Downtown Forest - mõnus hipsteripesa Vilniuse kesklinna lähedal

Downtown Forest, Vilnius

Kuna Reisijutud pole Vilniuses veel sel sajandil käinud, oli igati värskendav võtta Leedu pealinnas ööbimiseks üks stiilne koht suhteliselt kesklinna lähedal - raekoja platsilt on Downtown Forestisse (Paupio tänav 31a) jalutada täpselt 1 km. See on nagu Vilniuse Kalamaja - vanalinn on kohe käeulatuses, kuid kohalik ümbrus kohati kergelt väsinud, samas põnevate ja eksootiliste hoovidega.

Downtown Forest on hostel, mis talvel teenib välisüliõpilasi soodsa majutusasutusena. Suvel toimuvad hoovis väikesed peod, kõik on nagu hipsterimuinasjutust: kaablirullidest lauad, mõnus muusika, isegi üks Food Truck on kohal ja müüb luugist tänavatoitu. Teine putka müüb käsitööõlut ja hostelis endas tehakse hommikuks värskeid maitsvaid saiakesi.

Hostelit leida pole keeruline, ehkki esialgu võib eksida õige tänavalt ära pööramise koha leidmisega, sest maja asub hoovis, metsasel krundil. Aias saab telkida, maja ise on kahekordne ja üsnagi mittemidagiütlev, kuid see on vaid väline mulje.

Downtown Forest

Seest on hostel stiilne ja noortepärane. Seinad on kaetud puuhalgudega, servamata laudadega ja tahvlipindadega, kuhu külastajad ja personal teateid jätavad. Näiteks tuleb tahvlile kirja panna, mitu saiakest omale tahad ja kas soovid hommikusööki. Kell üheksa võetakse tellimused ja hommikuks on soojad saiad (1,2 €) olemas.

Saiakesed tellitakse tahvlil.

Hosteli uksed käivad mehaaniliste koodlukkudega, mis on küll ebamugavamad avada, kuid samas ei pea ühes toas mitmekesi olles enda liikumisi sättima, et ühe võtmega alati sisse saaks. Toad on ühe- kuni kaheksakohalised, nagu hostelis ikka. Koodlukuga kirjutab (või pildistab) igaüks endale uksekaardilt koodi ja tuleb-läheb, millal tahab.

Dušš ja WC on ühiskasutatavad ja koridoris. Hommikul suuri järjekordi ei tekkinud, v.a naiste WCs. Ühes (meeste) duširuumis on kaks kabiini ja ühine riietusruum. Mõni tuba on ka privaatse sanitaarsõlmega.

Kui õhtul check-in´i saabudes tekkis korraks kahtlus, kas jõmisevad hipsterid ja baarist kostuv muusika mitte öörahu ei häiri, siis kell 12 südaööl selgus, et kodukorrast peetakse rangelt kinni ja üksikud baarikülastajad suunati puhkama tulede ärakustutamise ja muusika väljalülitamisega. Juba paarkümmend minutit hiljem valitses Downtown Forestis vaikus ja rahu.

Downtown Forest, fuajee.

Õhtul välja minnes saab iga külastaja kaasa tasuta Vilniuse kaardi ning tõesti - kui just hostelist ratast ei taha rentida, on ka jalutades kõik olulisemad paigad kohe jalutuskäigu kaugusel. Auto saab parkida tänavale või sissesõiduteele, autosuvilate jaoks on ka eraldi parkla.

Toad on küll pisikesed, kuid moodsad ja puhtad. WC-s on riiulitel lugemiseks leedu- ja ingliskeelne lektüür. Tasuta WiFi töötab. Hommikusöök on tavaline, tuleb ka ette tellida ja maksab 4 eurot. Keldris, kus asub köök, on veidi nõukoguliku söökla hõngu, kuid siiski on kõik puhas ja korras ning eks ühisköögis ikka kipub kõik olema natuke teistmoodi kui kodus. Allkorrusel undavad ka tasulised pesumasinad, seal saab oma pesu ka ära pesta.

Koht kaheksases dormitooriumis maksab kõige vähem - 9 eurot ehk sama hea kui mitte midagi. Võib juhtuda, et oled kaheksases toas üksi. Kallimad on privaatsemad toad, kuid ka näiteks ühekohaline tuba maksab alla 30 euro. keskmine hind inimese kohta mitmekohalises toas jääb umbes 10-23 euro vahele.

Kui Vilniuses on vaja odavat ja noortepärast öömaja, siis Reisijutud.com soovitaks Downtown Forestit küll. Kui pole varem stiilses hostelis ööbinud, siis see on huvitav kogemus, pealegi veel säästlik.

PLUSSID

  • kesklinna lähedal, 1 km raekoja platsist
  • stiilne, puhas ja sõbralik
  • hinnad soodsad

MIINUSED

  • uksed on koodlukuga, mis avanevad raskelt
  • dušš ja WC enamuses tubades ühiskasutuses ja koridoris

HIND

  • koht kaheksases toas 9-10 eurot, kahene tuba 35-45 eurot

Vaata hetkehindu Booking.com-ist:

Booking.com

Asukoht

54.6778605076, 25.3021619618

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.