Majutusarvustus: Suur-Lossi kunstnikuhingega pööningukorrus hiigelkorstna külje all Haapsalus

Suur-Lossi apartments

Suve tippsündmuste ajal on üsna raske Haapsalu kesklinnas majutust leida, kuid nende vahel ja hooaja alguses või lõpus on vaikust ja rahu küllaga, koos sellega ka majutuskohti. Paljude seast valides tundus see, Suur-Lossi apartments (broneeri) olevat stiilne ja soodne suuremale perele või seltskonnale.

Asukoht on majal hea - otse Väikese Viigi külje all, kust Väikse Viigi ranna mitteametlikku liivakaldaga ujumiskohta (koos "paadisillaga") on täpselt sada meetrit kõndimist. Kui ilm on soe, siis pole seega igapäevase ujumiskohaga küsimust.

Suur-Lossi apartments

Nüüd, sügisel aga on Väikese Viigi kallas hea jalutamiseks või sörgiks, see on ümbritsetud Haapsalu vähem tuntud promenaadiga kui see, mis Aafrika rannast algab, kuid ikkagi on tegemist maalilise jalutuskäiguga, eriti õhtustel päikeseloojangutel.

Väike Viik, Wiigi kohvik.

Väikese Viigi äärest leiab ka mitmeid häid söögikohti nagu Wiigi kohvik otse kaldal ja Blu Holmi restoran samuti avarate vaadetega viigile ja merele. Kohe nurga taga asub Laterna baar, aga ka vanalinna kohvikute-restoranide kvartal pole kaugel - vaid 300 meetrit kiviga visata (Talumehe kõrts, Hermanni bistroo, Pizza Grande, Müüriääre kohvik, Kärme Küülik, kohvik Küünik jne). Need aga asuvad kõik juba teel Haapsalu piiskopilossi, kus saab mõni aeg tagasi renoveeritud muuseumis käia ning mille hoovis toimuvad Haapsalu suuremad sündmused. Edasi võib tiiruga tagasi apartmenti tulla Aafrika ranna vaatetorni, promenaadi, Kuursaali ja Tšaikovski pingi kaudu.

Apartmendi interjöör

Katusealune kunstiline pesa

Suur-Lossi Apartments ise asub teeristil, kus leiduvad mõned kohad tasuta parkimiseks otse maja ees tänaval. Haapsalu teed on kitsad ja parkimisega pole alati kõige lihtsam, aga öömajalised ilmselt mahuvad maja ette ära tavaliselt. Maja on 300-aastane ja selle keskel on hiiglaslik mantelkorsten, mille alt pääseb läbi pisemasse esimese korruse apartmenti, testis aga osales suurem, katusealune korter.

Sinna minnes tuleb arvestada järsema trepiga, aga kõik kõndivad lapsed ja täiskasvanud peaks hakkama saama. lastele edas-tagasi jooksmiseks pole niiväga sobiv. Suur tuba on jaotatud nurgatagusteks: üks laiem voodi on korstna ja kööginurga taga, teine suures toas akna all, kolmas-neljas sissepääsu juures. Diivan käib ka lahti.

vitraaž

Euroremonti ei maksa siit oodata, sisekujundus on kunstnikuhingega tehtud ja pole väga rõhku pandud kipsplaadi pahteldamisele-lihvimisele või põranda naginate eemaldamisele. ka vannituba-WC on pisikesed ja käsitööhõngulised.

Suur-Lossi 6

Siiski kõik euromugavused on olemas. Küttekehaks paistab olema bullerjani-tüüpi raud-ahi, aga kuidas muidu külmemal ajal on, seda ei tea.

Niiskeks sügiseks piisas ka väikese radiaatori sisselülitamisest.

Suur-Lossi apartment

Majal on võimas suur aed - lausa nii suur, et seal korraldatakse aeg-ajalt avalikke suuremaid üritusi ja isegi festivale.

Külalised saavad hommikukohvi nautida terrassilt. See on küll ilmselt naaber-apartmendiga ühine. Kööginurk on kitsuke, kuhu mahub korraga paar inimest kõrvuti seisma, hädavajalik varustus on aga kõik olemas nii nõude, veekeetja, kraanikausi kui pliidikese näol.

Televiisoriga, nagu paljudes apartmentides Haapsalus, on lood kehvemad kui suurlinnast tulnud oleks harjunud, sest kunagi hübriid-TV tulekul oli see mugav variant külalistele ilma eraldi lisatasuta telekanaleid üle õhu näidata. Paraku näeb sellest nüüd vaid ERR-i kanaleid, ülejäänud erakanalid on tasuta levist lahkunud. Lisaks polnud toa-antenniga pilt ka just parim ja hakkis. WiFit ei tuvastanud üldse, seega on see koht paras paik enesevaatlusteks ja mõtisklusteks, offline puhkuseks - väliseid segajaid on minimaalselt.

PLUSSID

+ hea asukoht - Väikesele Viigile, ujumiskohale ja vanalinnale väga lähedal
+ suur pind teisel korrusel, stiilne vana aja hõnguga sisekujundus
+ parkimiskoht maja ees, suur aed

MIINUSED

- TV ja internet
- kohati väsinud sisekujundus

HIND 2021

ca 100 € (5 inimest)

Broneeri siit.

Asukoht

58.9478362, 23.5319939

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.