Vaata Facebookist, kes sinuga kaasa lendavad

Kuigi mõned konspiratsiooniteoreetikud hoiatavad, et meie järgi nuhitakse, paistab enamusel inimestel sellest olevat täiesti ükskõik, sest kogu oma elu riputatakse avalikult sotsiaalvõrkudesse. Finnair tegi avaliku elu elamisele ja jagamisele veel ühe eksponeerimisvõimaluse: sotsiaalse check-iniga saab vaadata, kes sinuga kaasa lendavad ning ka oma Facebooki-profiili lennukikaaslastele avalikuks teha. 

Finnair pakub uut teenust alates märtsist. Lennureisile online check-in’i tehes ühendatakse see sündmus lennureisile mineja Facebooki lehega. Nii saab Facebooki kasutaja näha, kellega ta ühes lennukis lendama hakkab ning milline on reisijate isteplaan. Seega võib mõne sõbralistis oleva inimese kõrvale end sättida või mõnest mittesõbrast eemale hoida.

Teenus on reisijale saadaval veebipõhisel check-in’il 36 tundi enne lennu väljumist.

“Tänapäeval on inimesed agarad jagama oma Facebooki seinal infot, kuhu ja kellega nad reisivad. Tegime selle protsessi Finnairi klientide jaoks veel lihtsamaks ja mugavamaks,” kommenteeris Finnairi sotsiaalmeedia juht Aku Varamäki.

Ta lisas, et uus teenus võimaldab ühe nupuvajutusega jagada oma seinal infot sellest, kuhu ja kellega reisitakse, millal kohale jõutakse jne. Lisaks võimaldab uuendus tutvuda lennuki isteplaaniga ning nende inimeste profiilidega, kes on end samale lennule registreerunud.

“Saame uhkusega öelda, et oleme antud teenuse näol loonud midagi täiesti enneolematut ning ühendanud sotsiaalmeedia lennukogemusega,” ütles Finnairi turundussuhtluse asepresident Jarkko Konttinen.

Finnairi sotsiaalmeedia juht Varamäki täpsustas, et antud teenus näitab infot ainult selle reisija kohta, kelle profiil on tehtud avalikuks ning ainult neile Facebooki kasutajatele, kes on end samale lennule registreerunud.

“Antud check-in teenuse kasutamine on vabatahtlik ega sunni  enda isikut avalikustama. Kui reisija ei soovi, siis ei pea ta oma check-in’i Facebookiga ühendama ning teised kaasreisijad ei näe istekaardil tema profiilipilti ega saa ligi tema profiilile,” lisas ta.

Finnairi sotsiaalne check-in teenus on oma hetkel saadaval ainult Facebooki võrgustikus, kuid on plaanis laiendada seda ka teistele sotsiaalmeedia platvormidele. Teenus on välja töötatud koostöös Amadeus IT Groupiga.

Nii et on tänapäeva tõsiasi, et inimesed reisivad hulgakaupa ja suurtel kiirustel ning jagavad seda infot ka kõigi teistega - Facebookis ja mujal.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.