Hiina

Hotellibroneering Pekingis. Hiina on maailmariigiks tõusev maa. Hiina majandus kasvab, rahvas rikastub ja lisaks rikkalikule kultuurile tuleb Hiinast peagi ka kogu meie uus tehnika.


Pikk nimekiri: need lennufirmad on praeguseks lennud Hiinasse tühistanud

Hiinas lahvatanud uue koroonaviiruse tõttu on tänase, 1. veebruari seisuga lühemaks või pikemaks ajaks oma lennud Hiinasse tühistanud väga paljud lennufirmad, kuid lennata siiski veel saab. Hong Kongi ja Macausse pole tavaliselt lende tühistatud. Väga paljudes Hiina firmades on pikendatud puhkust 12. veebruarini. uude 2019. aastal levima hakanud koroonaviirusesse on nakatunud üle maailma ligi 10 000 inimest.

Meile lähimad Hiina-lennud Helsingist on Finnairi poolt tühistatud esialgse tähtajaga 6. veebruarist kuni 29. veebruarini. Samuti peatas LOT Hiina lennud 9. veebruarini.

Finnair hakkab sügisest lendama maailma suurimasse lennujaama

Finnair laiendab oma lennuvõrku Hiinas ja lisab Pekingi liinile kolm iganädalast lendu uude Pekingi Daxingi rahvusvahelisse lennujaama, mis avatakse selle aasta 30. septembrist.

Finnairiga saab alates 3. novembrist 2019 Pekingi Daxingi rahvusvahelisse lennujaama esmaspäeviti, kolmapäeviti ja pühapäeviti ning lende teenindab Airbus A330. Uued väljumised toovad täiendavat lennusagedust Finnairi praegustele igapäevastele lendudele Pekingi Capitali rahvusvahelisesse lennujaama.

Finnair tihendab talvist lennuühendust Hiinaga

Finnair muudab hooajalise Guangzhou lennuliini aastaringseks ja hakkab 2019/2020 talvisel tipphooajal Helsingist Hiina suuruselt kolmandasse linna lendama kaks korda nädalas.

Finnair hakkas Guangzhousse lendama suvesihtkohana 2016. aastal ja sellest kevadest teenindab liini uus Airbus A350 lennuk, mis võimaldab marsruudil suurendada nii reisijate arvu kui kaubaveo mahtu.

Finnair avab lennuliini Hiina suurlinna Xiani

Finnair vallutab aina uusi sihtkohti ja tahab ampsata olulise osa Euroopa lennureisidest Hiinasse. Alles see oli, kui avati liin maailma suurimasse linna Chongqingi, nüüd on oodata otselende Helsingist Xiani, Hiina tsivilisatsiooni hälli.

Finnair alustab lausa esimese Euroopa lennufirmana regulaarlendudega sellesse Hiina suurlinna. Lendudega alustatakse 2013. aasta juunis ning need väljuvad Helsingist kolm korda nädalas ning toimuvad suvehooaja lõpuni, 26. oktoobrini.

Finnair hakkab lendama maailma suurimasse linna - Chongquingi

Alates 9. maist 2012 alustab Finnair lendamist Hiina ühte suurimasse ja kiiremini arenevasse linna Chongqingi, mis mõnedel andmetel möödus 2011. aasta lõpus elanike arvult Tokyost ja on nüüd maailma suurim linn. Lähemalt saab Chongquingist lugeda reisijututoa blogist. Finnair on esimene lennuettevõte, mis avab otseliini Euroopast Chongqingi.

Chongqingil on suur potentsiaal muutuda üheks populaarseimaks Hiina sihtkohaks nii äri- kui turismireisijate seas, sest tegemist on maailma ühe suurima linnaga, millest väga paljud veel kuulnud ei ole.

Hiina ime - ellujäämisvile

Hiina imelistest e-poodidest leiab aeg-ajalt huvitavaid imeasju. Matkatarveteks on neil olemas mitmesuguseid mitmeotstarbelisi "šveitsi armeenugasid", nagu näiteks see ellujäämiskomplekt, mida sai hiljuti Reisijututoas hinnatud. Nüüd aga hindame Hongkongist saabunud ellujäämisvilet.

Asi sisaldab seitset ellujäämisfunktsiooni: kõigepealt muidugi vile, siis luup (tule tegemiseks), peegel (signaliseerimiseks), kompass, termomeeter, LED-taskulamp, väike hoiukarbike väikeste ellujäämisesemete jaoks (näiteks mõni veepuhastustabletike, haaknõel, õngekomplekt vms). 

Raamatuarvustus: Silmaringi reisijuht - Hiina

Raamat, mis räägib riigist, kus elab 24 protsenti kogu maailma rahvastikust, peab olema mahukas nagu entsüklopeedia. DK "Silmaringi reisijuht" Hiina kohta ongi seda. Ja sisult on see ka põhjalik nagu entsüklopeedia - joonised, skeemid, kaardid, muidugi ka ohtralt pilte.

Pikk ülevaade ajaloost on vajalik nii turistile kui giidile, sest hiljem Hiinas ringi sõites põrkub igal sammul mõne suursuguse dünastia mälestusmärgile. Siiski algab raamatu tekst pisut naiivsevõitu stiilis. Umbes nii, nagu meil nõukogude ajal püüti püüdlikult ja veidi võltsilt halvustada kapitalistlikku korda. Seekord on Briti autorid üritanud sotsialistlikku korda näidata veidi samamoodi naivistlik-propagandistlikes toonides: õhk on käegakatsutavalt paks, vanamehed lennutavad vanamoodi lohesid, mis aga on tehtud supermarketi kilekottidest, neoonreklaamid kutsuvad lääne moodi tarbima, kuigi äärelinnades elatakse vaesuses jne. Aga siiski - raamat on asjalik ja põhjalik. 

Asu Hiina teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.