Hotelliarvustus: Mõnus pesake Via Principe Amedeol Roomas

Tore hotellike RomAntica asub Via Principe Amedeo ja Via della Gioberti nurgal. Nimi on kahemõtteline: see tähendab antiikset Roomat ja samas ka romantikat. Aadressi järgi siis Via Principe Amedeo 77c. Kohe selle hotellikese kõrval on ka kaks selle konkurenti, millest üks kuulub RomAnticaga samasse hotelliketti.

Hotellike asub Rooma pearaudteejaama Roma Termini läheduses, kohas, kust läheb läbi Anagnina metrooliin, kust rongid viivad maale ja Fiumicino lennujaama. Seega on tegu väga käidava kvartaliga, mis asub Rooma ajaloolises Cello orus.

Tänav tänava järel on kõikvõimalikud söögikohad üksteise otsas, nii et paneb väga tõsiselt imestama, kuidas nad kõik konkurentsis vastu peavad. Ka hotelle on väga tihedasti ja kõik enamasti madala hinnaga, mistõttu võib arvata, et nad üksteist hinna vähendamises üle trumpavad. Samuti on end sinna asutanud riiete-, kellade- ja olmetehnikapoed.

Hinnad on enamasti odavamad kui eliitrajoonides, sestap on tõsisema ostleja jaoks tegu paradiisiga. Ka võib öelda, et mustanahalised on sellesse rajooni tulnud, nad müüvad võtmehoidjaid, telefonide katteid ja rõivaesemeid. Nii mõnestki tõsisest näost on näha, et nende äri ei lähe just hiilgavalt, kuid nii pealetükkivad nagu Vatikani lähedal nad ei ole mitte.

Sestap võiks summeerides ütelda, et tegu on korraliku segadusega. Seejuures ei ole unustatud ka kohalikke roomlasi, kes selles sumbuuris ja košmaaris koerakesi nööri otsas jalutada püüavad, mis toob meelde Otto Dix´i kuulsa maali tuletikumüüjast tänavarentslis.

Mida enam sebimist on tänavapildis, seda mõnusam jahedus ja üksindus on hotelli vestibüülis. Kui oma märsi sinna lohistan, siis võtab külastaja vastu väga avala naeratusega väikesekasvuline lõunamaalane, kes räägib nimme väga aeglaselt ja selgelt itaalia keelt. Ikka selleks, et väljamaalane saaks seda koos temaga praktiseerida.

Ta teatab, et tuba maksab 42 eurot, see on siis 40 EUR pluss äsja kehtestatud Rooma linna maks. Internet on tasuta ja külaline saab tšekipaberil kaasa salasõna ja kasutajanime, mis kehtib asutuses viibitud päeva jooksul. Retseptsioonilauast saab osta ka Green Roma bussituuri pileti.

Hotellis on 4 korrust, millest igaüht ehivad antiikse Rooma stiilis bareljeefid. Toas leiduvad kõik vastavaks otstarbeks mõeldud esemed, välja arvatud piibel ja baarikapp, mida aga asjalikul inimesel – kes on tulnud tööreisile – ei lähegi vaja. Seinal on vahva võitlusstseen Gallia sõjast.

Pikemalt ruumis viibides saab aru, et temperatuur on seal üle 20 kraadi, mis ilma akna avamiseta teeks magamise liialt palavaks.

Linnulaulusel varahommikul selgub, et külastajaid on hotellis vähe, arvestades seda, kui käidavas kohas see tegelikult asub. Vaid üsna vähesed lõbusad saksa pensionärid einestavad koos sinuga.

Veidi kopsakamalt süüa armastava inimese jaoks on säärane söök hommikune pettumus, sest pakutavad sarviksaiad on oma olemuselt magusad koorukesed ega täida kõhtu kohe mitte kuidagi. Samuti on marmelaad selline, et seda kas on või mitte, ei ole sisulist vahet.

Ka ei ole seal reklaamitav jogurt väga õige jogurt, pealegi ta ei sobi kokku nende krõbinatega, mida nupust keerates kausi lastakse. Pruunikarvalist pallikesetaolist müslit tuleb jogurti peale nagu oavarrest, kuni ehmunud turist kraani vastassuunas hakkab kruttima.

Hotelli teistkordsel külastamisel tervitab administraator sind juba vana tuttavana. Tegelikult tuleks RomAnticat väga kiita, sest õhtu ja öö läbi on vaikus ja rahu, ei mingeid probleeme – ja söögiprobleemid ei ole ju mingid põhiprobleemid.

Internet on väga kiire ja töötab ainsagi tõrketa, eriti arvestades asjaolu, et sa selle tasuta oled saanud. RomAntica sobib ideaalselt edasipüüdlikule inimesele, kes ei ole tulnud Rooma lõbustuskohtadesse lärmama, vaid teadmisi koguma ja õhtuti täielikus vaikuses töötama. Viis pluss ei oleks sellisele asutusele mitte palju antud hinne.

AARNE RUBEN
Vt ka Rooma raamatut

PLUSSID:
+ vaikus, rahu
+ lähedal raudteejaamale, hea saabuda rongilt (või minna rongile)
+ üsna soodne hind

MIINUSED:
- söök pole suurem asi
- palav tuba

HIND:
42 eurot (2013. a)

Hotelliesine tänav Google Street View´s.

Asukoht

41.89864, 12.500606999999945

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.