Aegna lääneosa matkarada

Aegna on Tallinna kesklinna osa ja seepärast pääseb sinna ka mandri-kesklinnast kohale üsna lihtsalt. Reisilaev Juku stardib (2011. a) Kalasadama juurest suviti iga päev välja arvatud teisipäev, sadamakoht on kohe mahajäetud linnahalli kõrval veidi Patarei poole. Kultuurikilomeetri lähinaabruses.

Juku hinnad ja sõidugraafikud leiab siit.

Laev sõidab Aegna sadamasse tunni ajaga. Sadamast võib valida mitu matkarada. Huvitavam ja pikem on küll idakalda pool, aga seekord läbime läänerada. Sadamast anti meile kaart pihku ja suundusime otse saart läbivat "peateed" pidi endise n.ö keskuse juurde, sealt tagant algavad kohe ka patareid. tee hargneb kaheks - paremale läheb rada ametlikku randa ja idaranniku poole, kus on suured rändrahnud ja kalmistu, vasakult leiab aga suured patareid, õigemini nende õhkulastud varemed. Õhkulaskmisest võib poole saare pealt leida betoonkamakaid.

Põhjarannik on Aegnal liivane ja madal. Kes tahab rannapuhkust, võibki siin pool päeva veeta, sest läänerada pidi tagasi kulgemiseks kulub alla tunni.

Tagasitee on veidi võsane. Esiteks tuleb üles leida kontrollpunkt number 5. Selle tagant kulgeb vaevumärgatav jalgrada võsa vahele. Järgneb tee metsas, kus soiste tiikide pärast on sääski metsikult. Mahalangenud puudest saab ka üle ronida. Kui Flora puhkemaja paistab, on suuremad katsumused läbitud, järgneb korralik metsatee kalda ääres. 

Enne sadamat jääb tee äärde veel üks majutust ja värsket kala pakkuv asutus, sadamast ida poole sisemaale aga saare ainus kõrts - Captain Morgan.

Vaata videot Aegna saare läänerajast:

Vaata kaarti Aegna saare läänerajast:

Asukoht

59.583555, 24.739751999999953

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.