Maailma TOP 100 kõige kestlikuma turismisihtkoha hulka valiti 7 paika Eestist

Soomaa, Aivar Ruukel.

Juba kuuendat aastat valib Green Destinations maailma kõige kestlikumaid (Sustainable - ingl. k) sihtkohti ja sel aastal jõudsid väärikasse turismiedetabelisse seitse sihtkohta Eestist: Hiiumaa, Järvamaa, Lahemaa, Pärnu, Rakvere, Saaremaa ja Tartu.

Green Destinationsi välja valitud Sustainable Top 100 edetabeli eesmärgiks on tutvustada uute esilekerkivate ja juba väljakujunenud sihtkohtade jätkusuutlikkust. Kandidaatide esitamine põhineb 30 jätkusuutlikkuse kriteeriumil, rohelise sihtkoha standardil (GSTC) ja hästi kirjutatud sihtkoha jätkusuutlikkuse lool. Valitud sihtkohtade esindajad on kutsutud igal aastal toimuvatele ülemaailmsetele roheliste sihtkohtade konverentsile, et tutvustada oma edulugusid ja vahetada kogemusi, kuidas muuta sihtkohti paremaks ja jätkusuutlikumaks kohalike kogukondade ja reisijate jaoks.

Eestist on Green Destinationsis esindatu turismiettevõtja Aivar Ruukel Soomaalt. Miks siis ei leia Soomaad sihtkohtade nimekirjast?

"Otsustasime, et tegu on sellise suurema programmiga, kus võiks osaleda Pärnu alt. Ehk siis Pärnu on kogu Pärnumaa, sealhulgas Soomaa RP ja Matsalu RP," selgitas Ruukel.

Kogu nimekirja leiab siit.

Muuhulgas said lähinaabritest edetabelisse Fiskarsi küla Soomest ja Åsneni rahvuspark Rootsist. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.