Talv on tulemas - Kickstarteris otsib raha infrapunasoojendusega grafeenjope

G1 Jacket. Foto: Innovative Tech Gear

Heitlikud sügisilmad lähevad varsti üle kargeteks talvepäevadeks, mille puhul kunagi ei tea, kui palju kliimamuutustega temperatuur muutub. Selle vastu aitab kõrgtehnoloogiline G1 Jacket, tmille on Kickstarterisse raha koguma pannud Innovative Tech Gear. Esialgne eesmärk on juba kordades ületatud ja ilmselt lähebki vastu talve tootmiseks.

Jope sisemuses on grafeenikiht, mis aitab sooja hoida ja ühtlaselt jaotada. Grafeen on nanomaterjal, mis tehtud süsinikuaatomitest ja laotatud üliõhukese kihina ühele tasapinnale. See hoiab ka hästi sooja.

Kaasasutaja Rick Haywardi sõnul on veel täiesti katmata soojade kõrgtehnoloogiliste grafeenjopede see sektor, kus oleks ilus ja praktiline toode. Nüüd loodetakse see valmis teha, kasutades soojenduseks infrapunakiirgust.

G1 Jacket´i grafeenikiht aitab soojust ühtlasemalt hajutada, laseb niiskuse välja ning infrapunakiirgusega kütteelement soojendab nii-öelda pehme soojusega, mis pole kõrvetav ning jaguneb ka ühtlaselt. Grafeeniga soojendusvöö on krõpsudega eemaldatav, kui tahad õhemat jopet mitte nii külma ilma jaoks, sisemist temperatuuri saab reguleerida 50-70 kraadini. See tähendab, et kui väljas on juba vaid 7 kraadi, saab sisemise temperatuuri tõsta 60 kraadini, kui aga -18, siis 70 kraadini. Jope aku kestab 8 tundi ja on USB-st laetav.

Õue minnes ei pea esikus istuma, et oodata jope soojenemist - vajalik temperatuur saavutatakse juba kümne sekundiga.

Juhtimine käib jope küljes olevate nuppudega, kahjuks äpi kohta mingit vihjet pole, et saaks ka mobiilist temperatuuri reguleerida.

Grafeenikihiga jopesid on veel teisigi, näiteks G+ Raptor ja Volleback, kuid neil pole infrapunasoojendust ja need on ka kordades kallimad spetsiaaljoped näiteks mäesuusatamiseks vms hooajaliseks tegevuseks väljas.

Rõhku on pandud ka ohtratele taskutele, mis asuvad nii väljas kui põues. G1 Jacket on seega oma paljude panipaikadega ka hea reisijope, millega saab lennukisse kaasa võtta kõik vajalikud asjad, mida ei taha pagasisse anda.

Saadaval on viis värvi, hind saab olema varajasele tellijale ca 200 dollarit.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.