Sama hea kui villamajutus - Rooma Termini raudteejaama juures akveduktide all asub Emona Aqueductus

Hotell Emona Aqueductus.

Rooma akveduktide ja Termini raudteejaama lähedal asuv väike hubane hotell Emona Aqueductus**** ongi nii mõnus, kui reklaampiltidelt tundub, ainult et natuke kulunum.

Kuid siiski paistab olevat see neljatärnihotell üks neist headest peatuskohtadest mõneks päevaks Roomas peatudes – eriti siis, kui tuled lennukiga ja lähed rongiga kuhugi edasi või vastupidi. Lennujaamast toob rong Leonardo Express otse raudteejaama, sealt edasi saab aga rongiga igale poole Itaaliasse – nii lähemale kui kaugemale.

Tavaliselt on vaja turistil leida suurlinnas kiiresti kõigepealt oma pesa, kus asjad sisse seada ja siis sellest tugipunktist juba ümbruskonna vaatamisväärsusi vallutama asuda. Emona Aqueductus ongi selline paras pesa oma lopsaka taga-aiaga, kus kasvavad apelsinid ja sidrunid ning kostab troopilisi linnuhääli. Isegi kass puhkab puude vilus ja käib purskkaevust joomas.

tagahoov

Oma kohvritega, kui need pole just väga rasked, saab kohale veereda Rooma Termini raudteejaamast. Hotell ongi kohe raudteejaama juures, aga see hiiglaslik jaamakompleks on üle kilomeetri (või isegi mitu kilomeetrit) pikk, nii et enamus maast kulub raudteejaama teisest otsast hotellipoolsesse otsa kulgemiseks. See teeb umbes 22 minutit ja 1,9 kilomeetrit.

Ümbruskond on suhteliselt vaikne ja rahulik, seinad on gräffitiga küll kohati väga tihedalt kaetud (ja teosed pole kaugeltki won Lõnguse tasemel), kuid see tundub olevat ka kõigi muude vaatamisväärsuste probleem. Kohe hotellitänava otsas on iidsed akveduktivaremed ja nurga taga Porta Maggiore ehk suurem linnavärav 3. sajandist, millest jookseb üle ka üks vana akvedukt.

Akvedukt.

Retseptsioon mõistab inglise keelt hästi, teeb selgeks hotelli reeglid ja annab teada ka turistimaksust, mis tuleb tasuda 6 eurot inimese kohta päevas Roomas peatudes sularahas. Väljaspool Roomat on see tasu poole odavam.

Fuajees on diivanid ja dekoratsioonid, kohe sealsamas all saab ka hommikusööki, mis jäi testimata, sest võimalusi mõnes lähedases kohvikus käia on palju ja hotelli tüüphommikusöök maksab 8 eurot, mis pole ehk nii originaalne kui kohalikud kohvikud.

Tuba on küll suhteliselt väike, kuid mitte liiga kitsas ja asju saab riputada mahukasse seinakappi. On mitu tooli, laud, pisike telekas (mille pilt kipub vahest hakkima) ja Lõuna-Euroopale tüüpiline kanalivalik. Minibaar on ka olemas.

tuba

WC ja duširuum on samuti üsna kitsas, kuid saab hakkama ja dušš veidi kulunud, kuid töötab. Sooja vett tuleb natuke oodata. See hotell ei pea hakkama midagi ümber tegema, kui keskkonnasäästlik euroregulatsioon pisikesi šampoonipudeleid ära keelama hakkab – seinal on keskkonnasõbralikumad suured šampooni-seebipudelid, mis on alati täis.

Ruumid on kõrged, konditsioneer-kliimaseade on hoidnud vaatamata väga rõskele ilmale toa kuivana ja nurgapealses toas ei kosta õhtul eriti midagi sisse ka, sest õues on vaikne hoov ja naabrid vaid kahe seina taga, millest üht eraldab veel duširuum.

Samas on hommik ootamatult lärmakas - kell kaheksa ajab üles tolmuimeja undamine, mis kostab kõrvaltoast, kus koristaja on asunud puhastust tegema.

Kokkuvõttes on tegu mõnusa butiikhotelliga, mis ilmutab küll esimesi väsimise tundemärke mööblis, kuid mitte teeninduses ja teenustes. Tasub võtta, kui vajad elamist raudteejaama läheduses, kuid kust siiski on Colosseumini ainult 1,6 kilomeetrit.

tänavavaade

PLUSSID
+ Hea asukoht lennujaamast ja/või rongilt tulijale.
+ Vaikne, väike, sõbralik ja romantiline hotell.
+ WiFi, inglise keelt oskav teenindus.

MIINUSED
- Väsima hakkav mööbel ja dušinurk.
- Telepilt hakib.
- Tuba ja duširuum on pisut kitsavõitu.

HIND:
60-70 eurot (2019), lisandub turismimaks

Hoov õhtul.

Vaata hetkehinda Booking.com-is:

Booking.com

Asukoht

41.8909338, 12.5126535

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.