Reisisoovitus: vanad piirivalvemajad mere ääres

Laine loksus.Kuna piirivalveamet hakkab oma mereäärsetel magusatel kruntidel olevaid majasid ja maid maha müüma, tasub veel need üle vaadata, ette kui huvitavad poolsaaretipud eravalduste sildi taha kaovad.

Sihtkohad, mis müügis, on järgmised:

Karepa piilkonnamaja (pildid) - Toolsest Tallinna poole, poolsaare tipus, ilus vaade merele.

Keila-Joa patrullimaja (pildid) ja Keila-Joa vaatetorn (pildid) - asuvad vägagi magusas kohas Keila jõe suudmes, ühele krundile jääb ka jõesuudme parempoolne muul, kuhu äärde saab randuda, kui vaja. Kallis ta küll on, aga silikaadist piirivalvemaja on täiesti liivaranna ja jõe ääres. Kui need krundid kinni pannakse, siis jõesuudmele ligipääs võib olla suhteliselt raske edaspidi.

Lohusalu patrullimaja (pildid) - peaaegu nagu Lennart Meri "armuneem" Viimsi tipus, mille miinuseks kaugus Tallinnast, plussiks aga sealsamas lähedal asuv Lohusalu sadam ja suhteliselt eraldatud teistest elanikest. Võib juhtuda, et seegi ots varsti kinni läheb.

Juminda objekt (pildid) - Juminda otsas on neid sõjaväe-ehitisi palju, esimestes juba ka elatakse. Arvatavasti Juminda tippu kinni ei saa panna, kuna seal on II MS mälestusmärk.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.