Hotelliarvustus: Shanghai Blue Horizon Royal Parkline hotell

Majutusega Shanghais probleeme pole - nii nagu linn on täis pilvelõhkujaid, leidub seal ka hiiglaslikke hotelle. Blue Horizon pole nii suur kui kesklinna hiigelhotellid, kuid asub Pudongi uues linnaosas ja seega linna tuiksoontest pisut eemal. Shanghai Expole minekuks on ta sobiv valik - 1,6 km näitusehallideni. Taksoga ca 25 krooni, jala - alla poole tunni.

Blue Horizon on neljatärnihotell, kuid asub üsna mittemidagiütlevas kohas. Isegi kõnnitee pole asfalteeritud hotelli juures, hotelliesine ise aga, nagu pildilt näha, on esinduslik. Taha jäävad kallimat sorti korterelamud.

Hotell on ringikujuline, teenindus hiinapäraselt ülipüüdlik ja viisakas, kuid reeglite piires. N.ö reegliteväliseid lahendusi keeldub teenindav personal lubamast ja väikseimgi tavalisest erinev soov põhjustab suurt segadust. Krediitkaardiga maksta saab, valuutat vahetada (eurodest yüäänideks) samuti, aga tõsine bürokraatia käib valuutavahetusega hotellis kaasas ja selleks tuleb aega varuda.

Numbritoad on igati luksuslikud, konditsioneeri ja küttega. Suur pehme ja kõrge voodi, LCD teler. Seif on ka. Hiinasse reisivatel ärimeestel soovitatakse siiski oma ärisaladusi mitte hotelli numbrituppa jätta. Kuigi esialgu oli toas +11 kraadi, kuna aken oli lahti (seal vist suitsetatakse numbritubades), sai õhtuks normaalse temperatuuri kätte. Seinad kostsid mingil määral läbi, aga ei häirinud väga. Toateenindus oli tasemel nagu neljatärnihotellides ikka.

Hotellil on mitu restorani, kus saab hommikusöögi, mis on hinna sees. Lisaks klassikalisele on ka hulk hiina roogasid. Rahvast on hommikul palju, kuid restoranid on suured ka.

Vaatamata muidu odavatele hindadele ümbruskonnas on hotelli baarides ja õhtul restodes hinnad väga kallid. Saime kohvi 60 krooni eest näiteks. Lähedal tänavakohvikus oleks selle hind rohkem kui kümme korda odavam.

Taksoga kesklinna läheb ca 60-100 krooni eest, enne väljaminekut tuleks hotelli nimi paberile välja trükitult (soovitavalt koos aadressiga) kaasa võtta, sest taksojuhid ei mõista tavaliselt ei kaarti, eurooplase juttu ega ladina tähtedes kirjutatud aadressi.

PLUSSID

  • lähedal näitusehallidele
  • korralik hommikusöök hinna sees
  • neljatärni mugavustele vastavad suured numbritoad

MIINUSED

  • tolmune ja räpane tänav kohe hotelli ees
  • hinnad on kallid hotellis
  • jääb kesklinnast veidi eemale, agulisse

HINNAD: keskmine numbrituba jääb 1000 krooni kanti. Hiina odavate hindade juures on see suhteliselt kallis hotell.

Asukoht

31.21546562018567, 121.56582677367624

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.