Majutusarvustus: Leppoja puhkekeskus

Leppoja puhkekeskus asub Põhja-Kõrvemaa maastikukaitseala ning Kaitseväe keskpolügooni vahel Valgejõe kaldal. Tallinnast on sinna küll vaid 50 km, kuid asukoht on muust tsivilisatsioonist nii eemal, et puudub nii mobiililevi kui Eleringi elektrivarustus. See aga ei takista keset puutumatut loodust turismiasutust pidamast. Peremees on rajanud maja ümber järvekesed ja elektrit saab katusele pandud päikesepaneelidest. Kui turistid on energia suhtes aplamad, lükatakse käima generaator.

Majja kohalejõudmine on keerulisevõitu. Autonavigaatorid sinna ei juhata, Kuid Peterburi teelt saab kohale Kemba juurest lõunasse pöörates (põhja suunas läheb kohe vastast Kõnnu tee). See on peaaegu ainus võimalus kohale saada.

Kuid siiski-siiski, sportlikumate matkajate jaoks on veel üks võimalus. Või RMK matkateeliste jaoks. Nimelt on Leppojast alla viie kilomeetri kaugusel Jussi järved, kust läheb mööda matkarada ja kui sealkandis matkata, siis pole põige leppojale kuigi pikk. Üle Valgejõe läheb puhkekeskusse ka jalakäijate sild.

Puhkekeskuses on nii suitsusaun kui tavaline saun. tavaline on nagu saun ikka, suitsusaun aga köeb terve päeva ja õhtuks on saavutanud taseme, et lavale minnes tuleb lund taldade kõrbemise vastu kaasa võtta.

Suvisemal ajal saab ka vette karata. Otse saunast. Talvel lumme või jääle.

Peremees on tuntud küpsetaja. Ühepajatoit, kala, kook, kõik on väga hea. Õues on ahi, milles lihakraam valmib. 

Koosolekuruumis on WiFi. Mõnede jaoks on mobiililevi puudumine pluss, mõnede jaoks miinus, aga WiFi on olemas. Internet liigub. 

Majutus on saunaruumi peal. Sinna mahub ligi 15 inimest. Kuna all on saun ja suur kamin-ahi, siis üleval läheb alati palavaks. 

WC ja kõik on täie linnamugavusega. Vaatamata võrguelektri puudumisele. Vesi on vaid veidi mudase mekiga, joogiks (vist) ei tasu kasutada, kui on peenemad nõudmised.

Ümbruses on loodusturistil tegemist kuhjaga - Kõrvemaa matkarajad, Jussi järved, Paukjärv, Koitjärve raba, Aegviidu ümbruse suusarajad. Öösel on vaikus. Majade juurde võivad tulla kõik ulukid, kes meil mandril esindatud: ilves, karu, hunt, kitsed, põdrad, rebased, metssead, jänesed jne.

PLUSSID

+ täielik eraldatus, rahu, puhas loodus
+ väga head kohapeal tehtud toidud
+ suitsusaun, järved
+ hea koht kanuumatkaks (Valgejõe ääres)

MIINUSED

- puudub mobiililevi
- raske üles leida
- polügoon on kohe kõrval, vahel paugutatakse

HIND

Ca 52 eurot inimene (2013)

Vaata ka lühifilmi, mis on filmitud Leppoja kandis:

http://www.youtube.com/v/9YLfjfc-Ldg 

Asukoht

59.388905, 25.75480200000004

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.