Hotelliarvustus: Sangaste loss

Lõuna-Eestis majutuskohti otsides jäi turismitalude keskmiseks hinnaklassiks 250 kr inimese kohta hotellitüüpi või 250 kr kahele suvemajakese-tüüpi öömajadel. Peaaegu kõik turismitalud olid juba täis ka. Sellepärast tundus väga omapärane 250 kr/in majutus Sangaste lossis, mis peaks siiski olema mingil määral miljöömajutus - ikkagi suursugune mõisaansambel.

Odav hind on ilmselt sellest, et loss on seni veel renoveerimata.

Väheke kohendatud pioneerilaagri ajast, kuid kohati väga hästi säilinud originaalsisustusega.

Saime peaaegu et suurima toa - nr 4. Teine üsna suur tuba on veel nr 10 samal korrusel. Kahe ahjuga, aga köetakse ka radiaatoritega. Veidi ehk häirivad klaasuksed numbritoal, mis siis, et jääklaasiga. WC ja pesemine on kohe nurga taga kahes saunakompleksis. Mingit tunglemist seal hommikul polnud. Teistel korrustel ringi vaadates oli olukord troostitum. Välismaalaseid ilmselt sellisesse hotelli ei kutsuks, lätlased-leedulased aga tunnevad päris palju ära nõukogudeaegse hotelli sisustuselemente. Linoleum põrandal, kulunud pehme mööbel, pioneerilaagri-aja kraanikausid. Kuid kõik on siiski suhteliselt puhas ja korras. Mööbel oli küll veidi lagunenud, voodi veidi kriuksus, aga teenindus see-eest ülisõbralik. Teeb silmad ette paljudele nooblitele hotellidele, kus teenindajad on mõnikord kõrgid ja uhked.

Hommikusöök oli täiesti normaalne, polnud küll tavaline eurohommikusöök, kuid igati söödav. Söögisaal on jahisaalis, mis on päris hästi säilinud. Kui lossile miljonid leitakse, siis saab sellest kindlasti palju esinduslikum miljöömajutus kui mõnes praeguses väga hästi restaureeritud mõisas. Tegemist ju ikkagi rukkikrahvi eluasemega, väga keerulise arhitektuuri ja tornikestega majaga. Kuuldavasti 2007. aasta sügisel lähebki lahti hotellitubade täielik renoveerimine. Siis on põhjust uuesti tulla.

Tundub, et hotelli põhitegevusala on praegu ürituste majutamine - põhiliselt pulmad, lastelaagrid ja ettevõtete peod. Selle jaoks on meeletult ruumi: 99 majutuskohta, millest enamik renoveerimata.

PLUSSID:

  • odav hind
  • kena park
  • sõbralik teenindus

MIINUSED:

  • lagunev loss
  • vähe mugavusi
  • WC ja duss koridoris.

HINNATASE:

250 kr inimene (loo kirjutamise ajal).

Asukoht

57.901883, 26.280257000000006

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.