Austraalia sai viisavabaks

Alates 27. oktoobrist 2008 võivad Eesti kodanikud reisida Austraaliasse viisavabalt. Tööd tegema peab sinna minema endiselt tööviisaga. Aga turismireis on nüüd vaba.

Viisavabalt on 12-kuulise perioodi jooksul võimalik Austraaliasse siseneda mitu korda, iga kord võib riigis viibimise pikkus olla kuni kolm kuud, kirjutab Postimees.

Enne Austraaliasse reisimist soovitatakse enda tulek registreerida veebilehel. Registreerida saab Austraalia immigratsiooni- ja kodakondsusameti kodulehe kaudu.

Sarnaselt USA viisavabadusele saab ka Austraalia ETA (Electronic Tourism Authority) lehel end registreerides 12 tunni jooksul teada, kas on mõtet sammud sinnakanti seada või siiski piirist edasi ei lubata.

Formaalselt on tegemist viisavabadusega, reaalselt aga asendus saatkonnaskäik ja dokumentidega asjaajamine elektroonilise loasaamisega. Ikkagi lihtsam, kui enne.

Austraalia on tähelepanuväärne sihtkoht. See on loodusturismiks ideaalne sihtkoht, sest Austraalia loodus on tõesti unikaalne. Aga ka kultuuriturismiks on põhjust küllaga, alates aborigeenidest ja lõpetades väliseestlaste küladega Austraalias, kus elatakse nagu maapealses paradiisis.

Austraalia, Great Ocean Road; 12 Apostlit.

(Fotod on avaldatud Austraalia Turismiagentuuri loal)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.