Koroona-järgses Haapsalus: vaikus, rahu ja vanalinna apartment otse linnasüdames

Haapsalu Old Town Apartments Kalda tänaval.

Haapsalus on praegu vaikne aeg. Õhtuti vanalinna tuiksoonel Karja tänaval ei liigu peaaegu hingelistki. Aafrika rannast kostub kõrvulukustavat peaaegu troopilist lindude ühendkarjumist.  Piiskopilinnuse kõrval Veinibaaris teeb varasel õhtul ainukese inimesena (ilmselt mitte kliendina) keegi koolitüdruk vist e-koolis antud kodutöid arvuti taga. Maastiilis söökidega kõrtsis on juba rohkem inimesi, aga siiski hõredalt mitmemeetriste vahedega paigutatud laudade taga. Reisijutud.com proovis koroonajärgselt siseturismi esimesena just vaikses ja rahulikus Haapsalus.

Uksed restoranidel, baaridel, käsitööpoodidel ja kohvikutel siiski lahti, piiskopilinnuse müüri ääres on veel mitu baari hubase valgustuse sisse lükanud, uksed on pärani, sest on sume ja valge juuniõhtu ning kostab muusikat, justkui pidu käiks. Sees aga pole kedagi.

Võib-olla nädalavahetuse ajal tänavamelu elavneb. Neljapäeval on aga õhtune Haapsalu väga vaikne linn, nagu jõulude esimesel pühal, kui keegi niisama väljas ei liigu.

Südalinnas on ka majutuse leidmisega üsna lahe. Hotellides ja spaades kohti jagub. Kuid Haapsallu tulles on alati huvitavad apartmendid ehk korterid, mis asuvad vanalinnas väikestes puumajades. Mõnedes ongi üks apartment terve maja (sedagi oleme proovinud, broneeri siit), mõnedes on majake mitmeks korteriks jaotatud.

Seekord testis Reisijutud.com otse Haapsalu Ühisgümnaasiumi vastu jäävat Haapsalu Old Town Apartmentsi. Miks sai Booking.com´ist just see valitud?

Magamistuba
Teisel korrusel, trepist üles, asub avar magamistuba kolme voodiga.

Esiteks sellepärast, et hind oli hea.

Teiseks äratas imestust suur ruutmeetrite arv – 56. All on avar elutuba-köök koos pliidi, mikrolaineahju, nõudepesumasina ja tavalise pesumasinaga. Kõik söögiriistad ja muu eluks vajalik varustus on olemas, saab kohvi teha (kohv on olemas), suhkrut kohvi sisse panna, koort peab ise saja meetri kauguselt Coopi pisipoest tooma, samas saja meetri kaugusel on ka pagariäri soojade hommikuste saiakeste jaoks.

Old Town

Telekas muidugi on, muusikakeskus samuti, ainuke, mille üle võiks nuriseda siis, kui maja kõik korterid täis, on parkimiskohtade nappus. See on üks vanalinna eripäradest – kohe taga-aknast saad vaadata naabrite ülipisikesse kolmnurksesse hoovi, otse maja eest akende alt käib läbi liiklus (siiski suht olematu tihedusega) sisehoovi poolsetesse majadesse. Õuel on parkimise keelu märgid kõigi naabermajade ääres, õuealaga on tõesti kitsas. Nurga tagant leiab siiski väikese terrassi, mis käib vist korteri number 1 juurde.

Tegemist on apartment-tüüpi majutusega, mis tähendab, et teenindava personali või majarahvaga kokkupuudet praktiliselt polegi. Koroonajärgsel ajal on see ju pluss. Võti jäetakse külalisele kindlasse kokkulepitud kohta, telefoni teel juhendatakse ja lahkudes on samamoodi. Kui oled öelnud, et lahkud, saabub õige pea ruumiteenindus tube üle võtma ja koristama.

Haapsalu Old Town

Asukoht on sel majutusel tõesti väga hea. Kui saad siiski auto maja seina äärde ära mahutada, võid igale poole jalgsi minna, samas pole otse peatänava ääres. Piiskopiloss on kiviga visata. Aafrika rand samuti. Paralepa randa tuleks ratas laenutada või saab ka pikema jalutuskäiguga hakkama.

Kõik näib korteris väga uus, isegi värske remondi lõhna on kergelt aimata. Ümbrus on vaikne, õhtul varakult vaid kellegi koer mõned korrad haugatab. Linnud teevad ka pidevalt häält, sest ööd on ju valged. Linn ise on aga praegu väga vaikne. Nüüd on parim aeg introvertidel ringi rännata, sest suhtlema ei pea ja teistega väga ei kohtu.

Karja tänav

PLUSSID

+ Tasuta korralik WiFi
+ Palju pistikupesasid
+ Kõik eluks vajalik olemas (nõudepesumasin, pesumasin, köögiriistad jne), võid majas hakkama saada vaid süüa ostes üsna pikalt

MIINUSED

- parkimisega on kitsas
- privaatset hoovi peaaegu pole, peale maja enda on ümbruses väga vähe ruumi
- katusealune magamistuba kipub palavaks minema

HIND
Ca 85 eurot (juunis 2020, viiele inimesele)

Haapsalu promenaad.

Vaata ka:

Haapsalu ja Läänemaa majutus

Asukoht

58.946017, 23.5345777

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.