidiliselt on kõik korrektne, kui öelda, et Nokia Maps 2.0 ja Map Loader on tasuta. Kui kunagi proovisin, oli esialgu tõesti niisama. Siis aga taheti raha. Kuumaksu. Natuke otsimist ja asi selge, palju tasuta asi koos kaardiga maksab:

  • 1 kuu sõidu- ja jalgsikaarte ca 9 EUR
  • 1 aasta ca 130 EUR

Ja kes küll mõtles välja nende veebikampaania? Sellest kaardijoonistamise värgist ja tekstidest nende kaardiküljel kumab nii selgelt läbi see, kuidas mingil "tiimikoosolekul" ajurünnakuna välja käidud mõtted otse tootimisse jõudsid. "Nad laulavad täiest kõrist vanu rokiballaade". Elukauge!

GPS, geopeitus