Majutusarvustus: kämping Gauratsi järve kaldal Lätis

Dobele kandis majutust otsides on üsna tõenäoline sattuda mõne järve kaldale linna lähistel. Meie välja valitud Camping Gaurats oligi ilusa Gauratsi järve kaldal, mis meenutab oma kergelt kuppelja maastiku ja järvesilmadega Lõuna-Eestit ja Otepää kanti. 

Kodulehekülge ei paista majutusasutusel olevat ja ega kohalikud majutajad selle pärast eriti ei muretse ka - valdav klientuur on siseturistid ja enamus neist valib kontakteerumiseks telefoni.

Telefoninumbri leiab aga kas kohalikust telefoniraamatust või turismibrošüürist.

Telefonil helistades ei maksa kämpingu omanikku inglise keeles juttu alustades ära ehmatada. Järgmisel päeval, kui otsisime Lõuna-Kuramaalt uut majutuskohta, ehmatati inglise keele peale nii ära, et halvemal juhul asetati toru vaikselt "hargile" tagasi, paremal juhul vastati "danke" või midagi läti keeles ja lõpetati kõne. Piirkond on ilmselgelt põhifookusesse võtnud siseturismi ja kalarikaste järvede ümber jätkub ka lätlasi endeid piisavalt, nagu mõne läheduses oleva puupüsti täis kämpinguga juba juuni alguses tõestati.

Camping Gaurasts vastab telefonile kõige meelsamini vene keeles (kui läti keel välja arvata), sest vastuvõtja on keskealine meesterahvas, kes mäletab hästi ka nõukogude aja lugusid. Inglise keelega lausa peavarjuta ei jää, sest tema naine oskavat ka seda keelt. Reserveerida saab väikeseid puumajakesi, kuhu mahub kaks kuni viis inimest. Meie sealoleku ajal maksis üks majake olenemata inimeste arvust 25 latti koos linadega. Viie peale pole seda palju, kahekesi kisub juba odava hosteli hinnaks.

Kämpingu kõige suurem pluss on muidugi asukoht. Künkale jääv kämpinguplats laskub künkast alla Gaurastsi järve, kust olevat välja tõmmatud isegi 19-kilone karpkala. Nii nagu Eestis, on ka Lätis kõpitsetud selliseid majutuskohti eurorahadega ning koht näebki suhteliselt värske välja. Nii majakesed kui saun on igati viisakad ja korralikud. Lisaks jalgpalliplats, laste mänguväljak, grillikoda (katuse ja klaas-seintega), kaks kuivkäimlat. Trepist alla järve äärde minnes leiab sealt ujuvsauna. Saun on vägagi tasemel, kütab kuumaks ja saunast saab muidugi kohe vette karata. Mahutab ca kuuese seltskonna vabalt, on varustatud massaažidušiga. Ainuke suurem puudus, mis kämpingu juures silma torkab, on hommikuse pesemisvõimaluse puudumine. Kraanikaussi kämpingus pole, kuivkäimlate juures pole ka midagi. Pesta tuleb end ja hambaid hommikul sauna dušikabiinis, kus pole eraldi veekraani.

Öösel röögivad küll järves konnad ja hommikul saabuvad kotkad neile jahti pidama, kuid sääski on kõige selle juures ülivähe võrreldes Eesti selleaastase sääseuputusega. Kui on soov vabaneda tüütutest vereimejatest, siis sel suvel on Lätis võimalik neist puhata. Miskipärast Kuramaal need tüütud putukad ei levi.

PLUSSID
+ ilus koht
+ hea saun

MIINUSED
- puudub eraldi pesemisvõimalus (kraanikauss)
- väiksema seltskonnaga läheb maja liiga kalliks

HIND
maja 25 latti (kuni 5 inimest, 2012 kevad)

Asukoht

56.663886, 23.294223999999986

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.