Majutusarvustus: Lutsu turismitalu

Aprilli keskel on turismitalud tühjad ja juurdepääsuteed mutta uppumas. Paljud talud on selleks ajaks uksed hoopis kinni pannud. Lutsu turismitalu oli avatud ja endises vesiveskis pahises kevadine suurvesi tammist alla lumiste orgude vahele. Suusatajaid enam polnud ning kanuutajad olid madalamate pinnavormide lähedastes öömajades.

Otepää lähedal on Lutsu talu väga mugav paarile perekonnale, sest umbes nii palju rahvast see mahutab. Maksimaalselt võib iidse vesiveski katuse all saada peavarju kuni 18 külalist, voodikohti üleval tubades on kümme. Üleval on neli tuba. Kaks neist eraldi (koos eraldi duši/WCga), kaks aga vahepealt uksega ühendatavad ja ühise tualettruumiga. Toad on üsna kitsad, lahedat äraolemist katusekorrusel ei maksa loota, kuid see-eest on esimesel korrusel külaliste käsutuses väga avar eluruum koos televiisori, baarileti, laudade-diivanite ja hinna sees oleva hommikusöögiga.

Allkorrusel on veel saun ja kõrvalhoones maasaun, neid ei proovinud. Klassikaline hommikusöök pudru ja võileivamaterjaliga on kõrvalises kohas hea, et kohe olemas on - paljud teised seda oma hinna sees ei paku sealkandis. 

Pimedas lähenemiseks ei pea orienteerumisoskust väga lihvima, sest kohalejõudmine on suhteliselt kerge. Otepäält tuleb võtta suund Pühajärve poole, sealt edasi Sihvale ja paremale ära pöörata. Kuppelmaastikul Kuutsemäe poole kulgeval kruusateel on silt Lutsu B&B peale viitamas. Tee talu juurde oli veidi pehme, aga näib, et see tee saab sel kevadel endale peagi uue põhja.

Öösel tuleb leppida veekohinaga - uinutava kohinaga. Tubades on kraanis järvevesi, joogivee saab kätte esimeselt korruselt spets-kraanist. Eesti turisti jaoks ei ole see muidugi mingi probleem, võib vaid veidi ehmatada mõnda väliskülalist.

Maja ümber näib olevat tegevust küllaga - orineteerumisrajad, paisjärv, seiklusrada, Kääriku suusabaas vaid 4 km kaugusel ja Kuutsemäe mägi natuke kaugemal - 5 km. Otepääle tuleb sõita 12 km. Nagu pererahvas ütles, on aktiivseimad broneeringukuud veebruar ja juuli - talvel suusaturistid, suvel aktiivselt looduses puhkajad. Atmosfäär on selles veskitalus mõnus skandinaavialik - nii seest kui väljast. Ja kuna hinnatase on ka üsna soodne, siis võib soovitada, on Reisijututoa hinnang.

PLUSSID

  • soodne hinnatase
  • lahke pererahvas
  • ilus ümbrus

MIINUSED

  • kitsavõitu toad
  • tubade kraanis järvevesi

HINNATASE

Kõrghooajal kuni 19 eurot inimene, madalhooajal alates 13 eurot inimene. Sisaldab hommikusööki. Vt hindu siit: Lutsu talu majutamine - hinnakiri.

Asukoht

58.030056, 26.386483

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.