Rivoli Jardin - selline ongi Helsingi südalinna butiik

Rivoli Jardin.

Kui tahad Helsingi südalinnas, mitte kaugel Katajanokka terminalist mõnusat butiikhotelli, siis Rivoli Jardin võiks tõesti tunduda õige valik, kui valida novembris saada olevate majutuste seast. helsingi on üsna kallis, kui seal ööbida ja ainukesed alla 200-eurosed kohad sel hetkel olid vaid hostelid ja Omena iseteenindushotell. Seega üks hubane butiikhotell pakub neile vabalt konkurentsi.

Rivoli Jardin asub mitte kaugel Esplanaadist, peaaegu selle külje all. Hotelli leidmine on üsna lihtne, sest see asub kohe Esplanaadi juures mõneminutise jalutuskäigu kaugusel. Mannerheimintie, Aleksanterinkadu ja kõik muu on kohe käe-jala juures. Lähim söögikoht – restoran Nude on paar maja edasi ning Kasarmitori plats seal asuva S-Marketi ja Hesburgeriga ka kohe mõnikümmend meetrit mööda tänavat edasi (Hesburger oli küll remondis).

Hotell on väike hubane hoovipealne maja, millel kuus korrust. Väiksevõitu fuajeega, aga rahulik. Autode jaoks on hotelli hoovis umbes 1-2 kohta. Koridorid on ka suhteliselt kitsad, kuid kõik soomepäraselt puhas ja korras ja põhjamaise disainiga.

Pohlašampoon.

Seebid-šampoonid pohlateemalised, kergelt romantiline lillede ja lindudega sisekujundus koos hämara valgusega teeb sellest küll üsna romantilise hotelli, kuid tuba jääbki üsna hämaraks, sest laevalgustust pole. Laual on veel üks väike LED-lamp ja lisaks üks põranda-lugemislamp mugava tugitooli kõrval.

Soovitatakse lahkelt juua kraanivett (aga minibaaris on pudelivett ka, vihjatakse, mis on üsna kallis – seda ei vihjata).

wifi

WiFi on halb. Seda on aga samas nagu ei ole ka. Esimesed sekundid igast seansist on paljulubavad, siis kaob ühendus ära. Peab mööda tuba levi otsima, aga tavaliselt seda ei tulegi. Hommikul on olukord parem, siis isegi saab netti kasutada, küll aeglaselt, aga siiski.

Telekas on väga palju Soome kanaleid. Minibaaris õlu 5 € ja kangem naps 8 €. Pistikupesad on koondunud kirjutuslaua ümber, mujal neid pole eriti pole. See-eest on mitu pehmet tooli puhkamiseks.

Lagi.

Duširuum on saunavihjetega – puidust laega. Puhas ja korras, miskit paha pole ütelda. Eks natuke kulumise märke ole, aga see ei sega.

Hommikusöök toimub sealsamas hotelli kitsukeses fuajees. Ruumi siiski jätkub, söök on klassikaline hotellihommikusöök - singid-juustud, munapuder, beekon, saiakesed jne. 

Rivoli Jardin.

Kokkuvõtteks on see väga hea võimalus otse Helsingi südalinnas peatuda, ilma et peaksid valima mõne kalli suurhotelli või odava ühiste tubadega hosteli. Probleemiks võib osutuda WiFi, aga kui tahad lihtsalt öö mööda saata, siis on tegemist romantilise ja vaikse hoovihotelliga. 

PLUSSID
+ täiesti vaikne, tänavamüra puudub
+ suur numbrituba, palju toole
+ otse kesklinnas, aga siiski nii-öelda nurga taga suurest kärast

MIINUSED
- WiFi peale ei saa loota
- autot pole hotelli juures võimalik parkida

HIND
178 eurot (november 2019)

Vaata hetkeolukorda Booking.com-ist:

Booking.com

Asukoht

60.1658098, 24.9475814

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.