Öömajaarvustus: Kullamaa Puhkekeskus

Kullamaa Puhkekeskuse leidsime Internetist, kui otsisime öömaja, kuhu minna peale Marimetsa rabas käiku. Neile, kes sinna ühele pikimale laudrajale minna tahavad, soovitaks seda majutust. Jala on küll pikk maa Kullamaalt rajale, kuid autoga mõned tühised kilomeetrid tagasi Risti suunas.

Öömaja Kullamaa puhkekeskuses sobib suuremale seltskonnale suveajal, siis on lahti ka kämpingumajakesed. Kuid praegu, kuldse sügisega saab ööbida saunamajas tiigi kaldal, mis on ideaalne ca 10le inimesele.

See teeks siis (2008. a) ligi 300 krooni inimese kohta, pole turismitalu või puhkekeskuse kohta üldse palju. Arvestades veel, et saunamajas on WC (jah, veega), suur saun (oli küll natuke vähese leiliga, aga käis kah) ning kohe terrassilt viib trepp tiiki, kuhu hea saunast otse suunduda ilma pikalt jalutamata. Mida külmem ilm, seda suurem on sellise asja pluss.

Teisel korrusel saab ööbida. Voodid on olemas koos linade-patjade-tekkidega. Kui voodisse ei mahu, on iga voodi vahel ruumi ka magamiskoti-inimestele. Aga arvestades esimese korruse kaminaruumi suurust, jääb üle kümnele inimesele see juba natuke kitsaks.

Väikese kaminaruumi kütab kamin kiirelt soojaks ja siibritest jõuab soojus ka katusealuse suure magamisruumini. Võib uskuda, et ega talvel seal külm ei hakka.

Ümbruse atraktsioonidest on kohe sealsamas viburada, hobused, kanuutamisvõimalus, öösel kuulsime põõsaste tagant kohinat ja nagu hommikul selgus, on kohe kämpingu kõrval tamm ja vana vesiveski, mis vist ei tööta. Kullamaal on veel night club ja pood ja postkontor, natuke Tallinna poole jääb renoveeritav Koluvere loss. Nii et ümbruses on tegevust küll. Vajadusel kutsutakse kohale gepsijad, tiimikanuu või linnuvaatluse juhendajad, kõik kohe lähedalt võtta.

PLUSSID

  • soodne
  • palju tegevust ümbruses
  • mugavused saunamajas kõik olemas

MIINUSED

  • väike kaminaruum, üle kümnele inimesele kipub kitsaks jääma
  • saun jäi aktiivsematele saunalistele liiga jahedaks
  • veidi väsinud interjöör

HIND: 3000 krooni kogu saunamaja (2008. aasta sügisel)

Asukoht

58.884573, 24.093327000000045

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.