Kuidas oma veebipoodi optimeerida?

Foto: Pexels

(Sisuturundus)

E-poed on tänapäeval üha populaarsemad ning iga ettevõtte jaoks on kasulik olla nähtav veebis. Meil on sinuga jagada mõned nipid, kuidas enda veebileht optimeerida viisil, et see jõuaks potentsiaalsete klientideni ning suurendada seeläbi oma müüki.

Kasutajamugavus

Esimene asi, mida kindlasti silmas pidada, on sinu e-poe kasutamise lihtsus ja mugavus. Kui soovid, et kliendid ikka ja jälle sinu e-poodil külastaks, on oluline, et see oleks võimalikut lihtsatsi kasutatav.  Nähtav otsingunupp, leitavad tootekategooriad ning mobiilisõbralikkus on vaid mõned olulised märksõnad. Tänapäeva inimesed armastavad mitmeid asju käigupealt teha – sinu veebilehe kasutajamugavus on kliendi jaoks tohutult oluline.

.Tootevalik

Kui hakkad oma veebilehte looma, siis mõtle hoolikalt läbi, mida ja kellele te pakute. Oluline on, et sina ise oleksid oma kauba müümisest huvitatud, sest sellisel juhul on huvitatud ka kliendid. Mõtle läbi oma sihtgrupp, selle suurus ja kuidas neile müüa. Kindlasti vaata sihtgrupist lähtuvalt üle makseviisid, keeled jm väiksed detailid. Anname ka mõne nipi, kuidas oma klientideni paremini jõuda.

SEO optimeerimine

21 sajand on netiajastu ning veebipoodide turul on äärmiselt palju konkurente. Selles veebipoodide virvarris silma paistmiseks on äärmiselt kasulik ja levinud võte SEO optimeerimine. Põhimõtteliselt tähendab see, et valid oma veebilehe jaoks laialt levinud märksõnad ning kasutad neid oma tootekirjelduses, e-poes, ja artiklites, näiteks blogipostitustes (kui sinu e-poel on blogi). Kui need märksõnad on edukalt valitud (selleks leidubka tööriistu), siis kindlustadveebipoe hea nähtavuse. Mida levinumad on märksõnad, seda lihtsamini uued kliendid sinu lehele jõuavad.

Paindlikud makseviisid

Nagu maininud oleme, on klientide jaoks oluline eelkõige mugavus. Seda nii tootevaliku, veebilehel navigeerimise kui makseviiside osas. Tänapäeval kasutab enamik inimesi pangalingi- või kaardimakseid, seega on oluline, et sinu e-poes oleksid tuntuimad makseviisid olemas. Samuti loeb paindlikkus: kliendil võib tulla ette olukord, kus on vaja soetada mõni ootamatu ost, kuid suurt summat välja käia ei ole. Siin tulevad appi osta kohe, maksa hiljem makselahendused. Paindlikku maksa hiljem makselahenduste valikut pakub näiteks ESTO. ESTO 3-osalise makseviisiga saab sinu klient enda ostu jagada kolmeks võrdseks osaks, ilma ühegi lisatasuta. Sinu jaoks on makseviis täiesti riskivaba, sest klientidega tegeleb ESTO. Erinevate makselahenduste pakkumisel saad olla kindel, et sinu kliendil ei jää ükski vajalik ost tegemata ning jääd positiivsena meelde.

Visuaalne materjal

Kui lisad oma veebilehe ainult teksti, siis ei jaksa seda keegi väga pikalt lugeda, kuna sinu kliendid on tulnud ostlema ja meelt lahutama, mitte liialt süvenema. Lisa oma e-poodi kvaliteetsed ning meelelahutuslikud pildid. Hea on oma veebipoele lisada ka blogi sektsioon, kus saad jagada kasulikke nippe ning nõuandeid või kirjeldada näiteks mõnd veebipoega seotud tulevast üritust. Lisa kindlasti ka blogipostitusele visuaalset materjali, nii jääd kliendile paremini meelde. Kui kliendil on sinu e-poes osteldes hea kogemus, tuleb ta tõenäoliselt ka tagasi.

Turundamine

Kui kõik muu on valmis ja eeskujulik, tasub mõelda turundamise peale, et jõuda rohkemate klientideni. Selles aitavad sind erinevad sotsiaalmeediavõrgustikud nagu Facebook ja Instagram ning muidugi saad suurt kasu tööriistast nagu Google Ads. Mida parem on turundus, seda rohkem on sul kliente. Võimalusel palu ka sõpradel-tuttavatel oma veebilehte jagada, see on vana ja tõhus meetod.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.