Uudistekoguja

Kuidas on lood metskitsedega?

12 tundi 21 minutit ago

 

Euroopa metskits ehk kaber        Capreolus capreolus  

 

Metskitsede arvukuseks tänavuse aasta alguses hinnata 130 000 -145 000 isendile. Viimasel talvel sai teha nii jälje-, kui pabulaloendust, mis paaril eelneval aastal lume puudusel peaaegu ära jäid.

Looduskalender

Kotkapoeg kuu vanune

14 tundi 23 minutit ago

Kotkapoegade areng tundub aeglaselt kulgevat veebikaamera vahendusel toimuva jälgijale. Linnud kasvavad ja arenevad väga kiiresti.

Konnakotkaste pesapoeg saab täna kuu vanuseks ja proovib juba iseseisvalt süüa pesasse toodud närilist.

Tundub, et meile tundmatu isaslind saab pere toitmisega hakkama. Üha sagedamini ja pikemaks ajaks lahkub pesalt emaslind Tiiu. Kogu pesitsemise vältel saab pesa olema kaetud roheliste okstega.

Pesitsemine jäi kotkastel hilja peale ja noorlinnu lennuvõimestumist võime oodata umbes kuu aja pärast.

Looduskalender

VIDEOD: kalakotkaste noorlinnud kahe kuused

15 tundi 24 minutit ago

 

Kalakotkas       Pandion haliaetus  

 

Vanalindude Iirise ja Ivo pesas iga päevaga enam arenevad noorlinnud saavad kahe kuuseks. Kohal on veel mõlemad vanemad, aga emaslind Iiris võib ennast peatselt rännule asutada, siis kui noorlinnud lendavad ehk hoolitsevaks vanemaks jääb isaslind Ivo.

Looduskalender

Regio avaldas põhjaliku Läti reisijuhi

1 päev 9 tundi ago
Regio avaldas põhjaliku Läti reisijuhi wher2go 23.07.2021 14:53

Sellekevadise karantiini ajal sai Regios valmis Läti reisijuht. Läti on meie hea lõunanaaber, kuhu saab juba reisida ja (taas)avastada ilusaid kohti. reisijuht annab nõu nii vaatamisväärsuste kohta kui ka kaartidega, kuidas kohale jõuda.

Raamatul on kokku 17 autorit – nii Eestis elavad lätlased kui eestlased ise ning isegi üks soomlane, kes Lätiga tihedalt seotud. Nad tutvustavad reisisõpradele Läti põnevamaid paiku, annavad väärt kultuurisoovitusi ja juhatavad isuäratavate Läti maitseteni.

wher2go

Ootejärjekorrad saavad peagi leevendust? Praamifirma tõstab Saaremaa ja Hiiumaa liinidel laevu ümber. Lennufirma teeb saartele lisalende

2 päeva 7 tundi ago
Mandri ja suursaarte vahelise laevaühenduse eest vastutav TS Laevad otsustas pärast Saaremaa liinil sõitva Tõllu sattumist õnnetusse vahetada laupäevast Rohuküla-Heltermaa liini põhilaeva Tiiu Virtsu-Kuivastu liinil sõitva parvlaeva Regula vastu. Lisaks tellis transpordiamet Saaremaa ja Hiiumaa teenindamiseks nädalavahetuseks vedajatelt lisalende ning kutsub üles inimesi saartele minema kas lennuki või bussiga.
Siiri Liiva

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.