Matkatee Loobust Joaveski - Nõmmeveski - Vasaristi joastikele

Peterburi tee ja Loobu jõe kokkusaamiskohas on Lahemaa matkakeskus, kust praegune teekond algabki. Kui keskuses kirves visatud, viburada läbitud ja saun proovitud, võibki jõe kallast pidi edasi kulgeda.

Läbida võib seda matkateed kas jala, jalgratta või kõrgema autoga, kuidagimoodi saab ka kanuu või paadiga. Meie läbisime peale vihmast suve sügisel autodega, aga madalama põhjaga sõiduauto jaoks on teel paar keerulisemat kohta, kus võib põhja ära kraapida.

Kogu matkatee kulgeb jõgede läheduses. Loobust algavad kaunid metsamaastikud Loobu jõe kaldal, metsad, liivikud, kõrged kaldad ja soisemad lagendikud kuni Joaveskini välja.

Rada kulgeb vee erinevate olekute ümber. Kui kõik tundub olevat vedel, siis jugade juures midagi ka auristub, talvel on näha muidugi jääskulptuure.

Joaveskil tuleb joale lähenemise koht ise üles otsida. Joa kohal asub rippsild, umbes nagu keila-Joalgi. 

Joaveskilt saab Nõmmeveskile Valgejõe äärde mööda asfalt-teed. Nõmmeveskil on RMK telkimisplatsid. Sealt käib läbi ka RMK matkatee, mis viib edasi vasaristi joa juurde. Ja ongi meie matkatee kiirelt läbi saanud. Jätkata võib julgelt mööda RMK matkateed Viru rabani või suurt teed pidi tagasi algusse pöörata.

Vaata videot suuremalt:

Vaata Street View´st matka algust:

Vaata Google Mapsi kaarti suuremalt:

View Loobu-Joaveski-Nõmmeveski, 14.10.12 in a larger map

Asukoht

59.456701, 25.947238999999968

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.