Majutusarvustus: Les Jardins du Marais ehk Soo Aiad Bastille´ lähistel

Les Jardins du Marais.

Pariisis on majutust leida igal ajal keeruline, ka siis, kui peaks olema juba kevad, aga märtsi lõpp upub ikka vihmahoogudesse ja sooja on vaid kuus kraadi. Seekordne majutusarvustus viib meid kesklinnast natuke eemale, aga ikkagi üsna kallisse hotelli. Les Jardins du Marais on neljatärnihotell, pisike, kuid seda ainult tänavavaates. Tagapool avanevadki aiad, mille ümber on veel ehitisi.

Marais on Pariisi keskaegne vanalinn kitsaste tänavate, paljude väikeste kohvikute ja poekestega. See on praegu natuke ka nagu Kalamaja, kuhu on kogunenud boheemlased ja rikkad vaheldumisi, sest hinnatud piirkonnas on juba üsna kallis elada.

Ja keset seda omanäolist kanti asubki hotell Les Jardins du Marais ehk „Soo-aiad“. Bastille väljak on kiviviske kaugusel, kuid seal pole enam boheemlaslik-Kalamajalikku ja keskaegset õhustikku.

Tänavalt vaadates on hotell imepisike – Rue Ameloti poole avaneb vaid kitsuke fassaad, millesse mahubki vaid lükanduks ja paari sammu laiune fuajee.

Esimesel pilgul tundub, et tegemist on butiikhotelliga. Personaalne teenindus, vihmavarjude jagaja, portjee, kes püüdlikult kotid lifti veab ja pehmed pingid ootajatele. Fuajee teises otsas on uks hoovi – seal on juba suuremad majad ja galerii, mis viib tagumistesse majadesse.

Kuhu minna

Les Jardins du Marais on piisavalt lähedal kesklinnale ja Seine´ile. Kõige lähem vaatamisväärsus on Bastille´ väljak, kus kunagi asus kuulus Bastille´ kindlus, nüüd aga liiklusummikud.

Eestlaste jaoks on selle hotelli läheduses veel üks oluline objekt, kuid mitte ainult. Natuke edasi linna serva suunas kulgedes jõuab Père Lachaise´i kalmistule, kus sektoris 88 asub Eesti kuulsa graafiku Eduard Viiralti haud. Sinna kalmistule on maetud ka Honore de Balzac, Jim Morrison ja teised.

Jalutuskäigu kaugusele jääb Pompidu kunstikeskus ja ka Jumalaema kirik. Samuti Ménagerie loomaaed ja botaanikaaed Seine´i kaldal, kus mõned puurid on pärit 19. sajandist.

Vaade tuppa

Vaatame hotellituppa ka. Kuna majutusasutus oli täis book´itud, siis anti öömajaks sviidi üks pool viimasel korrusel, mis funktsioneerib ka omaette hotellitoana. Ühine esik on naabertoaga, kuid toad ise on võimalik eraldada ja avada eraldi uksekaartidega. Seega vahet pole, ühetoaline numbrituba või kahetoaline sviit on lihtsalt korraldatav esiku-ukse kasutuselevõtuga, mis oli praegusel hetkel lahti jäetud ja toad eraldi lukustatud.

Marais

Tänavale avaneva aknaga tuba on suur ja neljatärnihotellile omaselt kõrgete lagedega, kuid Eesti euronormi-pedantide mõõdupuu järgi natuke lohakavõitu. Siin-seal logiseb, sisse astudes oli veidi tunda kanalisatsiooni lõhna. Akent avades aga tuleb tänavamüra tuppa.

Tegemist oli omapärase numbritoaga, mis privaatsusele palju ruumi ei jäta. Jah, natuke kostab naabertuba läbi, kuid hoopis omapärasem on see, et pakse kardinaid ei saagi ette tõmmata. Need on lakke kinnitatud nii, et keskelt jääb aken kaetuks vaid õhukeste tüllkardinatega.

Vannitoas on teinegi sarnane üllatus – maast laeni aknaga sanitaar-ruum! Aken on duši juures vanni taga. Matja klaasiga, kuid õhtul ikkagi ilmselt pisut läbi kumav.

Laual on nutitelefon, mille võib linna minnes kaasa võtta ja see juhatab, kuhu minna ja mida vaadata. Hotelliga saab ka ühendust.

Marais

Nutiteler näitab küll põhiliselt prantsuse programme, kuid lisaks saab teenuseid tellida ja tasulisi kanaleid vaadata.

Voodi on kõrge ja pehme, nagu neli tärni hotellil nõuavad. Seinakontakte on piisavalt laua juures nii laua all kui laual, voodi juures peab nagu ikka mõne laualambi seinast välja tõmbama, et öökapile jäetud telefoni laadida.

Laual on ka veekeedukann ja lahustuva kohvi pakikesed ning tee. Ise saab omale kuuma jooki valmistada.

Hommikusöök – traditsiooniline

Selleks, et hommikusöök kätte saada, peab eest majast lippama üle hoovi tagumisse majja keldrikorrusele. Kui sajab, saab märjaks, sest tee õues on piisavalt pikk.

Hommikusöök on traditsiooniline ja rikkalik, tavaliselt hinna sees. Kestab 6.30-st kuni kella 10-ni.

Transport – lennujaamast 50 eurot, hotellist lennujaama 60 eurot

Lennujaamast saab hotelli fikseeritud taksohinnaga, mis tavaliselt on 50 eurot. Tagasi lennujaama on juba kallim. Kuid veel odavam on sõita paar peatust metrooga Care du Nord´i ehk raudteejaama ja sealt rongiga lennujaama – hind jääb 12 euro kanti.

Vaadates Pariisi liiklust, on rendiautoga kohale seiklemine äärmiselt närvesööv. Pariisi liiklus meenutab mõnes mõttes Aasia liiklust, kus pealtnäha mingeid reegleid pole ja kõik trügivad kuhugi vahele. Samas rollerijuhte austatakse, kes sellevõrra on nahaalsemad. Eesti juht, kes jalgratturitki oluliseks ei pea, võib siin sekeldustesse sattuda.

Üldiselt võiks seda hotelli soovitada, kui tõesti kõik kohad on hõivatud ja siin on vabu kohti. Muidu aga - proovi leida kesklinnale lähemat ja odavamat.

PLUSSID

+ Vaikne ja rahulik 
+ Rikkalik hommikusöök
+ Asjalik ja sõbralik teenindus

MIINUSED

- Kardinad ei käi üleni ette
- Natuke lagunenud: kanalisatsiooni lõhn toas, ripnev vannitoavalgusti, esikus puuduv nagi
- Kallivõitu, ülebroneeritud (paljud saabunud organiseeriti edasi teistesse hotellidesse)

HIND

249 eurot soovitatakse keskmise hinnana broneeringusaitides, aga saab ka 70 euroga, kui on vabu kohti.

Asukoht

48.8605596, 2.3680536

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.