Mis on Reisijutud.com?

Reisijutud.com on Reisijututoa veebikodu. Juriidiliselt toimetab Reisijutud.com-iga MTÜ Reisijutud registrikoodiga 80238170.

Ajalugu

Reisijututuba on 1997. aasta 12. veebruaril Eesti Päevalehe serveris loodud isiklikust arhiivist tasapisi portaaliks arenenud keskkond, kus lisaks peatoimetaja Kaido Einama reisilugudele on ilmunud ka hulk teiste autorite seikluskirjeldusi, reisikirju, päevikuid, reportaazhe, pildialbumeid, videosid ja reisiuudiseid.

Reisijutud.com tegi pikalt koostööd Trip.ee-ga, mis on samuti üks vanimaid reisi-info lehekülgi Eestis ja millega koostöös sündisid aastatuhande vahetuse paiku ühised Reisiuudised.
2006. aastal asutatud MTÜ Reisijutud aitab hallata ja üleval pidada Reisijututoa keskkonda ja pakub muuhulgas ka reisimisega seotud teenuseid: konsultatsiooni, reisi-infot, reisiabi, fotosid, tekste, korraldamisabi. Lisaks võib tellida ka meedia ja IT-ga seotud teenuseid, kuna MTÜ-ga seotud seltskond omab mitmekülgseid kogemusi nii ajakirjanduse (pressiteated, artiklid, reklaamtekstid, kliendilehed, veebitoimetamine) kui IT alalt (põhiliselt Drupali paasil veebide meisterdamine, aga ka veebikaamerad ja võrgulahendused).

Reisijututoa tehniline baas põhineb vabavarana jagataval Drupalil. Reisijututuba kolis 2002. aastal Drupali ver 4.7 sisuhaldussüsteemile. 2008. aasta sügiseks oli plaanitud kogu veeb üle viia uuele, Drupal 6.4 platvormile ja lisada paljusid uusi omadusi. 2011. aasta juunis sai portaal täiesti uue välimuse, mis valmistas ette ülekolimist järgmise põlvkonna Drupal 7 platvormile. Praegu on veeb Drupal 8 mootori peal.

(C) Kaido Einama, Reisijututuba. Reisijututoa sisu kuulub Kaido Einamale, kui postitatud piltide ja artiklite või muude meediate juurde pole märgitud mõnda teist autorit. MATERJALIDE LOATA KASUTAMINE ON KEELATUD! Reisijututoas leiduvad kaubamärgid kuuluvad nende omanikele ja nende kasutamine reeglid määrab kaubamärgi omanik. Autoriõiguste kohta ja materjalide kasutamiseks küsi toimetuse e-posti aadressil info -ät- reisijutud.com, asendades " -ät- " märgiga @.

Kirjutamine ja sisu lisamine

Reisijutud.com veebilehele saab kirjutada igaüks, kes oma jutu hästi kirja oskab panna. Piiranguid pole, kuid toimetajad jätavad endale vabaduse valida, mida avaldada ja toimetada. Kui oled Reisijutud.com tihe külastaja, siis registreeri end kasutajaks. Kahjuks honorari maksta Reisijututuba (veel?) alati ei saa, küll aga on meil mõnikord kirjutajatele auhindu ja kingitusi välja pakkuda.

Kõik reisilood Reisijututoas avaldatakse autorite loal.

Kõigest, mida sisseloginud kasutajana lisada on võimalik, saab ülevaate klikkides paremal veerus olevas menüüs linki Lisa sisu:

Päevik: Päevik on regulaarselt uuendatav veebilehekülg, mida näevad kõik kasutajad ja külalised. Päevik koosneb postitustest, millele on lisatud kellaaeg. Uusim postitus on alati eespool. Päevikusse võid lisada linke, mida oled leidnud, arvamusi, kommentaare. teemaks on mõistagi reisimine, võid oma päevikust teha ka mõnusa reisikirja. Määrata tuleb ka sihtkoht, mille kohta päevikut pead. Vali sobiv sihtkoht Aken maailma või Aken Eestisse nimekirjast, võid valida ka mitu sihtkohta, mille all soovid oma päevikut näha.
Kui sihtkoha võid ka valimata jätta, siis igal juhul tuleb iga postituse juurde alati valida reisistiil. Kui sa ei leia sobivat sihtkohta või reisistiili nimekirjast, saada kiri (vt lehekülje alt).

Artikkel: Artikkel on postitus, mis lisatakse teistele kasutajatele teadaandmiseks ja mis ootab ootejärjekorras. Kui teised kasutajad ja moderaatorid hääletavad selle avaldamiskõlblikuks, ilmub ta mõneks ajaks esiküljele.

Kui miskil põhjusel ei õnnestu lugu saata, kommenteerida, pilti lisada või midagi muud teha, milleks peaks nagu võimalus olema, kontakteeru.

Lugemine ja uudistelist

Peale reisilugude lugemise (mis on pärit alates 1995. aastast) saab Reisijututoa Foorumis kuulutusi avaldada, pilte vaadata ja saata, hotellides kohti broneerida või reklaami avaldada.

Reisijututoa lood võivad sisaldada kontrollimata või vananenud infot, seetõttu tuleb neid võtta "nagu on". Reisijututoas olevad reisifirmade lingid, samuti pankade, otsijate ja reisiinfo lingid (v.a hotellikoha, lennupileti või autorendi tellimine Travelnow.com linkide vahendusel ja bännerid või flash-reklaamid) ei ole Reisijututoaga äriliselt seotud ja avaldatakse toimetajate omal äranägemisel. Reisijututoa lehel võib esineda linke, mille avaldamine on vastastiku kasu toov kokkulepe (lingivahetus) ilma äriliste kohustusteta või vastavalt märgitud sisuturundus.

Edetabelid ja arvustused

Toimetus testib Eesti matkaradasid Matkaradade rubriigis, läbides need GPSi ja kaameraga. Hiljem ilmub matkaraja arvustus koos teekonna kaardi ja võimalusel ka piltide ja videoga. Kaasa võib aidata majutusarvustuste tegemisel, lisades oma kogemuse hotelliarvustuste rubriiki. 1999. a. sügisest alates on mitu korda koos käinud sõltumatu Reisijututoa zürii erinevaid jooke testinud. Seni on maitstud välismaiseid õllesid,  kodumaiseid õllesid, viskisid, veine ja rumme, tulemused on testileheküljel. Samuti on testitud matkasaapaid ja muud reisivarustust Reisivarustuse rubriigis. 

Auhinnad

Avatud Eesti Fondi WWW lehekülgede konkursil 1999. aasta sügisel sai Reisijututuba online andmebaaside kategoorias II koha. Vaata ka pressiteadet: www.oef.org.ee/news/press991217.html.

PR & Reklaam

Reisijututoas saab reklaamida oma reisiteemalist lehekülge kas bannerite ja linkide vahetamisega või väikese tasu eest. Bannerite vahetamisega lepime kokku, kaua Reisijututoas reklaam ilmub ja kuhu panete Reisijututoa banneri samaks ajaks. Bannerid võib võtta siit:

Banner nr. 1: 454x57 p.

Banner nr. 2: 468x60 p.

Banner nr. 3: 203x40 p.

Banner nr. 4 120x29 p.

Oluline on lisada ka link: http://www.reisijutud.com
 

Reisijututoast on kirjutatud juba Eesti Ekspressi rubriigis Com.ee, Mega portaal soovitanud oma esiküljel, Travelup oma esilehel, KUKU raadio Tehnokrati saade ja ETV Tehnokrati saade. Reisijututoast on artikli kirjutanud Tartu Postimees, Eesti Päevaleht, Roheline Värav, rääkinud KUKU raadio, Raadio 2, Vikerraadio jt.

Link esilehele? Muud soovid?

Kui oled turismifirmast ja soovid, et link firma kodulehele oleks Reisijututoa reisifirmade nimekirjas, siis anna sellest teada, võimalusel lisame lingi. Lisamisele aitab kaasa, kui oma firma lehel viitate omakorda Reisijutud.com-ile. Sel juhul saab firma link lisatud esilehele rasvases (Bold) kirjas.

Enne banneri kasutamist anna sellest teada.Või soovid hoopis tellida kodulehe kujunduse? Siis kirjuta toimetusele. MTÜ Reisijutud on näiteks valmistanud Looduskalender.ee veebi (Drupali baasil) ja AM.ee.

Tahad RSS feedi või Reisijututoa uudiseid oma lehele? Siis kasuta seda linki: http://www.reisijutud.com/rss.xml.

Kaido Einama
Reisijutud.com peatoimetaja

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.