Hotelliarvustus: Cantervilla loss

Cantervilla loss.

See stiilne mõis-majutusasutus on Otepäält 5 minuti tee kaugusel Valgjärve poole sõites. Pool teed on kruusane, kuid väga põnev: ühed Eesti suurimad tõusud ja laskumised.

Mõis asub endise Kitse küla kohal, ehitati 1908. aastal ja võõrandati 1919. Möödunud sajandil oli seal hooldekodu, sel sajandil rajati miljöömajutus.

Juugendstiilis mõis on esimesel korrusel maakividest, teisel korrusel krohvitud müüridega. Esimesel korrusel on saun ja väiksemad numbritoad, teisel ballisaal, suured sviidid ja mõned väiksemad toad. Paar numbrituba on ka kolmandal korrusel, elektriküttega.

Kuigi kevadpühade ajal olid paljud Lõuna-Eesti majutusasutused pingal külalisi täis, vastati Cantervilla broneerimistelefonil, et kohti on küll ja võib julgelt kohale sõita.

Fuajees ootas tühi administraatorilaud. Kogu hotellirahvas oli kogunenud kööki ja mõned külalised saunatasid. Cantervilla fuajeest hakkab juba peale üsna stiilne sisustus: antiiksed vaasid, postamendid ja maalid seintel. Meile anti valida ülemise korruse veidi suuremate tubade ja ühe alumise korruse toa vahel. Üleval köeti ahjudega, all olid radikad seinas.  
Hinnaklassis 500-1000 krooni saab üsna pisikese või väiksema sviidi mõõtu numbritoa, kõige odavamatel on WC koridoris. Teistel aga toanurgas WC koos duððiga. Sviidid algavad 1000 kroonist.  

Ülemiste korruste toad olid ootamatult saabunud külmade puhuks hästi soojaks köetud, esimesel korrusel oli parajalt jahe. Võtsimegi toa nr 11.  

Erinevalt mõnedest teistest mõis-hotellidest paistab Cantervilla silma sellega, et ka detailid on stiilsed. Võtame näiteks lauakella - ei tea küll, kust sellised on hangitud? Või seinal rippuvad vapid, laual vaasid või kulunud, kuid antiiksed öökapid. Lõuna-Eesti antiigiärides tehti suurost? Või oli hooldekodu kambrites alles veel mõisaaegset nodi?  

Koht sobib väga hästi seltskonnaüritusteks, näiteks pulmadeks. Lisaks mõisa hästi restaureeritud ruumidele on künka all järv, kus saab ujuda ja paadiga sõita. Talvel on suusamägesid ja uisuvälju.  
 

PLUSSID:

  • stiilne interjöör
  • sõbralik teenindus
  • Otepää suusarajad ja mäed on kohe läheduses
  • hea koht seltskonnaüritusteks: saalid, saunad, toitlustus, park

MIINUSED:  
 

  • kruusatee
  • kallid hinnad
  • kaardiga maksta ei saa
  • sooja vett polnud toas
Asukoht

58.070001, 26.592591999999968

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.