Hotelliarvustus: Klara juures põrandalauad kriuksuvad

Hotell Scandic Klara, Stockholm

Kuidas iganes sa Stockholmi jõuad - laevaga, lennukiga või autoga maad mööda, on kõige keskel, otse linnasüdames hotell Scandic Clara, mis varem kuulus Scandicu nüüdseks omandatud Rica ketti. Scandic Clara on tõesti nii Stockholmi keskel kui veel olla annab - vanalinnas või kuningalossi kõrval oleks ehk veel rohkem keskel. Ja hotelli aknast paistab tuntud jalakäijate tänav Drottninggatan, mis oleks midagi sama, nagu meie Viru tänav.

Scandic Klarasse võib seega lihtsalt jalutada. Või siis minna taksoga. Takso maksab lennujaamast ca 550 rootsi krooni, aga kui tüüpilise turistina võtta esimene terminali ukse taga kärarikkalt peale kutsuv takso, võib arvestada üle 1000-kroonise arvega. Seega lihtsameelsed turistid tõmmatakse ka Arlandas kohe lohku, kui tähelepanelik pole. Odavamalt saab muidugi ka Arlanda Expressiga, mille pealt Centralenist on vaid paar minutit jalutada.

Kuid räägime nüüd hotellist. Selle sissepääs asub teisel pool kvartalit, mitte selle tuntud jalakäijatetänava pool. Sealt viib tupiktee Sergels Torgi maa-alusesse parklasse. Hotell hõivab hoonetekompleksi peaaegu terves kvartalis ja esimesel korrusel asub avalik Klara kohvik, heade küpsetiste ja kohviga. Fuajees levib ka tasuta Wifi, millesse saab avalehelt sisse logida ka mitte-hotellikülastaja.

Hotelli teenindus on kiire ja korralik, uksekaardiga saab liftis üles sõita. Koridorid on kitsad, tagumisse otsa peab laskuma trepist. Põrandad kriuksuvad. See on ka hotelli üks suurimatest puudustest - nagu nagu õuduste majas kuuled öösel raskeid samme, mis lähenevad põrandalaudade kiiksudes ja peatuvad numbritoa ukse taga - mis nüüd? Siis aga lõgistatakse õnneks naabertoa ust. Nii hästi on kosta.

Hotell Klara tuba.

Ka toas olev laminaat kägiseb, kuid vannitoas paistab kõik olevat puhas ja korras. Vaid laeplaadi on keegi pikem külastaja (rootslased on ju pikad) natuke paigast löönud duši alla minnes.

Hotelli mugavuste hulka kuulub konditsioneer, mis puhub ühtlase sahinaga nii sooja/külma juurde või maha keerates. Aken avaneb Drottninggatanile, aga kuna seal pole läheduses ühtki pubi ega baari ja ka autosid ei sõida, siis mingit lärmi prantsuse rõduga aknast sisse ei kosta. Pigem võib tegeleda inimestevaatlusega, jäädes ise nähtamatuks. Õhtul aga on kaubatänav üsna inimtühi ja väljasurnud.

Vaade aknast.

Laual on veekeedukann ja võimalus omale ise valmistada kaks tassi teed või kohvi. Föön on ka laua küljes laskevalmis. Pistikupesad voodi juures puuduvad, aga laua juures on neid terve püstikutäis. Laadiv mobiil tuleb äratuskellaks jätta seega voodist eemale, lauale.

Duši all on nii šampooni- kui dušigeeliplasku. Viimane neist aga nii kõrgel, et lapsed kohe kindlasti ise kätte ei saa (seinale kinnitatud ka veel). Isegi mõned filipiinlastest toateenindajad ulataks hädavaevu selleni sisu vahetama.

Hotellituba on siiski mugav ja puhas-korras ning 170 euro eest täiesti Stockholmi südalinnas ilmselt ka üsna alla keskmise paljude jaoks talutava hinnaga. Hommiksöök toimub kvartali keskel klaaskatusega kaetud hiiglaslikus aatriumis, mis on stiilne. Ei tea, kui soe see talvel on, aga suvel täiesti piisavalt jahe ning avar. Hommikusöök ise on nagu hotellides ikka, eksootilisem roog ehk ainult rootsipärane heeringas kas hapu, soolase või magusana. Väikeseid pannkooke on ka.

Scandic Klara on seega igati hea peatuspaik otse Stockholmi südalinnas, ainsaks suuremaks puuduseks natuke renoveerimist vajavad põrandad.

PLUSSID

+ Asukoht, asukoht asukoht
+ Tasuta, kõigile kasutatav WiFi (ilma retseptsiooni koodide, paroolide jm piiranguteta)
+ Huvitav hommikusöögikoht hotelli aatriumis

MIINUSED

- Nagisev-ägisev põrand, koridoris liikumise kostmine tuppa
- Kitsavõitu tuba

HIND

170 eurot (2016)

Asukoht

59.3336105543, 18.0618147254

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.