Švaabimaal saab hotellis õllearoomi nautida

Saksamaal Ehingeni vanalinnas avas äsja uksed õllesõpradele mõeldud Best Western Plus Bierkulturhotel Schwanen, mille numbritubades ei jäta õllesõpru alt tulev õlle- ja linnasearoom ka magades.

50 toaga hotell kuulub 310-aastase ajalooga Milleri perekonnadünastiale, nagu ka restoran Gasthof Schwanen, millel on juba alates 1697. aastast oma õlleköök.

Milleri perekonna hotelli kontseptsioon keskendub õlletemaatikale. Eheda õhustiku rõhutamiseks on mõned hotellitubadest viimistletud kunagises vilja- ja humalapoes ehitusmaterjalina kasutust leidnud puiduga, mis toob külastajatele eripärase ja tuttava õllehõngu ka magades.

Piltidelt on näha, et ka mööbli paigutus on tubades veidi teistsugune.

Alates 19. sajandi keskpaigast on Milleri perekond juhtinud ka pruulikoja tööd ja seda juba viiendat põlve. Külalistele pakutakse suurt õllevalikut, näiteks sorte nimedega Export, Pils,  Zwickel ja igakuine hooaja eripruul – kokku kuni 19 erinevat õllesorti. Külastajatel on võimalik heita pilk ka pruulikoja köögipoolele, sest õllevabrikusse korraldatakse ekskursioone. Vastava töötoa programmi raames saavad kunded erilise kogemuse omandamiseks valmis pruulida ka päris oma õlle.

Ehingenit peetakse Baden-Wuerttembergis õllekultuuri linnaks, kus pruulitakse 43 õllesorti, Ehingenis asub neli ajaloolist pruulikoda ja hea valik erinevaid tegevusi, millega oma aega sisustada. Külalised saavad osaleda pruulikodadesse korraldatavatel ekskursioonidel, osta värskelt valminud õlut ja avastada õlleradasid. Linna ja seda ümbritsevaid piirkondi aitab külalistel paremini avastada uus Ehingen-App.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.