Hotelliarvustus: Disney Hotel Swan

Hotel Swan, Orlando

Hotell Swan on Orlandost lõunas asuva Disney Worldi hiiglasliku meelelahutuslinnaku üks suurimatest hotellidest Epcoti teemapargi lähedal. Nagu ütles üks Floridas elav väliseestlane, on need suured hotellid põhiliselt täis "rumalaid Euroopa turiste", kes vaatavad kaardilt, mis hotellid lähemal on ja broneerivad siis ära.

Samal ajal on 10 minuti autosõidu kaugusel väljaspool kallist Disney Worldi kuhjaga odavaid hotelle-motelle.

Aga kuna konverentsi ametlik majutus oli Swanis, siis saab hotelliarvustuse just selle kohta teha.

Tegemist on tõesti hiiglasliku hotelliga. Öömaja on tavaliselt 2000 krooni ringis, kuid soodusaegadel võib saada kuni poole odavamalt.

Hommikusööki Ameerika hotellidele traditsiooniliselt hinna sees pole. Lihtne continental maksab ca 16 USD. Toas on hiiglaslik voodi (ka nagu sealmail kombeks), suur LCD teler ja muidugi ka tasuta kohvilaud, kus saab endale ise hommikul masinaga Starbucksi (lahustuvat) kohvi valmistada.

Internet on nii kaablist kui WiFina raha eest. Internet on kallis. Alternatiiv asub ca 5-minutise jalutuskäigu kaugusel Boardwalkil - seal ulatuvad tänavale kohalike kallite kõrtside tasuta WiFid. Saab tänaval pingil istudes netti logida. Hoia Big Riveri pubi lähedusse.

Hotellis on Disney mänguasjapood (Disney on ju siin monopol), esmatarbekaupu saab osta üle järve asuvast sama kompleksi veidi suuremast hotellist Dolphin. Dolphinis on ka suurem valik restosid ja baare.

Swani juurde kuulub veel minigolfi väljak, mõned vabaõhubasseinid, laste Disney tegelastega restoran ja üks pood. Ekskursioonide pakkujaks on Mears, sellega saab sõita ka lennujaamast hotelli. Edasi-tagasi maksab pilet 31 USD, mis polegi väga kallis, sest lennujaam on ca 45 minuti sõidu kaugusel.

Mearsiga saab tellida ka ekskursioone: Universal Orlando 16 USD, kennedy Space Center 30 USD, Florida Mall (shopping) 16 USD.

Lähim teemapark on Epcot, sinna saab jalutades 10 minutiga kohale. Poole päeva pilet maksab ca 60 USD. tasuta laevareisiga saab veel ka Disney Hollywood Studios nimelisse teemaparki, aga ka sinna pole pikk maa jalutada - ca kilomeeter mööda järvekallast. Muude teemaparkide juurde stardivad hotelli eest liinibussid.

Ümbruses pole jala eriti kaugele võimalik kolada - kõnniteed lõpevad ruttu. taksoga lähimasse linna Kissimmeesse jõuab 10 minutiga ja arvestada maksab paarikümnedollarise arvega. Kissimmees eriti vaatamisväärsusi pole, shoppinguks maksab minna Orlandosse mõnda suurde ostukeskusse, nt Florida Malli. Osta tasub elektroonikat ja riideid, odavamad kui Eestis.

HIND: ca 2000 EEK.

PLUSSID:

  • Otse Disney lõbustusparkide keskel
  • Hotellist pääseb otse ekskursioonidele lähimate vaatamisväärsuste juurde, bussid väljuvad peaaegu iga päev

MIINUSED:

  • Hirmkallis hotell
  • Tohutu suur kompleks, kus ümbruses on vaid Disney teemapargid. Orlando kaugel.
Asukoht

28.365683, -81.55864500000001

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.