GPS mobiiltelefonis
GPS mobiiltelefonis wher2go 08.09.2008 23:19Paljud uued telefonid on varustatud juba sisseehitatud GPSiga.
Androidi Google Maps sai offline kaardid
Androidi Google Maps sai offline kaardid wher2go 08.07.2011 11:13Ehkki mitmed rakendused proovisid poollegaalselt Google´i kaarte ennegi mobiili laadida, pakub Google nüüd uue, 5.7 versiooniga igaühele kaartide allalaadimise võimalust. See on küll piiratud kümne miiliga valitud asukoha ümbruses ja kuni kümne asukohaga, aga reisil olles on abiks ikka.
Peale allalaadimist tuleb minna Labs menüüsse ja aktiveerida võrguühenduseta kaardid.
Siis mine kaardile, vajuta pikalt punktil, mille ümbruses tahad kaardi salvestada ja ongi tänavavaateni kaart telefonis.
Kui tekib küsimus, mis kaardid on salvestatud ja kas neid saaks ka kustutada, tuleb minna Google Mapsi menüüs Cache Settingsitesse" ja sealt "Downloaded map areas" alla. Kõik salvestatud piirkonnad on seal olemas. Neid saab ümber nimetada ja ükshaaval kustutada.
Google Maps Navigation laienes veel 11 riiki, Eestisse endiselt mitte
Google Maps Navigation laienes veel 11 riiki, Eestisse endiselt mitte wher2go 15.06.2010 17:17Google Mapsil on mõnedes riikides olemas funktsioon, mis lubab selle abil nagu tavalise autonavigaatoriga navigeerida sihtpunkti. Google näitab kaarti ja juhendab nagu üks navi ikka. Juunis lisandus sellele teenusele veel 11 riiki, kus saab navigaatorit kasutada: Google Maps Navigation 4.2 for Android teeb hääljuhatamist Austrias, Belgias, Taanis, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Hollandis, Portugalis, Hispaanias, Šveitsis ja Kanadas. Seni on teenus töötanud (tasuta) USAs ja Ühendkuningriikides.
Halb on muidugi see, et kaardid tõmmatakse Internetist, kuid hea jällegi see, et valides sihtkoha ja arvutades teekonna laadib Google Maps vajalikud andmed telefoni ja võib ka ilma andmesideta edasi juhatada. Samuti töötab nüüd häälotsing veel neljas keeles - sihtkoha võib autoga sõites lihtsalt ette öelda telefonile. Lisaks inglise keelele saab Google Mapsiga suhelda saksa, prantsuse, hispaania ja Itaalia keeles.
Muud huvitavad omadused navigaatoril on tänavavaade (Street View), satelliidivaade ja reaalajas liiklusinfo.
Google näitab mobiilis ka tänavavaateid
Google näitab mobiilis ka tänavavaateid Trillian 18.09.2008 10:01Google Maps on juba aastaid näidanud mõnede suuremate (USA) linnade tänavavaateid: suurendad kaardil mingi koha välja, valid "Street View" ja võid nooleklahvidega mööda tänavat edasi liikuda, nähes selle tänavavaadet ja vaadates enda ümber paremale-vasakule-üles-alla.
Mobiilidel on see omadus eriti abiks. Näiteks otsid Mobile Google Mapsiga restorani, kuhu on soovitatud minna. Google leiab teekonna, kuid lisaks saab resto kohal valida ka "Street View" ja sulle näidatakse panoraamset pilti restoraniesisest tänavast, mida saab enda ümber 360 kraadi pöörata. Vägagi mugav.
Kahjuks on Street View tekkinud vaid Blackberry ja Java kaardiversioonidele. Näiteks Windows Mobile telefonid ja iPhone-id peavad sellest uuest omadusest (veel) suu puhtaks pühkima. Aga eks ta saabub peagi ka teistesse telefonidesse, nagu ajalugu on näidanud.
Vaata tutvustavat videot:
Nokia hakkas eestikeeli juhendama
Nokia hakkas eestikeeli juhendama Trillian 08.09.2008 23:12Nokia tõi turule eestikeelse hääljuhendi, ütleb toimetusele saabunud pressiteade.
Heakene küll. Eesti keeles juhendavad juba paljud telefonid, aga kuna Nokia on ikkagi väga populaarne eestlaste hulgas, siis oli ka aeg. Väga hea. Esimest korda tutvustatakse seda kohe-kohe algaval IKT foorumil "Visioonist lahenduseni".
Eesti keeles juhendab Nokia E- ja N-seeria telefonides olev tarkvara Nokia Maps, mis sobib nii autonavigaatoriks kui matka-GPSiks. Kunagi proovisin seda ja polnud viga, ehkki näiteks Garmin XT on endiselt parem ja mugavam (ja juba ammu eestikeelne).
Niisiis, laseme edasi rääkida pressiteatel:
Kaardirakendus Nokia Maps 2.0 kasutab firmade Navteq ja TeleAtlas vektorkaarte, sealt leiab üle 200 riigi kaardid, millest rohkem kui 70 on täna juba navigeeritavad. Kaarte saab mobiiliühenduse abil valitud seadmetesse otse alla laadida, allalaadimiseks võib kasutada ka personaalarvutirakendust Nokia Map Loader. Nokia Maps 2.0 ja Map Loader on tasuta allalaetav kõikidele softi toetavatele telefonidele.
Selle tasutaga on üks väike aga. Ei ole päris tasuta, ehkki juriidiliselt on kõik korrektne, kui öelda, et Nokia Maps 2.0 ja Map Loader on tasuta. Kui kunagi proovisin, oli esialgu tõesti niisama. Siis aga taheti raha. Kuumaksu. Natuke otsimist ja asi selge, palju tasuta asi koos kaardiga maksab:
- 1 kuu sõidu- ja jalgsikaarte ca 9 EUR
- 1 aasta ca 130 EUR
Ja kes küll mõtles välja nende veebikampaania? Sellest kaardijoonistamise värgist ja tekstidest nende kaardiküljel kumab nii selgelt läbi see, kuidas mingil "tiimikoosolekul" ajurünnakuna välja käidud mõtted otse tootimisse jõudsid. "Nad laulavad täiest kõrist vanu rokiballaade". Elukauge!