Ranna villa. Kas Pärnu on kallim kui Rooma?

Ranna villa.

Reisijutud.com tegi hiljuti arvustuse Roomas asuvast Villa Aqueductusest, mis maksis ca 66 eurot. Nüüd Pärnusse tipphooajal majutust otsides osutus väljaavalituks Ranna Villa, millel hind umbes sama ja see oli soodne valik. Kas Rooma ja Pärnu ongi samas hinnaklassis ja mida selle eest saab?

Nii nagu Rooma hotell asus 1,5 km kaugusel Kolosseumist, nii on ka Ranna Villa rannahoonest ligi pooleteise kilomeetri kaugusel. Tegemist on Viking Spa taga asuva silmatorkamatu majaga, mille allkorrusel on ilusalongid ja Johanna pubi. Selle kõrvalt viib kitsas käik külalistemajja, mille koridoris istub päevasel ajal administraator. Hea on näha, et soomlased on Eestis tagasi – neid on nii pubis kui hotellis ning jahedal õhtul linna pealgi kostab põhiliselt soomekeelset juttu, kui turistid rannakvartalites meelelahutust ja söögikohti otsivad.

Ranna Villa on lihtne majutusasutus, millel siiski elementaarsed mugavused kõik olemas. Tuba on küll üsna kitsas, eriti kahekesi ööbides, aga saab hakkama. On olemas nii külmkapp (mis pole täidetud minibaari asjadega) kui ka laud, kahe peale üks tool, lameteler ja suur riidekapp. Seinakontakte on piisavalt – mõlema voodi juures, lisaks kaks laua juures ja duširuumis ka. Lampe samuti jagub nii lakke, seinale kui lauale.

Duširuum on väike ja lihtne, veidrustest hakkab aga silma näiteks see, et WC potil istudes ei ulatu eemal seinas asuva WC paberi rullini. Dušinurgas pole šampoone ja seepe, kraanikausi juures olev vedelseep on aga kruvitud aluse külge kinni, nii et doseerimiseks tuleb lipata duši alt kraanikausi juurde.

WiFi pole ülakorrustel kuigi hea. Pigem levib paremini naaberhotelli võrk, kuid ka see on katkendlik. Kõikjal Eestis levivasse WiFisse igatahes hotellikülalised selle võrgu põhjal uskuda ei saa. Siiski natuke arvutiga ringi liikudes ja paremaid signaale otsides võib kõrgemalt lae lähedalt koridori poolt rohkem levipulki leida ning alt pubist kostev WiFi tuleb paremini läbi akna juures kõõludes.

Pärnu muul.

Asukoht on Ranna Villal väga hea kõigi oluliste kohtade suhtes. Kui tuled laevalt (Kihnust, Ruhnust, mõne purjeka pealt), siis on hotelli vaid mõned minutid jalutada. Bussijaamast on jalutuskäik vaid 15 minutit. Pärnu muul asub kohe sealsamas, 5 minutit. Rannahoone 15 minutit. Vanalinn ja Rüütli tänav samuti 10-15 minutit. Ükski oluline koht pole liiga kaugel.

Tee vanalinna.Vallikääru äärest Tallinna väravateni ja ongi põhimõtteliselt vanalinn.

Vaid Riia maantee teise otsa tuleb võtta Bolt´i tõukekas või takso. Rattarentijaid on ka läheduses.

Hotelli hommikusöök ongi sealsamas Johanna pubis 8-10. Seda saab ka eraldi võtta, siis on hind 4 eurot ja majutus selle võrra odavam.

Ranna villa hommikusöök.

Hommikusöök pole midagi erilist. Puder, viiner, vorstid-juustud, muus, leib, sai, kohv ja morss. Minimalistlik, aga vajadusel saab hommikul keha kinnitatud enne esimesi seiklusi. Samas pole Rüütli tänav oma sõõrikubaaride ja pagaritöökodadega ka ju kuigi kaugel, et einet täiendada.

Kas Rooma on siis odavam kui Pärnu? Ei ole. Kallim ka pole. Rooma majutus on ainult stiilsem. Muidu oleme aga Itaaliale hindade osas üsna lähedale jõudnud. hea on see, et välismaal tunneme me end hindu vaadates juba nagu rikkad lääne turistid, halb on aga see, et kodumaal puhates läheb raha sama palju või isegi rohkem, kui kaugel kallil soojal maal. Ja oluliselt rohkem, kui kaugel odaval soojal maal.

PLUSSID

+ Hea asukoht kõigi oluliste kohtade suhtes (sadam, vallikäär, rand, bussijaam, vanalinn)
+ Tipphooajal ikka veel soodne
+ Varustus toas: föön, külmkapp, palju pistikupesi

MIINUSED

- Nõrk WiFi
- Kitsas tuba
- Duširuumis puudub pesemisvahend

HIND:

63 eurot (2019)

Vaata hetkeolukorda Booking-com-ist:

Booking.com

Asukoht

58.383861, 24.4885087

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.