Hotelliarvustus: W Barcelona

Starwoodsi hotelliketist oli meil just hiljuti juttu, nüüd on siis põhjust jälle selle üht esindajat Barcelonas tutvustada: W.

See hotell asub sellises kohas, et Barcelonasse sattudes on võimatu seda esimeste tundide jooksul mitte märgata, kui just mitte mereäärt teadlikult ei väldi. Vahemere kaldal on see hotell selgelt äratuntav ja meenutab oma kujult natuke Burj al Arabi. Seega täieliku orienteerumisvõhiku ja äraeksija jaoks oleks hotell W Barcelonas hea valik, kui ka rahakott kannatab. Leiab alati üles.

Rahakott aga peab üsna palju kannatama. Tegemist pole odava ega isegi mitte keskmise hinnaklassi hotelliga. Üleval, päris penthouse´is asuvad kalleimad numbrid ja sa ei taha teada, palju need maksavad. Hinnakirjast leiab küll kõige kallimad pakkumised hetkel alates 1920 eurost, aga on ka  üle 10 tuhande euroseid pakkumisi eriti ekstreemse luksuse ihkajale. Aga sellegi raha eest ei saa tasuta WiFit, vaja on maksta eraldi 19 eurot numbritoas interneti tarbimise eest.

Õnneks on Starwoodi hotellides kaks WiFi-võrku: guestroom numbritubades ja livingroom all fuajees. Veebis avalehel vastavat valikut tehes lubatakse fuajees internetti tasuta (mobiilidega ei pruugi see võimalus alati töötada). Seega netiasju tuleb minna alla fuajeesse sotsiaalsemasse keskkonda tegema. Istumisruumi seal õnneks on, seinakontakte napib.

W on ehitatud mõned aastad tagasi, isegi Google Street View´ jaoks on hotelli kohal veel tühi ehitusplats. Asub see poolsaarel, mis algab tiheda kitsate hämara tänavavavõrguga linnakese - Barcelonettaga. Rannapromenaad kulgeb endise olümpiaküla juurest hotellini poolsaare peaaegu et tippu välja. Jooksjad, rulluisutajad ja rattasõitjad teevadki rannal promeneerides tavaliselt hotelli taga platsil kergema sirutuse ja pöörduvad siis tagasi.

Hotellist on kesklinna paar kilomeetrit. Tee on pea kogu aeg ääristatud poodide ja restoranidega. Mõnisada meetrit hotellist kesklinna poole on rippraudtee - sellega saab üle sadamabasseinide 10 euro eest otse Mountjuici jalamile, kust viib omakorda edasi teine rippraudtee. Mountjuic on mõnus botaanikaaed, kus rahvamasse just ei liigu, aga kus on mõned kohad üsna mahajäetud ja metsikud. Tasub proovida. tagasi võib läbi linna näiteks jala tulla (5 km).

Aga nüüd hotelli sisemusse ka. Tohutu, ligi 30 korruse kõrgune purjekujuline torn on fuajeest ligipääsetav kaheksa liftiga. Nagu ikka, tuleb enne sõitu oma toa uksekaart pilusse pista, muidu lift käsklustele ei allu. Erinevalt Starwoodsi USA hotellidest on Euroopa omad hommikusöögiga hinna sees ja head vahemerelist dieeti saab kohe hommikul lisatasuta alustada.

Lihtne numbrituba maksab alates 245 eurost. Hinnad on kallid, aga üks eelis sellel on võimalus leida vaba numbrituba. Kesklinna kandis on see turismihooajal tavaliselt üsna lootusetu.

Lihtsas toas on viietärnihotellile omaselt palju ruumi, kõrged laed ja avarad vaated. Pehmed, kõrged voodid ka. Starwoods on iPhone´i lembene ja nii on ka siin hotellis olemas iPhone´i dokk, kuhu oma telefon laadima ja muusikat mängima jätta. Dokk ühendub väikese muusikakeskusega öökapil. Lisaks pakub W iTunesis saadaolevat äppi, millega hotelli broneerida või infot saada hotelli teenuste kohta. Vist saab isegi ka oma jooksvaid teenuste arveid vaadata.

Kraanikauss on harjumatult nö avatud elutoas, mitte eraldi vannitoas. Kaks kabiini on - üks duši jaoks, teine WC. Dušš on termoregulaatoriga, seega ei pea end alguses vee all ehmatama külma või kõrvetava veega.

Ambient Light võimaldab õhtumeeleolu tekitada värvilise LED-valgusega. Seda saab väikesest puldist juhtida ka. Kardinad käivad puldist, kogu valgustust saab juhtida voodist. Ringiliikumiseks väga põhjust pole. Hotelli-TV on siiski natuke aeglane, hangub kas telekas või kohtvõrk.

Isegi lukshotellides pole mööda saadud läbikostvusest. naabri WC-sse või duši alla minek on kosta, aga mitte väga häirivalt.

PLUSSID

+ hea asukoht mere ääres, kesklinnast mitte kaugel
+ restorane, baare, spaasid ja spordiasutusi on hotellikompleksis palju, kaugele minema ei pea
+ fuajees on tasuta internet

MIINUSED
- suhteliselt kallis
- numbritoas pole tasuta internetti (19 eurot on liiga palju)
- turismihooajal on saadaval vaid väga kallid numbritoad

HINNAKLASS
alates 245 eurost 82012 sügis)

Asukoht

41.368419, 2.189734000000044

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.