Suhteliselt vaikne Draakon - vaatega "Suudlevatele tudengitele"

Tartu Raekoja plats ja "Suudlevad tudengid". Paremale kaadrist välja jääb hotell "Draakon".

Tartusse mitmeks päevaks minnes pole mingit põhjust kesklinna hotellidest eemale hoida, sest need on odavad, suhteliselt korralikud ja kohti jätkub. Nii testiski Reisijutud ära hotelli Draakon nii südalinnas, kui veel üldse olla saab - Raekoja platsil.

Hotell on selgelt näha ja hea põhiliselt jalgsi Tartus kulgejale. Kõik on käe-jala juures: ülikool, Toomemägi, Emajõgi, Botaanikaaed, Ahhaa! keskus, bussijaam, rongijaam, Rüütli tänav. 

Näiteks rongiga tulles on jalutada vaid poolteist kilomeetrit. Bussijaamast veel vähem. Auto saab jätta hotelli hoovi, kuid seal on kohti vähe ja hoov lukustatakse õhtul.

Kuigi fassaad paistab olevat kolmekorruseline, saab liftiga siiski ka viiendale, kus on ülemised vaiksed numbritoad, sest tänava poolt võiks eeldada tuppa kostvat öömelu, eriti laupäeva öösel, aga seda pole. Kõrgem majatiib asubki hoovipoolses osas.

Fuajee on kitsavõitu, sinna mahub istuma väiksem seltskond, bussitäis ilmselt ummistaks ootesaali üsna ära.

Teenindamine on üsna kõikuv - kord kohtab leti taga pahurat inimest, siis väga sõbralikku teenindajat, siis on jälle seesama enne pahur naine on järgmisel hetkel samas väga sõbralik. Mõnede külastajatega paistab siiski fuajees mingist asjast ka väike riid tekkivat.

WiFi kohta hotelli teenindaja aga ei paku muud, kui vaid soovitab vastavalt toa suunale, millist "tasuta" WiFit näpata. Kuigi tasuta WiFi peaks paberite järgi ka numbritubades olemas olema, siis ülemistesse tubadesse see ei ulata.

Tõesti, kuna on kesklinn, vanalinn, Raekoja plats ja õhk on WiFist paks, leiab neid õige palju, mis lasevad avalikult end kasutada ja on kiired ka.

Draakon. Vaade aknast.

Vaade on aknast nagu Karlssonil – katustele. Vaikne, pisut kobinat kostab naabertubadest. Linnakära tuppa ei kuule.

Draakon, WC

WC ja duširuum on suur, isegi tool on sinna mahutatud, mida polegi eriti tavalistes hotellides kohanud.

Toa mööbel on igati stiilne ja ajastuhõnguline, üsna värske ka, ainult tualettruumi uks on vist mõne agressiivsema külastaja poolt kunagi katki löödud ja tekkinud auku on proovitud natukene maskeerida. Aga kõik muu on tipp-topp korras ja puhas.

Draakon, TV

Imeline retrolaks on numbritoa televiisor, mis on vanakooli kineskoobikas. Kuna neid juba aastaid (või aastakümme?) enam kuskil ei müüda, siis tundub, et kineskooptehnoloogia saavutas oma eluõhtul sellise vastupidavuse, et isegi rasketes hotellioludes, kus on ju igasuguseid kliente, peab see siiamaani hästi vastu. Kvaiteet on muidugi nagu kineskoobil ikka, harjumatu neile, kes istunud juba aastakümneid lameekraani ees.

Minibaar on ka täitsa olemas. Kui Pariisis võib väikese kokakoola ära juua näiteks 8 euro eest ja Madridis "kõigest" 7 euroga, siis Draakonis polegi minibaari asjad väga ulmeliselt kallid. Tallinnas Raekoja platsil võib kallimaks minna isegi. Õlu on näiteks kõigest 2 eurot, soolapähklid 1,50 €.

Hommikusöök hotelli teisel korrusel on põhimõtteliselt tavaline, nagu enamuses hommikusöögiga hotellides ikka, ainult et sinna lõpupoole saabudes tundub, et toiduained on kaua kuumal plaadil oodanud ning veidi kuivanud ja mõni asi isegi kergelt hapuka kõrvalmaitsega. Samas pole hommikusöögiga probleemi - mõned sammud nurga taha Rüütli tänavale ja saad kõhu täis ükskõik mis moodi. Sama kehtib ka õhtusöögi kohta.

KOKKUVÕTTES on draakoni hotell soodne peatuspaik Tartu täielikus südames, kus siiski võiks näiteks hommikusöögi vahele jätta ja kuhugi välja minna, midagi stiilset võtta. Sest kõik on ju sealsamas. Hotell võiks hakata mõtlema telekate väljavahetamisele, sest varsti on enamuse külastajate jaoks kineskoobi kvaliteet juba liiga silmatorkavalt kehv. Hea, kui teenindajad ikka alati kõigiga sõbralikud oleks - mõnedega on vägagi, mõnel hetkel aga kipub pahurus retseptsioonileti taha levima.

PLUSSID:

+ asukoht, asukoht, asukoht. Kesklinnas pole lihtsalt veel paremat kohta - kohe Raekoja platsil!
+ soodne hind,
+ puhas-korras ruumid
+ vaikne vaatamata kesklinnale (tagumistes ülemistes tubades)

MIINUSED:

- WiFi ei ulata kõikidesse tubadesse
- hommikusöök võib üllatada, aga mitte positiivselt, kui tuled hiljem
- mõned teenindajad on pahuravõitu

HINNAD:

52 eurot kahene tuba (2019) 

Vaata hetkehindu Booking.com-is:

Booking.com

Asukoht

58.3803905, 26.7217381

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.