Hotelliarvustus: Concorde la Fayette

Hotell on üks vähestest (kahest?) pilvelõhkujast, mis on ehitatud Pariisi sisemise ringtee sisse. Concorde la Fayette on millegipärast üks erand, tark linnavalitsus aga ei luba enam ajaloolisse linnasüdamesse rohkem ühtki kõrghoonet ehitada. Kui keegi tahab, ehitagu La Defence´i, mis on Champs Elysees´lt edasi mööda Armee Avenüüd otse üle jõe Concorde la Fayette´i taga.
Tänu sellele, et la Fayette on uhkes üksilduses, avaneb selle 33-korruselisest tornist hingemattev vaade kogu Pariisile.

Valige sissepääsu vastasküljel olev tuba, siis võib oma numbritoast ka Eiffelit imetleda. Teine külg on äärelinnade poole, aga ka muljetavaldava vaatega. Just sellisega:

Hotelli tipus on skyline vaatega baar, fuajee on hiiglaslik ja sealt pääseb hotelliga kokku ehitatud kongresside paleesse, mille all paiknevad Ülemiste keskuse moodi kaubanduspinnad.

Kohale võib Charles de Gaulle lennujaamast sõita Air France´i bussidega (infoletitibi käest peab täpsustama, et Concorde la Fayette triumfikaare juures, muidu juhatatakse La Fayette´i Bastille väljaku lähedal millegipärast). Kuid mina bussiga ei läinud. Need käisid siis, õhtusel ajal liiga harva. veidi rohkema seiklusega, kuid maapealsete liiklusummikuteta saab RER B rongiga sõites otse südalinna. Chateles les Hallesis maha, veidi maa-aluseid labürinte metrootasapinnale ja siis Metroo nr 4-ga La Defence´i suunas. Metroopeatus on mõnisada meetrit hotellist, nimetus Porte Maillot. Kohe peale Argentine´i.
Hotellist on veel vähem kui pool kilomeetrit triumfikaareni ja kui viitsimist, võib jala lausa Eiffelini jalutada (ca 3,5 km).

Hotellis on kõik kallis. Pariisile omaselt on restod kallid, kuid head. Samas kõrvalised kiirsöögikohad (kebab ja hiinakad) on hinnalt Eestiga võreldavad ja supermarketist saab toidu vaat et odavamaltki kui Eestist. Vähemalt juust on kõvasti odavam.
Concorde la Fayette pakub tasuta Internetti. See on vist hiljuti tulnud, sest tutvustavast brožüürist leiab, et high-speed wireless on lisatasu eest. Vaja on end identifitseerida toanumbri ja perekonnanimega. Ühendus on kiire.

Ka jõusaal on hinna sees. Bassein vist ka. Neid ei kasutanud.

On vann, on dush, on kõik mugavused. LCD TV, seif, viisakas room service, hommikul aga väga koormatud liftid. 33 korrust ikkagi. Kõige ülemistele korrustele käivad kaks eraldi lifti (alates 22. korrus vist), ülejäänud jagavad nelja lifti. Hommikuse "tipptunni" ajal maksab varem minema hakata, eriti kui ülemistel korrustel oled, sest liftid teevad igal korrusel peatusi ja on alla jõudes pungil täis. Üles jõuavad peale "piimaringi" teel alla.

Sisekujundus on prantslaslikult stiilne, kuid veidi vanamoodne. Pole ka ime - betoontorn rajati 1974. aastal. Aga siiski on ta veel suhteliselt värske. 8.-24. korruseni pakutakse Superior ruume, mis on 22-ruutmeetrised. Konditsioneer, küte, väidetavalt helikindlad seinad (kuigi kostis küll naabertubadest kobistamist).

PLUSSID:

  • tasuta internet (WiFI)
  • miljoni-dollari vaade

MIINUSED:

  • kallis
  • kesklinnast veidi eemal

Hinnaklass: alates 140 EUR.

Asukoht

48.880036, 2.2841620000000376

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.