Hotelliarvustus: Maritim Park Hotel Riga

Tavaliselt on Eesti turist Riiga sattudes ööbinud kuskil paremkaldal - sealtpoolt ju tullakse ja ka põhiline südalinna elu jääb paremkaldale. Selles mõttes on Maritim Park Hotel Riga natuke elu tuiksoontest eemal, kuid seda korvab kindlasti hiiglaslik park (mille ääres asub ka Läti oma nn pronkskuju) ja siiski suhteline lähedus kesklinnale. Ja veel suurem lähedus muidugi lennujaamale, kuigi jala seda vahemaad ei läbi - lennujaamani on ca 7 km.

Hotelli toob takso lennuki pealt ca 6,2 lati eest (2012). Valida on arrival-väravas põhiliselt kahte sorti - kas 0,45 või 0,5 latti kilomeetri eest sõidutavaid taksiste. Maksta saab valdavalt kaardiga. Lennujaamas on olemas tasuta WiFi, mida seal veel mõni aasta tagasi polnud ja ka hotelli jõudes ulatab retseptsionist tasuta WiFi parooli ilusti käsitsi välja lõigatud paberiribal.

Hotell sarnaneb mõneti lisaks nimele ka välimuselt Tallinna Park-hotelliga ja asub nagu nimele kohane pargi ääres. Nii üldine interjöör kui numbritoad ilmutavad kergeid kulumise märke, kuid muidu on kõik siiski pealtnäha igati viisakas. Numbritoas on tool natuke katki, aga istutav, LCD teler näitab hotelli-TVd, mis on toppama jäänud 3. novembril 2011 - loo kirjutamise ajal oli käes mai algus 2012. Ilm 3. novembril ja valuutakursid samast ajast pole kuigi informatiivne. Lörtsihoogude ja +3 kraadiga võib aga mõne hommikul ärkava turisti vatijopesse ehmatada, ehkki akna taga on +15 ja kevad.

Numbrituba on avar, hämara valgustusega ja kitsa kirjutuslauaga akna all (mis ongi tegelikult natuke laiendatud aknalaud). Minibaar on tühi, aga ilmselt saab ka tellida selle täitmist. Ukse kohal on väike konditsioneer. Voodid parajalt kõvad, kuid võiks natuke laiemad olla. Naabri sisenemine oma numbrituppa on nii hästi kosta, nagu siseneks sinu enda tuppa, aga kui juba sisenetud, siis kõrvaltubasid just väga häirivalt kuulda pole. Koridorihääled kostavad aga väga hästi läbi toaukse.

WiFi on kiire ja mängib isegi Youtube´i, midagi kinni keeratud pole. See on üsna krõbekallite hotelli lauatelefonihindade kõrval isegi natuke kummaline, aga ju siis vanamoodsat ärimudelit pole keegi hotellinduses veel muutma hakanud. Kes teab, võib-olla on ka vanamoodsaid hotellist helistajaid, kes ka WiFit ei tarbi, kuigi nutitelefon Viberi ja Skype´iga taskus.

Hotelli hommikusöögilaud on rikkalik ja Lätile omaselt natuke ka kohalikku hõngu, mitte ühtlane kontinentaalne euroopalik, nagu enamuses Lääne-Euroopas. 

Kui lõunale või õhtusöögile ei viitsi majast välja minna, siis 11. korrusel on hotelli enda esindusrestoran Bellevue. Sealt avaneb hea vaade linnale. Balsam Lounge aga on pühendatud tuntud kohalikule ürdijoogile Riia balsamile.

Kokkuvõtteks on Maritim Park Hotel Riga hea ja soodsam alternatiiv vanalinna piiravatele hotellidele, olles siiski vanalinnast jalutuskäigu kaugusel. Parkimine on tasuta, lennujaama on taksoga 15-20 minuti tee. Konverentsituristid võivad ka siia tihti sattuda, sest 2. korrusel on korralik konverentsikeskus. 

PLUSSID

  • pargi ääres, kesklinna ja lennujaama lähedal
  • tasuta parkimine
  • tasuta WiFi

MIINUSED

  • veidi väsinud interjööriga
  • koridor kostab läbi
  • pole päris kesklinnas

HINNAD

  • Ühene ruum alates 50 eurost (kirjutamise hetkel oli ka kolmepäevane pakett 43 eurot öö)
Asukoht

56.941662, 24.08144100000004

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.