Hotelliarvustus: Käina Lõokene - sõbralik, nostalgiline ja veidi väsinud

Lõokese hotelli kahene tuba, 57 eurot öö.

Südasuvel, kui Hiiumaa ööbimiskohtade täitumist saab Booking.com-i saidi kaardivaatest vaadata reaalajas, leiab Käinast Lõokese hotelli, milles on veel õige mitu vaba tuba. Reisijutud proovis ära soodsama kahetoalise, millesse sai paigutada kaks lisavoodit lastele.

Lõokese hotell tundub olevat pikema ajalooga, mis ulatub nõukogude aega. Teiselpool Suuremõisa-Emmaste maanteed, jääb majutusasutus siiski üsna kesklinna lähedale, sest jalakäijate tee ületab seda maanteed ja viib ligi kümneminutise jalutuskäiguga väikese Käina keskusse, kust leiab paar-kolm söögikohta, mitu poodi ja postkontori, ujula, kohviku, laadaplatsi. Konsumist saab osta mujal mittesaadavat kohalikku Hiiu käsitööõlut, mis pole tavaline käsitööõlu, vaid ehtsa Hiiu mekiga.

Jah, ujula on Käinas ka. Kuid Lõokeses ööbides pole see oluline. Sest selle hotelli (spaa) üks olulisemaid atraktsioone on bassein siseõues. Pole küll suur, kuid avatud hotellikülastajatele 24 tundi ja värskendava ujumise saab alati teha. Lastele on väiksem ümmargune bassein sealsamas kõrval.

Hotellis on kokku 37 kõigi mugavustega hotellituba, lobby baar, saun koos basseiniga, kaminaruum, laste mängutuba ja seminarivõimalused kuni 200-le osalejale.

Osa hotellitubasid avanevad otse basseiniterrassile, osad on tagumises tiivas. Booking.com-i lehel kurdetakse samas majas tänava pool asuva ööklubi lärmi üle, kuid tagumises tiivas polnud öösel kuulda midagi, täielik vaikus.

Hotelli administraator on väga sõbralik, teenindus vastutulelik. Tuppa saab vajalikud lisavoodid, hotellis on tasuta WiFi, laste mängutuba, korralik klassikaline hommikusöök värskelt küpsetatud saiakestega. Hotellituba on suur, nii et lisavoodite vahel mahub liikuma. Duširuum on samuti avar, nii toas kui WC-s on nupud personali kutsumiseks, nagu spaadele kohane.

Telekas on vanakooli kineskoopteler, kus on kas eelmise külastaja poolt pandud või mingi tehnilise anomaaliaga kõigil kanalitel Kanal 2. Pulti kruttides saab ka teised Eesti kanalid kätte. Kas muid kanaleid veel on, jäi proovimata.

Duširuumis on kraanikausi kõrval kätegeel, šampooni ja dušigeeli pole.

Lõokese hotelliga on seega kahetised lood. Ühelt poolt igati normaalne hea teenindusega hotell, teiselt poolt natuke väsinud interjöör, veidi nõuka-aja jälgi nii ehitises kui sisustuses. Basseinipoolne sisehoov on koorunud värviga. Samas - hind kahele ühe kahekohalise toa eest on mõistlik, välibasseini kuskil mujal Käina kandis naljalt ei leia ja kõik hotellimugavused on väikeses Käinas olemas. Kui tipphooag möödas ja plaanid Kassari kanti puhkama minna, siis kindlasti leiab Kassarist palju stiilseid ja omapäraseid ööbimiskohti (kasvõi õlgkatusega palk-aidas vms) soodsa hinnaga, kui aga valitseb tipphooaeg ja vabu majutuskohti mujal napib, siis paljude numbritubadega Lõokese hotellist ikka leiab midagi sobivat.

PLUSSID

  • Meeldiv, ülisõbralik teenindus
  • Alati avatud õuebassein
  • Kõik hotellimugavused
  • Suur numbrituba, kuhu mahub mitu lisavoodit

MIINUSED

  • Väsinud interjöör ja eksteriöör
  • Hotellituba oli liiga lõhnastatud
  • Vähe pistikupesasid
  • Mittemidagiütlev ümbrus kortermajade taga

HIND

  • Kahene tuba 57 eurot, lisavoodi 13 eurot (2016)
Asukoht

58.83175624396496, 22.76594960692819

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.