Madrid Marriott Auditorium - hotell, kuhu satud siis, kui lend jääb ära

 Madrid Marriott Auditorium.

Mõnesse hotelli saabud siis, kui oled pikalt päevateekonnalt õhtusse jõudnud ja teed vahepeatuse enne järgmist mõnusat päeva. Mõnedesse aga saabuvad väsinud, närvilised, pahurad kliendid, kellel on lend järgmisse päeva edasi lükatud ja lennufirma peab leidma kiire, soodsa ja lennujaamalähedase majutuse. Madrid Marriott Auditorium ongi üks selline - 2,5 km Madridi lennujaamast ja hiiglasuur, kuhu mahub vajadusel ka palju konverentsituriste (otse lennukitelt).

See on välimuselt tõeline megahotell, ehkki tänavapoolne osa paljastab lihtsalt ühe suure majutusasutuse. Hiiglaslik fuajee, tipphetkedel mitmed bussid lennujaamast turiste toomas, administraatorilaud kaob kaugustesse ja otse sissepääsu eest algab kiirtee. Ümbruses on näha veel teisi lennujaamahotelle ja vahele ka tööstusmaastikku. Kaugel eemal paistavad mäed.

Kuid alustame sellest, kuidas hotelli jõuda. Üks võimalus on näha väljuvate lendude ekraanil sellist kirja:

Marriott

Kiirelt toimub infoletis hättasattunud turisti ärapaigutamine, antakse õhtuse söögi kupong ja soovitatakse minna saabuvate lendude ukse taha Marriotti bussi ootama.

Kuna lennujaamas väljuvate lendude saalist saabuvate saali väga tihti just liiklust ei toimu, on üsna keeruline korrus allapoole saada, aga peale väikest ekslemist mingi kitsas trepikoda sinna viibki.

Muidugi on saabuvate lendude saalis sagimine suurem, inimesed siltidega ootavad kokkulepitult maandujaid, saabuvad spordimeeskonnad suurte kohvritega, paljulapselised pered otsivad kadunud pereliikmeid taga ning lisaks lihtsalt aega parajaks tegevad reisijad, kellele takso või hotellibuss on järgi tulemas.

See viimane peakski kohe tulema ja oh imet - üks Marriotti väike mikrobuss seisabki peatuses. Kuid selle ümber on umbes kahe suure bussi jagu närvilist rahvast, kes kotte peale suruvad ja siis kähku vabu kohti haarama tormavad. 

Kui selgub, et järgmine (samasugune) mikrobuss tuleb tunni aja pärast, hakkab rahvamass kiiresti taksode peale hajuma. Google Maps näitab, et jala on hotellini ligi tund, aga kuna tegemist on kiirteede ja ebamäärase hotellide-tööstuste maastikuga, siis ei ole vist mõtet suure kotiga astuma hakata, takso tundub loogiline valik. Kõrvalolev spordimeeskonna mänedžer teeb kurja kõne hotelli ja kohe lubatakse saata korralikud suured bussid, et kõik peale mahuks, koos oma varustusega, mida on palju.

Ja saabubki juba 20 minuti pärast Marriotti täismõõtmetes buss - rahvast on parasjagu nii palju vähemaks jäänud, et kõik mahuvad peale. Paraku tuleb peatus veel ka teises terminalis ning sealsest pikast sabast võetakse istuma mõni üksik.

Bussi jaoks ongi hotell sama hea kui nurga taga ja oleme ligi 15 minutiga kohal. 

Fuajeesse on moodustunud korralik saba, aga Brüsseli ärajäänud lennust mahajääjatele avatakse eraldi administraatorilett. 

Kui teiste reisijatega on asi selge, et Brüsselisse ei saanud, siis sihtkoht Tallinn tekitab küsimusi - miks Brüsseli letis? Siiski võetakse jutule, sest läbi Brüsseli oli ju plaanis Tallinna sõita, mis siis, et järgmise päeva ümberistumistega jääb see linn vahele ja tuleb seigelda marsruudil Madrid-Zürich-Stockholm-Tallinn ja ilma Brussels Airlines´ita.

Majutus tervitab kodanikku Brussels Brussels.

Marriott

Seda on hea teada, sest tasuta WiFi võrku pääsemiseks peab teadma oma hotellis registreeritud perekonnanime (ehk siis Brussels).

Tuba on askeetlik ja väga avar, laual on küll tuhatoos, aga suitsetamine on keelatud. Plastikakende ees on rulood pimendamiseks. 

Marriott

Mugavuste üle numbritoas pole seega põhjust eriti nuriseda, kuigi see pole just värskelt remondist tulnud. 

Vaade aknast on trööstitu, mäed jäävad kuhugi teisele poole:

Marriott

Hotelli mastaapidest annab aimu evakuatsiooni skeem. Hotell koosneb neljast hiigelkorpusest, mille vahele jäävad konverentsisaalid - selgub, et tegemist on ka konverentsihotelliga, kuhu mahub korraliku rahvusvahelise konverentsi jagu publikut. Selle jaoks on tegemist hea kohaga, sest lähiümbruses pole mingeid ahvatlusi "korraks" hotellist jalga lasta. 

Marriott.

Õhtusöögi teekond on umbes kilomeeter pikk tagasi neljandast korpusest esimese ja teise vahele. Tegemist on mastaapse konverentsisaaliga, mis äärest ääreni laudu täis. 

Paraku juhatab restoraniadministraator saali tahanurka, kus kõik sööjad tihedalt kõrvuti laudade ääres koos istuvad ning istuma pannakse järjest vabade istekohtade järgi tihedalt samadesse laudadesse. Nii söövadki koos Prantsuse, Hispaania ja Eesti turistid. Kamba peale on üks veinipudel ka. Küsimuse peale, kas seltskond eraldi lauda ei võiks istuda, raputatakse pead.

Õhtusöök on igatahes rikkalik, ka jäätist pakutakse ja väga palju külmasid ja sooje roogasid, sealhulgas Hispaania rahvusrooga, mida meil "vaenerüütli" nime all tuntakse, puudu pole ka teod ja eksootilised mereannid.

Hommik saabub haruldaselt külma ja tiheda vihmasajuga, suur buss ootab varahommikul kell pool viis kõiki saabujaid ning hotellil on täpselt teada, kui palju rahvast lennujaama tahab sõita. Kohale tuuakse ka väga kõrges eas vanapaar ning kümne minuti pärast olemegi lennujaamas. Lisaöö Hispaanias möödus täiesti talutavalt ja murevabalt, ega ei saanudki ju eeldada, et lennufirma viib rahva Madridi kesklinna ööelu nautima ja toob varavalges lennujaama tagasi.

PLUSSID

+ lennujaamale lähedal, sobib hästi ümberistujatele, ärajäänud lennu üleelamiseks ja näiteks autorentijale, kellel vaja järgmisel päeval kohe lennujaamast minna või tulla
+ korralik õhtu- ja hommikusöök
+ oma tasuta transport otse lennujaamast

MIINUSED

- lennujaamatransport võib olla ülerahvastatud, nii et bussi peale ei mahugi ja tuleb kaua järgmist oodata
- ümbrus on trööstitu, pole mitte midagi teha
- õhtusöögi laudadesse paigutus on väga tihe

HINNAD

Kahene tuba 90 eurot (2019)

Asukoht

40.4482863, -3.5587077

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.