Google, Lonely Planet ja teised soovitavad suurandmete põhjal, kuhu 2020. aastal reisitakse

Da Nang, Vietnam.

Google on hakanud viimasel ajal ise aina aktiivsemalt reisibroneeringuid pakkuma ja nii on neil käes ka põhjalikud andmed selle kohta, kuhu inimesed alanud aastal plaanivad kõige enam reisida ning millised sihtkohad saavad olema populaarsed.

Niisiis, 2020. aasta edetabel reisisihtkohtadest on Google´i suurandmete analüüsi põhjal selline:

 1. Da Nang, Vietnam
 2. Sao Paolo, Brasiilia
 3. Seoul, Lõuna-Korea
 4. Tokyo, Jaapan
 5. Tel Aviv, Israel
 6. Marseille, Prantsusmaa
 7. Viin, Austria
 8. Bangkok, Tai
 9. Dubai, Araabia Ühendemiraadid
 10. Perth, Austraalia

Andmed saadakse kokku sellest, milliseid sihtkohti ja broneeringuvõimalusi inimesed aastaks 2020 kõige rohkem vaatavad ja otsivad. Ise saad seda lähemalt vaadata Google´i hotellibroneerimise keskkonnast. Kindlasti näitab seal hoopis teistsugust edetabelit, sest kui oled oma arvutis varemgi midagi Google´i teadmisel otsinud, siis reastatakse sihtkohad just sinu tõenäoliste eelistuste järgi. Näiteks võivad seal olla hoopis Eestile lähimad sihtkohad kõige populaarsemad või on sekka lipsanud mõni sinu viimase soojamaareisi sihtkoht.

Samas teeb igal aastal kogenud reisitoimetajate ja reisijate abiga valiku ka tuntud raamatusari Lonely Planet. Nende soovitused 2020. aastaks, kus sõna sekka ütlevad ka reisijad ise, on järgmine (riikide kaupa):

 1. Bhutan
 2. Inglismaa
 3. Põhja-Makedoonia
 4. Aruba
 5. eSwatini (end. Svaasimaa)
 6. Costa Rica
 7. Madalmaad (end. Holland)
 8. Libeeria
 9. Maroko
 10. Uruguay

Võrdluseks ja valiku elavdamiseks lisame siia ka veidi Ameerikakesksema Kayak´i (Booking.com´i osa) Reisihäkkeri soovitused 2020. aastaks:

 • Hawaii on kõige trendikam selle aasta sihtkoht (trendiedetabelis nr. 1). Võrreldes mullusega on Hawai Big Islandi lennuühenduste otsingud kasvanud 84%. Põhjuseks on ka konkurentsi tihenemine ja suurem lendude arv Konasse. TOP-is on veel ka Madrid, San Juan, Barcelona jne.
 • Mehhiko pealinn Mexico City langes küll välja TOP 10 trendikamate sihtkohtade seast, olles 2019. aastal veel selle edetabeli tipus, kuid selle riigi rannasihtkohad Los Cabos - Cabo San Lucas ja San Jose del Cabo on kasvava populaarsusega otsingutes ning edetabelis.
 • Florida on USA siseturistide poolt ette upitatud soodsate lõunasihtkohtadega. Kõige rahakotisõbralikumateks peetakse Orlandot, Dallast, Tampat ja Albuquerque´i. Ka Guadalajara (Mehhiko) kuulub siia nimekirja eelkõige just Ameerika turistide jaoks. Muidugi on TOP 3 seas Las Vegas. USA põhjapoolsematest sihtkohtadest aga valiti välja Denver ja Salt Lake City, kus on kõige odavam puhata aprillis näiteks mõnenädalasel kevadisel suusapuhkusel.
 • Kõige populaarsemad turistilõksude ja massiturismi vabad vähemtuntud sihtkohad on veel ka kaks-ühes reis Argentinas - Buenos Aires koos Cordobaga, samuti sellised haruldasemad sihtkohad nagu Port Elizabeth Lõuna-Aafrikas, Tbilisi Georgias ning Santa Maria Cabo Verdes.
 • Üksi reisijatele istuvad kõige paremini Colombias Medellin ja Bogota. Üksinda reisijate seas on nende sihtkohtade lennuühenduste otsingutihedus kasvanud vastavalt 85% ja 84%. TOP 5 on selline: Ushuia, Medellin, Bogotá, Nuuk, Ibiza.
Asukoht

16.0544068, 108.2021667

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.