Hotelliarvustus: Swissotel Berlin

Berliinis on palju häid hotelle. Kui messile asja ning plaan ka kesklinnas käia, siis võiks öelda, et Swissotel on hea ja asub üsna õige koha peal.

Broneeri Swissotel Berlini majutus siit.

Vähemalt on ta kompromiss nii shoppaja, messituristi kui kesklinnas kondaja jaoks. Messile saab S-Bahniga, mis on võrreldav meie linnalähirongiga ja kulgeb reeglina tänavate kohal postamentidel. Sama liiklusvahend viib ka kesklinna, otse keskraudtejaama. Poodidesse minekuks ei peagi aga kaugele vantsima, hulk kaubanduskeskusi on hotelliga samas kvartalis.

Lennujaamast edasi on võimalus seigelda bussiga lähima S- või U-bahnini, kuid kõlbab ka takso. Tegeli lennujaam asub üsna samas linna ääres, kui hotell ise.

Kui loomaaia juures rongilt maha tulla, siis pole pikk tee oma kohvrid hotelli vedada. Omapärane on see, et hotelli retseptsioon ei asugi kohe tänavakorrusel, vaid liftiga tuleb tõusta mõned korrused kõrgemale. Tänava tasapinda ja veidi kõrgemale jäävad parkimiskorrused, mida jagatakse samas kvartalis asuva Karstadti kaubanduskeskusega. 

Retseptsioon on saksalikult täpne, veidi üle pingutati selle täpsusega voucheri küsimisel. Ei sobinud välja trükitud e-kiri, kus voucheri väljaandja kontaktid, info ja voucheri number. Nõuti eraldi vormistatud blanketil. Siiski sai hiljem e-postiga ka asjad aetud.

Maksab uurida, kas hommikusöök on ikka hinna sees. Alati ei pruugi olla. Samas pole see suur probleem, sest lähedal on Eestist veidi soodsamate hindadega Vapiano ja Starbucks.

WiFi ja kaabli-internet on olemas, kuid tasu eest. Hind on üsna krõbe, kuid jällegi - tasuta Starbucksi WiFi on kohe nurga taga, nii et 0,23 eurot minuti eest ei pea hotellis maksma (pikemaks ajaks on muidugi odavamaid pakette ka).

TV kavas leidub lugematu hulk kanaleid, aga täiesti haruldaselt CNNi ei leidnudki (Euronews, BBC mõistagi leiduvad). See-eest on kohvimasin, mis teeb lattet ja espressot, see on tasuta.

Äärmiselt mugav on liftisüsteem. Sisened lifti, näitad lifti puldile kaarti ja viiakse kohe õigele korrusele. Ei mingit meenutamist, mis korrusele peab liikuma.

Konditsioneer ja küte töötasid korralikult, õhtul vihmaga läbikülmunult tulles sai kiirelt toa kuumaks ja hiljem jälle jahedamaks, duširuum oli varustatud ka ratastoolipuhkaja varustusega ning seinad praktiliselt läbi ei kostnud. Valitses üsnagi kõrvulukustav vaikus, mis sellise tärnide arvuga hotelli puhul peakski nii olema. Eraldi on dušš ja vann.

Kord õnnestus ka jalutada (lisatasu eest) hommikusöögile, mis oli traditsiooniline kontinentaalne, väikese lisandina saksapärased vorstikesed, hapukurk ja mitte nii saksapärased kartulikotletid.

Teenindus on eeskujulik ja täpne. Lihtsalt niisama linna jalutama ei lasta, ikka küsib uksehoidja, kas ehk võtaksite hoopis takso? Ka juhatab teenindaja liftini ja teeb esimesel päeval sissejuhatuse, kus asuvad miskid hotelli asutused, näiteks tasuta jõusaal.

Üldiselt võib seda hotelli soovitada - kui mitte omal käel puhkuseks, siis ärireisiks kindlasti, kui majutuda tuleb messi lähedal ja viimasel hetkel tulles on kõik lähemad (odavamad) kohad võetud. Paarikümne euro eest saab nädalase S-bahni pileti ja sellega on messile ligi veerand tundi rongisõitu, mis pole ju mingi probleem. Samast saab ka rongiga südalinna, kuid jalutadagi on hea - loomaaiast mööda, Budapesti tänavat pidi Tiergartenisse ja seda parki pidi Brandenburgi väravateni välja. Aega kulub alla tunni.

PLUSSID

+ kohvimasin toas
+ hea heliisolatsioon
+ ei jää kaugele ei messikeskusest ega kesklinnast

MIINUSED

- kallis internet
- hommikusöök lisatasu eest
- kallivõitu numbrituba

HINNAD 2010. a jõulude eel: alates 165 EUR / tuba

Asukoht

52.503043, 13.331851000000029

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.