Hotelliarvustus: Mandalay Bay Las Vegases


Foto: (C) Kaido Einama

Mandalay Bay on hiiglaslik MGM Mirage´ile kuuluv hotell otse Las Vegase peatänava ehk Stripi ääres. 1999. aastal ehitatud kompleks jääb Los Angelese poolt tulijatele ühe esimesena silma, kui nad Stripi hiigelhotellide piirkonda jõuavad. Kohe peale Las Vegase kuulsat linnamärki.

Lennujaamast on Mandalay Baysse ka üsna lühike tee. Taksoga 15 minutit, maksab 12-15 dollarit. Krediitkaardiga maksta tavaliselt ei saa.

Retseptsiooni minnes maksab enne kindlaks teha, kas oled Mandalay Bay põhitorni majutatud või sviitidest koosnevasse torni, mille nimi lihtsalt "The HOTEL". Nende retseptsioonid asuvad kompleksi eri otstes.

Kompleksi mastaapsusest annab aimu juba numbritubade arv - kokku üle 4700. See on Eesti mõistes juba ühe depressiivse väikelinna jagu elanikke.

Nagu igal Las Vegase hiigelhotellil, on ka Mandalay Bayl oma tõmbenumbrid. Esiteks - kasiinode ala on tõeliselt hiiglaslik. 135 000 ruutjalga - see tähendab, et igapäevased jalutusküigud hotelli fuajeest kuhugi väljapääsude poole võtavad aega ikka kümneid minuteid. Naaberhotellidesse saab õnneks monorelssraudteega - see sõidab Luxorisse ja Excaliburisse, kuid need hotellid on kõik omavahel ka jalakäigu käikudega ühendatud, nii et kõrbekuumusesse väljuma ei peagi.

Mandalay Bays asub üks kahest hiiglaslikust suurhallist, MGMi kõrval teises 12000 kohaga Events Centeris esinevad maailmakuulsad artistid ja peetakse talkshowsid. Aga põhiatraktsioon on siiski Shark Reef, akvaarium, kus, nagu nimigi ütleb, hulbivad elusad haid. neid on 15 liiki ja nende sekka võib üle 18-aastasena sukelduma minna.

Aga nüüd ka hotelliteenindusest ja ruumidest. Check-in käib kiirelt, ruumid on hiiglaslikud, nagu Las Vegase Stripil ikka, põhitorn on kolmetiivaline, nagu Stripi hotellides ikka ja liftid käivad alumistele ja ülemistele korrustele eraldi kohtadest.

WiFi on olemas, kuid tasuline ja kallis (16 USD ööpäev), hommikusöök on lisatasu eest (ka alates 16 USD-st tuppa tellides või võib ka valida lugematute restoranide vahel hotelli fuajees), samas saab tasuta hotellikompleksil laiutava Beachi atraktsioonidele, mis sisaldavad 11 aakril hiiglaslikku liivaranda, tehislainetega "ookeani" ja tehisjõge, mis sõuab rahulikult läbi erinevate basseinide.

Mandalay Bayl on ka tohutu konverentsikeskus. 2009. aastal sai see maailma parima toitlustuse auhinna. Korraga suudetakse ära toitlustada kümneid tuhandeid inimesi. Konverentsikeskus mahutab 30 000 inimest.

PLUSSID

  • poodide ja restoranide küllus hotellikompleksis (ei pea kaugele minema)
  • mõnus "beach" ehk tasuta "rand" kompleksi hoovis
  • väga lähedal lennujaamale, kiire ja odav transfeer

MIINUSED

  • asub Stripi lõunaotsas, Las Vegase elu keskele peab alati vantsima või sõitma
  • kallivõitu hinnad

HINNAD: alates 90 USD, kuid sooduskampaaniatega võib leida ka väga soodsaid pakkumisi.

Asukoht

36.091908, -115.174963

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.