Londoni turismiamet hakkab ülerahvastatud turismiatraktsioonidelt rahvast mobiiliäpi abil hajutama

London. Foto: (CC) Pedro Torres / Pixabay

Kui lähed Londonisse, siis loomulikult mõtled ära käia kuningalossi juures, Big Benis, London Eye´ga sõita ja Picadilly väljakul hängida. Laevasõit Thamesil käib ka kohustuslikku turismiprogrammi. Kuid Londoni turismiamet selle üle ei rõõmusta. Stereotüüpseid vaatamisväärsusi külastatakse ikka ja jälle, mõnikord vaid linnukese kirjasaamiseks ning tõeliselt põnevad kohad igavlevad üksinduses. Sellepärast otsustas Londoni turismiamet külastajaid hajutama hakata mobiiliäpiga Play London, mis juhatab ka vähem tuntud põnevatesse kohtadesse.

Mr Beani juhatusel saab leida Londonist pisikesi kingitusi ja avada asukohapõhiselt boonuseid, kui liigud ka neisse kohtadesse, mis turisti TOP 10-sse ei kuulu. 

Miks just Mr Bean? Valik pole juhuslik, sest turismiametnikud küsisid külastajatelt, keda nad sooviks kõige enam omale Londoni teejuhiks ning selle küsitluse võitiski Mr Bean. Seega on igaühel võimalus lasta tal juhatada end Londoni põnevatesse kohtadesse, teenida selle eest punkte ja saada soodustusi odavamate hindade või väikeste kingituste näol.

Praegu on rakendust alla laetud juba 600 tuhat korda ning sellest leiab 75 erinevat kingitust. Need on kas tasuta kohvi mõnes kohvikus või allahindlus Thames´i laevareisil, kuid põhiline eesmärk soodustuste pakkumisel on juhatada turistid vähemtuntud, kuid mitte vähem põnevatesse kohtadesse Londonis.

Selline Pokemoni-stiilis asukohapõhine turistide meelitamine vaatamisväärsuste juurde mängude abil on huvitav tulevikutrend. Kui kasutajad niikuinii kogu aeg ninapidi mobiilis on, siis selle seadme abil saab nad vähemalt kuhugi põnevasse kohta suunata.

Play London.

Asukoht

51.503324, -0.119543

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.