Kohtumine Pekingiga

Kohtumine Pekingiga wher2go 14.12.2008 23:31

Foto: http://www.ebeijing.gov.cn

Peab ütlema, et Reisijutud.com visiidil Aasia turismimessile Shanghais jäi meie kohtumine Pekingi turismifirmadega ära. Aga tegime taas nii, nagu teistegi ärajäänud kohtumistega, et läksime ise nende boksi.

Pekingi üldine boks oli hiiglaslik, orienteeritud enamasti kodumaisele või Aasia turistile ja inglise keele oskajaid polnudki hetkel kohal. Ka ingliskeelseid materjale mitte - kuid Reisijutud.com-i assistent oskas vabalt kohalikku keelt ja tegime küsimused selgeks. Materjale ja inimesi mindi mujalt tooma. Saimegi hea reisijuhi siiski kätte ja soovitati meie assistendi tõlke vahendusel sealt kõik järele vaadata ja siis polevat probleemi. Anti koguni kaks ilusat raamatut "Beijing All-in-One Tourism Guide´i", mida järgnevalt refereerimegi. Kuna anti neid kaks, siis on võimalus soovijail üks neist endale anda. Näiteks mõne reisikirja eest :) ja näeb välja ta selline:

Sealt võis lugeda, et Peking ehitati ca 1040. aastal e. kr, kuid linna ajalugu on üle 3000 aasta pikk. Peking on olnud pealinnaks Hiina dünastiate - Yuani, Mingi, ja Qingi - ajal ning alates 1949. aastast Hiina Rahvavabariigi pealinn. Kontinentaalse kliima tõttu on suvi ja talv pikk, kevad-sügis lühike. Suvel on kuum, talvel külm. Linn asub ligikaudu 12x12 km suurusel alal.

Lennujaama info leiab aadressilt www.bcia.com.cn.

Lennujaama shuttle bus nr 2,3 ja 4 väljuvad iga 15 minuti tagant, teised iga 30 min tagant ja ootavad, kuni buss on täis. Pileti hind 16 yuani.

Takso maksab 2 yuani kilomeeter pluss 10 yuani sisseistumistasu kella 5st 23ni. Öösel natuke kallim: 2,4 yuani ja 11 yuani.

Raudteejaamu on Pekingis neli: North, West, South ja Beijing Railway Station Taevase Rahu väljaku läheduses.

Pekingi turismiamet soovitab kaheksat tähtamat vaatamisväärsust:

Ning lisaks:

Keelatud Linn - kõige paremini säilinud muistne keisripaleede kompleks maailmas (1406). Säilinud on 980 ehitist selles linnas, ala on 961 meetrit pikk ja 753 meetrit lai.

Suvepalee - Pekingi lääneosasse jäävas äärelinnas asuv suveresidents, mis on 290-hektarine vanade planeeringute järgi säilinud aedade ja parkide kompleks.

Suur Hiina Müür - bussidega 919 ja 969, peatus Badaling (linna nimi). Müür on suurim inimese loodud ehitis maailmas. Badalingi lõik on üks huvitavamaid.

Taevatempel - Mingi dünastia ajal ehitatud 273 hektaril laiuv tempel. Valitsejad käisid siin hea saagi nimel palvetamas.

Tian'anmeni väljak - Pekingi keskne väljak, 880x500 meetrit. Maailma suurim väljak, mahutab miljon inimest. Väljak on Hiina Rahvavabariigi sümboliks.

Vaata www.bjta.gov.cn

Vaata kaarti:

Vaata suuremalt.

Teadlik reisija
Hiina