Eesti terviseradadel sündis vabariigi aastapäeval uus liikumisrekord

Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril kõigil Eesti terviseradadel toimunud sportlik rekordiüritus „Eesti Terviseradadel ümber maakera” püstitati uus rekord. Kõigi osalejate poolt läbitud kilomeetrite kogusummast 112 940km saadi kokku enam kui kaks ja pool ringi ümber maakera.

SA Eesti Terviserajad juhataja Jaak Teppani sõnul tõestas eilne liikumisrekord, et eestlaste seas on värskes õhus sportimine väga populaarne, aga loomulikult aitas rekordi sünnile kaasa ka hea talveilm. „Tervisekilomeetreid registreerisid eile 11 249 tervisesportlast kõikidest maakondadest ning pea kõikidelt terviseradadelt üle Eesti. See on kinnitus rahvaspordi jätkuvale tõusutrendile,“ sõnas Jaak Teppan.

Teppani sõnul liiguti tänavu keskmiselt 10 kilomeetrit osaleja kohta, mis on samuti võrreldes varasemate aastatega suurem tulemus. 

Enim liikujaid kogunes terviseradadele Tallinnas Pirita ja Nõmme-Harku terviseradadel, Pärnumaal Jõulumäel ja Tartus Tähtvere Spordipargis. Esile tuli ka palju väiksemaid radasid, mille panused on siiani olnud tagasihoidlikumad. Täpsema statistika rekordiüritusest leiab aadressilt http://terviserajad.ee/statistika_2013.htm.

Eesti terviseradade senine liikumisrekord pärines 2010. aasta talvest, kus ühiselt läbiti kokku 98 268 kilomeetrit ehk samuti tublisti üle kahe ringi ümber maakera. Eelmisel talvel liiguti vabariigi aastapäeval 6800 inimese poolt 60794 tervisekilomeetrit.

Osalejatel tuli omapoolse panuse fikseerimiseks sisestada läbitud kilomeetrid tervisepäevikusse aadressil www.terviserajad.ee. Tervisepäeviku kasutajate arv oli sel aastal üle ootuste suur, mida võib lugeda ka SA Eesti Terviserajad jaanuaris alustatud „Teeme koos rajalugu“ videoõppe projekti esimeseks kordaminekuks.

Suuremates keskustes sai läbitud kilomeetrid kirja panna ka kohapeal, seda võimalust kasutati samuti väga aktiivselt. Kogutud tervisekilomeetrid summeeriti.

FOTOL: Pangodi-Kambja Suusasõit Tartumaal 24.02.2013. 
Autor: Eesti Terviserajad

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.