Hiina: kohtumine Hong Kongiga

Hiina: kohtumine Hong Kongiga wher2go 08.12.2008 00:29

Hong Kong öösel, vaade Kowloonist.
(C) Hong Kong Tourism Board.

Hong Kongi esindaja Aasia turismimessil Reisijututoa boksi küll ei tulnud kokkulepitud ajal, kuid polnud viga - me käisime oma delegatsiooniga ise nende juures messil.

Hong Kongil oli suurejooneline stend. Kaasa saime Hong Kong Wetland Parki brozhüüri ning (NB!) jalgsimatka juhendi Hong Kongi saarel. Jah, Hiina pilvelõhkujate vahel on matkarajad linnadzhunglis. Ning üht-teist selgus veel linna kohta, kus polnud käinud.

Hong Kongi kliima on soe - ekvaator pole kaugel. Maist septembrini võib olla liiga kuum ja niiske, muul ajal on lihtsalt soe. Külma ei ole põhjust eriti karta.

Hong Kong asub Hiina lõunaosas peamiselt saarel (Hong Kongi saar), kuid osa on ka mandril, seda osa nimetatakse Kowlooniks. Hotellid asuvad enamasti Wan Chai ja Causeway lahe ääres Hong Kongi saarel ja Tsim Sha Tsui või Tsim Sha Tsui Easti kandis Hiina mandriosa küljes Kowloonis.

Hong Kong on Hiina (ja arvatavasti maailma) üks turvalisimaid suurlinnu, see on ka koht, kus kõige rohkem Hiinas räägitakse inglise keelt. Linn oli möödunud sajandil Briti koloonia, kuid anti Hiinale üle möödunud sajandi lõpus ning omab teatud eristaatust Hiinas siiamaani.

Chek Lap Koki lennujaam asub Lantau saarel ja teda ühendab Hong Kongiga maailma pikim raudtee ja maanteega rippsild (2,2 km). Rong sõidab iga 12 minuti tagant, sõit kestab 23 minutit.

Lennujaamast väljuvad ka "A" bussid, mis teevad vähem peatusi ja viivad kiriemini kohale võrreldes tavaliste bussidega. Hinnad HK$14 kuni HK$45. Lisaks võib linna sõita ka laevaga.

Taksosid on kolme sorti:

  • Red ehk punased Hong Kongis, välja arvatud Tung Chung Road ja Lantau saare lõunaosa;
  • Green ehk rohelised teenindavad linnaäärseid piirkondi nn New Territories;
  • Blue ehk sinised opereerivad Lantau saarel.

Linnas sõidavad kahekordsed trammid (HK$2 pilet) ning rong.

Mida veel linnas teha? Atraktsioonide juhend on siin.

Nüüd aga räägime jalgsimarsruutidest Hong Kongis.

1. Kesk- ja läänepiirkond. Teel asuvad koloniaalaja ehitised ja moodne finantskeskus. Välju MTR-i Sheung Wan raudtejaamast, Exit B, pööra paremale, jaluta ca 3 min. Jaluta Morrisoni tänavani, pööra paremale, Wing Loki tänavale. Wing Loki lõpus pööra vasakule, Des Voeux Road Westile. Siis jaluta Des Voeux Road Westi pidi ja pööra vasakule, Ko Shingi tänavale. Nüüd jaluta tagasi Des Voeux Road Westi peale, pööra paremale Bonham Strand Westile. Ja teekond jätkub... edasi saab näha Hollywood Roadi (antiigipoed), Man Mo templit, Mid-Levels Escalator (maailma pikim kaetud eskalaator, 800m), Victoria vanglat, Lan Kwai Fongi (keskne restoranide ja baaride piirkond) jne.

2. Shau Kei Wan - kaluriküla. Algab MTR-i Kei Wani raudteejaamast, Exit C, jaluta Mong Lungi tänavat pidi edasi. Näeb: Shing Wongi templit, Tin Hau templit, Tsung Tsini kirikut, Yuk Wongi templit, rannakaitse muuseumi (piraatide vastu), Tam Kungi templit.

3. Kowloon ja Wong Tai Sin. Alusta MTRi Diamond Hilli jaamast, Exit C2, suundu siltide suunas, mis juhatavad Nan Liani aedadesse. Näed: Sik Sik Yuen Wong Tai Sin templit, Hau Wongi templit, Kowlooni Müüridevahelise Linna parki (ehk siis nagu meie vanalinn?), Kowlooni toidukvartalit.

Hong Kong Walks on siin põhjalikumalt kirjas.

Hong Kong Wetland Park ehk "Soomaa" asub Kowloonist sisemaa poole, nn "New Territories" alal ja sinna viib rong. Kohata võib krokodilli, vaadelda linde ja jalutada soistel aladel mööda matkaradu. Vaata www.wetlandpark.com.

Jalgsimatkad
Hiina